آموزش سئو یوتیوب (YouTube)

بهینه سازی یوتیوب با سئو طلوع

یوتیوب (YouTube) یک موتور جستجو است؛ بنابراین ترجیح می دهد جستجوگران (کاربران) را درون شبکه خود نگه دارد تا بتواند آگهی های تبلیغاتی برای کاربران نمایش دهد. در نتیجه، یوتیوب ترافیک بیشتری به ویدئوهایی که کاربران را در یوتیوب نگه می دارند اختصاص می دهد. در ادامه راهای هایی برای افزایش ترافیک ویدئو در یوتیوب آموزش خواهم داد.

معرفی اولیه جذاب (Thumbnail) داشته باشید

معرفی اولیه جذاب (Thumbnail)

موتور جستجوی یوتیوب تعداد افرادی را که از ویدئوی شما بازدید کرده اند را نسبت به افرادی که آن را در قسمت جستجوی یوتیوب دیده اند اندازه گیری و مقایسه می کند. هر چه قدر ویدئوی شما بیشتر دیده شود، یوتیوب به شما رتبه بهتری جایزه می دهد. مهم ترین عامل در بالا بردن تعداد دیده شدن ویدئو، معرفی اولیه آن است، که درواقع،تصویری است که کاربران از ویدئو در نتایج جستجو می بینند. یک تامب نیل جذاب تاثیر بسزایی در تعداد کلیک و در نتیجه بالابردن رتبه شما در یوتیوب دارد.

برای درگیر کردن مخاطبتان، اطمینان حاصل کنید که تامب نیل شما روشن، زنده و قاطع است. متنی قانع کننده برای هر تامب نیل در نظر بگیرید تا بینندگان در مورد محتوای ویدئو آگاه شوند و ترغیب شوند که بر روی آن کلیک کنند. اگر گرافیست ندارید، با استفاده سایت کانوا می توانید تامب نیل های بسیار حرفه ای طراحی کنید. این ابزار نمونه های رایگان و غیر رایگان زیادی دارد که می توانید آن ها را به کار ببرید. همچنین، شما می توانید عکس انتخابی خود را در کانوا وارد کرده و تامب نیلی بسازید که ویدئویتان را برجسته کند. اگر کار با این ابزار را بلد نیستید، برای آموزش کانوا کلیک کنید.

به دنبال سرگرم کردن باشید

سرگرم کردن در یوتیوب

هدف یوتیوب این است که کاربران را درون محدوده یوتیوب نگه دارد تا به آن ها آگهی تبلیغاتی نشان دهد. تعداد به اشتراک گذاری، بازدیدها و نظرات در هر ویدئو یوتیوب را قانع می کند که ویدئوی مورد نظر کاربران را سرگرم می کند و مشغول نگه می دارد. به علاوه، ویدئویی با تعداد زیاد بازدید کننده، لایک بیشتر از دیس لایک و کامنت های مثبت حاکی از کیفیت ویدئو برای دیگر بازدیدکننده هاست. کیفیت خوب منجر به لایک و به اشتراک گذاری بیشتر می شود. در توصیف و همچنین در خود ویدئو، از بازدیدکننده ها بخواهید لایک کنند، کامنت بگذارند، به اشتراک بگذارند و ویدئوهای بیشتری از شما ببینند.

کلمات کلیدی را بهینه سازی کنید

بهینه سازی کلمات کلیدی در یوتیوب

درست مانند وب سایت، کلمات کلیدی در ویدئوهای یوتیوب نیز باید بهینه سازی شوند. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی را در عنوان ویدئو، توضیحات، تگ ها، نام فایل بارگذاری شده ویدئو هنگام آپلود و در ویدئو گنجانده اید. این کار به کاربران کمک می کند ویدئوی شما را بیابند و نیز رتبه میزان مرتبط بودن شما را در پلتفرم یوتیوب ارتقا می دهد. برای درک رتبه و دیگر سنجه ها، شما می توانید از ابزاری مانند vidIQ استفاده کنید تا کانل خود را مدیریت و ارزیابی کنید.

به ابقا توجه کنید

اینکه افراد تا چه مدت زمانی ویدئوی شما را تماشا می کنند به عنوان ابقای مخاطب شناخته می شود که سنجه مهمی برای ارزیابی است. گزارش ضمیمه ای یوتیوب به شما این امکان را می دهد تا میزان ابقا را بررسی کنید. این کاملا عادی است که یک ویدئو به تدریج مخاطبانش را از دست بدهد. هیچ کس به مدت طولانی یک ویدئو را تماشا نمی کند. اینکه می گویند میزان ابقای کم یا زیاد مخاطب را در ویدئوها مورد توجه قرار دهید کاملا درست است. سعی کنید بفهمید چرا برخی از ویدئوها میزان ابقای بیشتری دارند و برخی کمتر می توانند مردم را همراه کنند. سپس محتوای خود را تغییر و ارتقا دهید.

یوتیوب به این دلیل گزینه دانلود ویدئو ندارد که کاربران برای بازدید دوباره آن ویدئو به یوتیوب بازگردند.

اگر میخواهید یک ویدئویی را از یوتیوب دانلود کنید، کافیست در گوگل عبارت download youtube video وارد کنید و یکی از سایت ها را باز کرده و URL آن ویدئو را در این سایت وارد کنید تا لینک دانلود را به شما تحویل دهد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا