آموزش کانوا

آموزش کانوا بصورت تصویری - سئو طلوع

اگر طراحی شما خوب نیست و به دنبال یک طراحی بسیار زیبا و در زمان کم و خیلی زیبا هستید، اصلا نگران نباشید. سایت کانوا بهترین گزینه برای شما است. برای شروع طراحی هم می توان از سایت و هم اپکلیکشین کانوا استفاده کنید. ولی اگر امکانش برای شما هست، بهتره که با سایت طراحی خود را انجام بدین چون کار کردن با مانیتور بزرگ، کار طراحی رو برای شما راحتتر خواهد کرد. در کانوا شما می توانید مواردی چون: ارائه آموزش، ویدیوی آموزشی، پوستر کلاس درس، کاربرگ، طرح درس، برنامه کلاسی، بهترین تصاویر را به راحتی طراحی کنید.

مزایای کانوا چیست؟

کانوا یک پلتفرم طراحی حرفه ای است که به همه  امکان بهترین طراحی را در راحتترین حالت ممکن می دهد. اگر شما برای سایت خود، نیاز به یک عکس اختصاصی دارید دیگه لازم نیست با فتوشاپ به سختی یک عکس اختصاصی طراحی کنید. یا اگر نیاز به طراحی پست یا استوری اینستاگرام نیاز دارید، کانوا بهترین کمک شماست. برای کار با کانوا هیچ مهارت پیش نیازی لازم نیست. همچنین این سایت نیاز به یک سیستم قوی ندارد. پس با یک لپ تاپ ضعیف هم می توانید بهترین طراحی رو انجام بدید. فقط اگر سرعت اینترنت شما خوب باشد، کار طراحی برای شما آسان و سریع خواهد بود. برای طراحی های زیبا و حرفه ای با کانوا کافیست در ادامه آموزش با ما همراه باشید.

شما هم می تونید از سایت کانوا بصورت رایگان و پولی استفاده کنید. ولی در نسخه پولی امکانات بسیار بیشتری در اختیار شما هست. هزینه خرید اکانت ماهانه هم برای این سایت از سایتای ایرانی کمتر از 30 هزارتومان است. اگر از سایتای ایرانی خرید کنید، فونت های زیبا و پولی مثل ایران سنس بصورت رایگان در کانوا آپلود شده اند. البته شما خودتون هم می تونید فونت های دلخواه خود را در این سایت آپلود کنید و از آن ها استفاده کنید.

شروع کار با کانوا

برای شروع کار با کانوا کافیست به سایت کانوا مراجعه کنید. پس از مراجعه به سایت کانوا، شما باید برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید. اگر شما حساب گوگل هم داشته باشید، می توانید با اون حساب وارد سایت کانوا شده و ازش استفاده کنید. همانطور که در بالا اشاره کردیم، در نسخه پولی این سایت امکانات بیشتری دارید.

طراحی عکس در کانوا

طراحی عکس در کانوا - سئو طلوع

بعد از ثبت نام و وارد شدن به سایت، روی گزینه ایجاد طراحی کلیک کرده و اندازه سفارشی رو انتخاب کنید و اندازه دلخواه خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که ما از نسخه پولی این سایت در این آموزش استفاده می کنیم.

پیدا کردن عکس در کانوا - سئو طلوع

با کمک گزینه موارد، می توانید بهترین عکس هارو با بهترین کیفیت و در انواع فرمت پیدا کنید. کافیست روی موارد کلیک کرده و موضوع عکس دلخواه خود را به فارسی یا انگلیسی وارد کنید. بعد از وارد کردن نام عکس، سایت تعداد بسیار زیادی از عکس های زیبا و متنوع رو برای شما نشون میده که می تونید از اونا استفاده کنید. وقتی عکس دلخواه خود را انتخاب کردید، روی آن عکس یدونه کلیک کنید تا وارد صفحه شما که اندازشو خودتون تعیین کردین بشه.

وارد کردن عکس دلخواه در کانوا

وارد کردن عکس - سئو طلوع

اگر نیاز دارید که لوگو سایت خودتون رو روی عکسی که در کانوا طراحی کردید قرار بدید، یا عکس دلخواه خودتون رو با این سایت ویرایش کنید، باید اون لوگو یا عکس رو وارد این سایت کنید. برای این کار باید روی گزینه بارگذاری ها کلیک کنید و بارگذاری رسانه رو انتخاب کنید. همچنین از این قسمت می تونید هم فایل صوتی و ویدیویی هم آپلود کنید که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد. بعد از وارد کردن لوگو خود، با کلیک کردن روی اون می تونید لوگو سایت خود را روی عکسی که طراحی می کنید، قرار بدید. ما در این آموزش لوگو سایت سئو طلوع رو بارگذاری کرده ایم.

نوشتار در کانوا

نوشتار در کانوا - سئوطلوع

به کمک گزینه نوشتار در این سایت، می توانید متن خود را با فونت، سایز، رنگ و مدل دلخواه بنویسید. اگر به نوشتن متن با مدل ساده دارید، کافیست روی یکی از گزینه های افزودن عنوان کلیک کنید. یا اگر می خواهید متن شما با مدل های زیباتر باشد، می توانید از مدل های پیش فرض این سایت استفاده کنید. کافیست یکی یکی اونارو تست کنید تا ببینید از کدوم مدل خوشتون میاد.

نوشتن متن در سایت کانوا - طلوع

از طریق نوار بالا می توانید رنگ، اندازه، استایل و دیگر موارد فونت خود را تغییر دهید. همچنین به کمک گزینه پویا نمایی می توانید به متن خود حرکت دهید که در این صورت عکس شما تبدیل به فیلم می شود.

ساخت فیلم در کانوا

2 حالت برای ساخت ویدیو در این سایت وجود داره. یکی اینکه از فیلم های پیش فرض خود این سایت استفاده کنید. یعنی مثل عکس موضوع فیلم خودتون رو سرچ کنید تا به شما کلی فیلم در اون موضوع رو برای شما نشون بده و روش تغییرات خودتون رو اعمال کنید. یکی هم اینکه می تونید به کمک عکس ها و با پیوستن عکس ها به یکدیگر فیلم مورد نیاز خود را طراحی کنید. همچنین می توانید عکس های خود را روی این سایت بارگذاری کرده و با اون عکس ها فیلم خودتون رو بسازید.

ساخت فیلم در canva - سئو طلوع

همانطور که در بالا اشاره کردیم، در ساخت فیلم هم همانند عکس باید عمل کنید. یعنی روی ایجاد طراحی بزنید و اندازه موردنیاز خود را وارد کنید. سپس همانند جستجوی عکس ها، عنوان فیلم خود را وارد کنید و در گزینه موارد، روی گزینه فیلم ها کلیک کنید. با کلیک فیلم، کلی فیلم های باکیفیت و جذاب در رابطه با موضوعی که سرچ کردید، برای شما نمایش میده که می تونید یکی از اونارو انتخاب کنید. یا چندین فیلمو انتخاب کنید و به هم وصل کنید.

این فیلم ها بدون صدا هستند که می توانید صدای مورد نظر خود را مثل تصاویر بارگذاری کنید و روی فیلم ها قرار بدید. طبق اندازه مدت زمان فایل صوتی شما، می توانید مدت زمان فیلم رو کاهش یا افزایش بدین. همچنین می توانید روی این فیلم ها تصویر قرار بدین و متن دلخواه خودتون رو هم بنویسید.

در پایین عکس بالایی گزینه ای به اسم افزودن صفحه وجود داره که با زدن اون یه برگه جدید در پایین برگه فعلی باز میشه که می تونید فیلم جدید (ادامه فیلم) یا عکس خود را در اون برگه قرار بدین.

ساخت پست و استوری جذاب اینستاگرام در کانوا

پستو و استوری در canva - سئوطلوع

همانطور که میدونید، اندازه پست، استوری و آی جی تی وی اینستاگرام متفاوت هستند. در کانوا نگران اندازه نباشید که بعد از تموم کردن طراحی در اینستاگرام به خوبی و در اندازه مناسب نشون داده میشه یا نه. خود کانوا بطور پیشفرض اندازه مناسب هر قسمت رو برای شما تعیین میکنه. یعنی اگه شما بخواین پست بسازید، دیگه لازم نیست اندازه اون پستو دستکاری کنید. چون این سایت خودش اندازه مناسب پست اینستارو میدونه و بر طبق اون اندازه رو برای شما تعیین میکنه.

در صفحه اصلی این سایت با کلیک بر روی رسانه های اجتماعی می توانید، پست و استوری اینستاگرام را مشاهده کنید. سپس روی پست Instagram کلیک کنید.

پست اینستاگرام

پست اینستاگرام در canva - طلوع

بعد از کلیک روی پست اینستاگرام، وارد این صفحه خواهید شد. روی الگوها کلیک کرده و موضوع پست خود را وارد کنید. بعد یکی از آن ها را که مورد پسند شما بود انتخاب کرده و آن را ویرایش کنید.

استوری اینستاگرام

ساخت استوری اینستاگرام در کانوا - سئوطلوع

ساخت استوری هم، همانند پست است. که به برای راحتی موضوع خود را جستجو و یکی از استوری های جذاب پیشفرض کانوا را انتخاب کرده و آن ها را ویرایش کنید.

ذخیره و دانلود فایل ها در کانوا

فایلی که در کانوا طراحی کرده اید، بطور خودکار ذخیره می شود. اگر این طراحی را حذف کنید، در سطح زباله قرار می گیرد که بعدا می توانید آن را برگردانید و اقدام به ویرایش یا دانلود اون کنید. اگر از نسخه پولی این سایت استفاده کنید، امکان کم کردن حجم عکس و خروجی گرفتن در انواع فرمت ها برای شما وجو دارد.

ذخیره فایل کانوا - طلوع

برای ذخیره کردن فایل هایی که طراحی کرده اید، کافیست در سمت چپ بالا روی گزینه بارگیری کلیک کنید. در این قسمت می توانید عکس های خود را فرمت دلخواه و کیفیت دلخواه ذخیره کنید. حتی در خود کانوا گزینه فشرده سازی تصاویر نیز وجود دارد. تا اگر عکسی برای سایت خود قرار می دهید، دوباره اقدام به کاهش حجم تصاویر خود نکنید.

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا