روش های افزایش ترافیک وب سایت

روش های افزایش ترافیک وب سایت

افزایش ترافیک وب سایت یکی از مهم‌ترین اهدافی است که تمامی صاحبان کسب و کارها یا بهتر است بگوییم افراد خواهان بازاریابی به وسیله سئو آن را دنبال می‌کنند. در این مقاله از سئو طلوع قصد داریم به معرفی روش‌هایی بپردازیم که به شما کمک می‌کند تا ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

افزایش ترافیک یک وب سایت از مهم‌ترین فاکتورها برای دریافت رتبه در گوگل است. این عمل همچنین می‌تواند فروش شما را نیز چندین برابر کند.

دریافت یا خرید بک لینک طبیعی

بک لینک‌ها عوامل موثری هستند که در دریافت رتبه و ترافیک نقش بسیاری را ایفا می‌کنند. شما نمی‌توانید بدون استفاده از بک لینک‌ها خودتان را به رقبا برسانید. بنابراین ساخت بک لینک نیازمند صرف توجه و دقت بیشتری است‌. اگر چه راه‌های بسیاری برای ساخت بک لینک وجود دارد، اما حساسیت بالا این بخش باعث می‌شود تا توصیه کنیم اگر در این زمینه حرفه‌ای نیستید، ساخت بک لینک خود را به متخصصان این حوزه بسپارید. اگر نیاز به خرید بک لینک طبیعی و دائمی دارید، می توانید از سئو طلوع سفارش دهید.

افزایش ترافیک به وسیله محتوا

افزایش ترافیک به وسیله محتوا

محتواهای سایت شما در واقع زبان صحبت کردن شما با مشتریان و بازدیدکنندگان است. این موضوع باعث شود تا گوگل اهمیت بسیاری به این بخش دهد، و آن را به عنوان یکی از مهم‌ترین معیارها برای دریافت رتبه در نظر بگیرد. اگر شما بتوانید محتواهایی تولید کنید که ترافیک وب سایت شما را چندین برابر کند، قطعا می‌توانید فروش خود را نیز ارتقا دهید، و به اهدافی که قبل از تاسیس سایت در سر داشته‌اید، برسید.

برای افزایش ترافیک به وسیله محتوا تنها کافی است به نکات زیر توجه داشته باشید:

ساخت وبلاگ تجاری

فرقی ندارد سایت شما فروشگاهی است یا خدماتی، در هر صورت ساخت یک وبلاگ تجاری می‌تواند به رشد شما در دنیای پیچیده سئو کمک کند. تحقیقات انجام شده در حوزه سئو نشان داده است، وب سایت‌هایی که بخش وبلاگ نویسی منظمی دارند، پنجاه درصد بیشتر از سایر وب سایت‌هایی که از این بخش غافلند، دیده می‌شوند.

شما به وسیله داشتن یک وبلاگ منظم و مفید می‌توانید بازدیدکنندگان بیشتری را به خود جذب کنید. به عبارت دیگر از این طریق می‌توان حس اعتماد را به بازدید کنندگان خود القا نمایید.

تولید محتواهای همیشه سبز

محتواهای همیشه سبز آن دسته از محتواهایی هستند که با گذشت زمان ارزش خود را از دست نمی‌دهند. اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم، باید بگوییم که محتواها به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند.

محتواهای دسته اول آن دسته از محتواهایی هستند که تنها در یک بازه زمانی خاص می‌توانند بازدید کنندگان سایت شما را زیاد کنند. اخبار داغ از جمله این محتواها است. در مقابل محتواهای دسته دوم هیچ گاه ارزش خود را از دست نمی‌دهند، و دائما توسط کاربران سرچ و جست و جو می‌شود.

استفاده از تیترهای جذاب

اگر بخواهیم یکی از مهم‌ترین قسمت‌های محتوا را معرفی کنیم، قطعا نام تیتر را بر زبان می‌آوریم. عنوان محتوا در واقع اولین بخش از بازاریابی شما است. اگر نتوانید از این مرحله با موفقیت عبور کنید به هیچ عنوان نمی‌توانید بازدید خود را به وسیله محتوا افزایش دهید.

اگر به دنبال افزایش ترافیک وب سایت خود هستید باید تکنیک‌های عنوان نویسی همچون استفاده از اعداد، تاریخ و غیره را اجرایی کنید.

تولید محتوا تصویری

افزایش ترافیک سایت تنها زمانی امکان پذیر است که شما تمامی جنبه‌های تولید محتوا را در نظر بگیرید. نمی‌توان انتظار داشت با داشتن یک محتوا متنی ساده کاربر زمانی زیادی را صرف مطالعه و ماندن در سایت کند. در چنین شرایطی بهترین کار این است که از تصاویر نیز در صفحه محتواهای متنی خود کمک بگیرید.

سعی کنید تصاویر زیبا و جذابی را در متن محتوا خود جاسازی کنید.

تولید محتوا ویدیویی

اگر قصد دارید به گونه‌ای عمل کنید که ترافیک وب سایت شما به طور قابل توجه‌ای افزایش یابد، توصیه ما به شما تولید محتواهای ویدیویی است. بسیاری از افراد حوصله مطالعه متن وبلاگ را ندارند. به همین دلیل تصمیم می‌گیرند تا ویدیوهایی را در این زمینه مشاهده کنند. شما می‌توانید این مخاطبان را نیز با تولید محتواهای ویدیویی غافلگیر کنید.

دعوت دیگران به وبلاگ مهمان خود

یکی دیگر از راهکارهایی که می‌توانید برای افزایش ترافیک وب سایت خود در پیش گیرید، دعوت دیگران به وبلاگ مهمان خود است‌. به بیان دیگر شما می‌توانید از دارندگان وب سایت‌هایی دیگر بخواهید که در وب سایت شما به تولید محتوا بپردازند. از این طریق می‌توانید علاوه بر افزایش ترافیک و بازدید به لینک سازی خارجی نیز کمک شایانی کنید.

تولید محتواهای مختلف

تنها بر روی تولید محتوا متنی و تصویری تمرکز نکنید. سایت شما باید هر آنچه را که نیاز است در اختیار کاربران قرار دهد. برای دستیابی به این هدف می‌توانید از کنفرانس‌ها، اینفوگرافیک و وبینار نیز کمک بگیرید. در یک کلام سعی کنید با تولید محتوا چند رسانه‌ای مخاطبان بیشتری را به جامعه هدف خود تبدیل کنید.

افزایش ترافیک وب سایت به وسیله سئو

افزایش ترافیک وب سایت به وسیله سئو

تا اینجا تمامی روش‌هایی که برای افزایش ترافیک وب سایت معرفی کردیم، مربوط به بخش تولید محتوا بود. تولید محتوا بخشی از فرایند سئو است. در واقع می‌توان گفت هم سئو بدون تولید محتوا ناقص است، و هم تولید محتوا بدون سئو.

فرض کنید به تولید محتواهای طلایی و فوق العاده‌ای نیز پرداختید. هر آنچه را که باید اجرا کردید. آیا بدون دیده شدن از طرف کاربران تولید محتوا اصولی می‌تواند شما را به اهداف تجاری‌تان نزدیک کند؟ قطعا خیر.

سئو فرایندی است که طی آن وب سایت شما می‌تواند در نتایج جست و جوهای گوگل نمایان شود. اگر اقدامات لازم در این مسیر به درستی انجام نگیرد، زحمات شما در بخش محتوا نیز به طور کامل هدر می‌رود. از مهم‌ترین نکاتی که برای افزایش ترافیک وب سایت به وسیله سئو باید به آن توجه کنید به شرح زیر است:

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین اقدامات سئو است. طی این فرایند شما مطلع می‌شوید که کاربران در گوگل بیشتر به دنبال چه چیزهایی هستند؟ چه کلمات مربوط به حوزه کاری شما را بیشتر جست و جو می‌کنند؟

با توجه به یافتن پاسخ این سوالات می‌توانید یک استراتژی قوی برای تولید محتوا خود بچینید، و به وسیله آن ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید.

استفاده از کلمات کلیدی دم بلند

قطعا هر چه یک کلمه جست و جو بیشتری دارد، از ارزش بیشتری برای سرمایه گذاری نیز برخوردار است. اما قطعا سئو کردن این کلمات کاری دشوار و سخت است. حتی ممکن است تا سالیان سال زمان ببرد. بنابراین بهترین کار این است که از کلمات کلیدی دم بلند استفاده کنید و با استفاده از این کلمات خودتان را به رتبه‌های اول گوگل نزدیک کنید.

قرار دادن کلمات کلیدی در مکانی درست

شما باید بتوانید کلمات کلیدی تعیین شده را در مکان‌های درستی استفاده کنید. اگر به دنبال دریافت رتبه و افزایش ترافیک وب سایت خود هستید، باید بگوییم که قرار دادن کلمات کلیدی در مقدمه، نتیجه گیری، h2 و h1، توضیحات متا و متن جایگزین می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند.

بهینه سازی SERP یا صفحه نتایج جست و جوها

استفاده از کلمات کلیدی به تنهایی در متا و عنوان متا نمی‌تواند شما را به اوج برساند. برای این کار باید SERP خود را بهینه سازی کنید. با این اقدام می‌توانید ترافیک ارگانیک خود را به طور قابل توجه‌ای افزایش دهید. به دو نکته توجه داشته باشید:

  • عنوان متا شما باید از کمتر از ۶۰ کاراکتر تولید شده باشد. سعی کنید کلمه کلیدی را در اوایل این عنوان قرار دهید.
  • توضیحات متا شما باید بین ۱۵۵ تا ۱۶۵ کاراکتر باشد.

توجه به لینک سازی داخلی

یکی دیگر از اقدامات مهمی که باید برای دریافت ترافیک وب سایت انجام دهید، توجه به لینک سازی داخلی است. شما می‌توانید در هر یک از صفحات محتوایی خود یک تا سه لینک داخلی اجرا کنید. از این طریق می‌توان علاوه بر افزایش بازدید سایت خود، ترافیک را نیز به طور قابل توجه‌ای زیاد کنید.

افزایش سرعت سایت

کاربر دوست ندارد زمان زیادی را صرف انتظار برای باز شدن وب سایت شما کند. بنابراین اگر سایت شما از سرعت ایده آلی برخوردار نباشد، احتمال پرش کاربران بسیار بالا است. شما باید بتوانید وب سایت خود را به گونه‌ای بهینه سازید که کاربر از ورود به آن صرف نظر نکند.

ناگفته نماند که در بروزرسانی‌های اخیر گوگل، افزایش سرعت سایت به عنوان یکی از مهم‌ترین معیارها برای افزایش رتبه و ترافیک در نظر گرفته شده است.

توجه به سئو موبایل

دروغ نگفته‌ایم اگر بگوییم در سالیان اخیر بیشتر جست و جوهای انجام شده در دنیای وب به وسیله تلفن همراه انجام شده است. بنابراین اگر نتوانید وب سایت خود را برای جست و جوگرهایی که این اقدام را به وسیله تلفن همراه انجام می‌دهند را از دست خواهید داد. از دست دادن کاربران بسیاری می‌تواند شما را از رقبا عقب بیاندازد.

مطمئن شوید که وب سایت شما هم برای تلفن همراه بهینه است و هم برای دسکتاپ. وب سایت‌هایی که برای تلفن همراه بهینه سازی شده‌اند نسبت به سایرین هشتاد درصد ترافیک بیشتری خواهند داشت.

دسته بندی محتواها

محتواهای خود را دسته بندی کنید. اگر چه این کار به طور مستقیم نمی‌تواند موجب افزایش ترافیک شما شود. اما بی‌تاثیر هم نیست. اگر وب سایتی منظم با دسته بندی‌های مشخص داشته باشید، گوگل شما را به عنوان یک سایت خوب تشخیص می‌دهد و به شما رتبه می‌بخشد. دریافت رتبه می‌تواند ترافیک و بازدید شما را چندین برابر کند.

بروز رسانی محتوا

از دیگر اقداماتی که می‌توان برای افزایش ترافیک و رتبه وب سایت انجام داد می‌توان به بروزرسانی محتواها اشاره کرد. حتی محتواهای سبز نیز روزی ارزش خود را از دست می‌دهند و قدیمی می‌شوند. بنابراین حتی اگر رتبه یک گوگل را نیز کسب کرده‌اید باید برای ماندگاری در جایگاه فعلی خود بروزرسانی محتوا را جدی بگیرید. بروزرسانی محتوا به روش‌های زیر انجام می‌گیرد:

  • افزایش آمارها و اطلاعات
  • افزایش کلمات کلیدی جدید به متن
  • تغییر عکس‌های محتوا
  • ویرایش و تغییر توضیحات متا

افزایش ترافیک وب سایت به وسیله شبکه‌های اجتماعی

برای ساختن یک برند موفق نیاز به فعالیت در رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی در این حوزه خواهید داشت. این اقدامات که با عنوان بازاریابی رسانه‌های اجتماعی انجام می‌گیرد، می‌تواند ترافیک وب سایت شما را به طور قابل توجه‌ای افزایش دهد. در ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم که فعالیت در شبکه‌های اجتماعی چگونه می‌تواند ترافیک وب سایت شما را زیاد کند.

انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی

شما می‌توانید برای دریافت بک لینک و افزایش ترافیک از طریق شبکه‌های اجتماعی محتواهایی را که در بلاگ خود منتشر می‌کنید، درشبکه‌های اجتماعی نیز انتشار دهید. نمی‌توان انتظار داشت که محتواهای عالی شما بدون تبلیغ شدن و تنها با یک انتشار ساده بازدید زیادی بخورد.

اینستاگرام، لینکدین و فیس بوک بهترین شبکه‌های مجازی برای افزایش ترافیک هستند.

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

فعالیت مفید شما در شبکه‌های مجازی با استفاده از نام برندتان می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. برای شهرت در این عرصه می‌توانید به تولید محتواهای تصویری و ویدیویی فوق العاده بپردازید، و از طریق مصاحبه با افراد خبره حوزه کاری خود یک قدم مثبتی در جهت برند سازی بردارید.

توجه داشته باشید که محتواهای تولید شده شما باید در زمان بندی‌های مناسب منتشر شود. تولید محتوا مداوم را فراموش نکنید. آنقدر محکم قدم بردارید که روزی به عنوان یکی از بهترین‌ها در عرصه کاری خود شناخته شوید.

برای بیشتر درخشیدن در این مسیر شما باید رقبا خود را بررسی کنید. دلایل موفقیت و شکست آن‌ها را دریابید. به گونه‌ای عمل کنید که موفقیت‌تان حتمی باشد.

روش‌های دیگر افزایش ترافیک سایت

راه‌های دیگری نیز وجود دارد که کمک می‌کند ترافیک وب سایت شما به طور قابل توجه‌ای افزایش یابد. به عنوان مثال می‌توانید اپلیکیشن رایگانی را با عنوان برند خود وارد بازار کنید، میزبانی یک وبینار را به عهده بگیرید یا تبلیغات غیر دیجیتال بپردازید.

شرکت در انجمن‌های آنلاین یا حتی راه اندازی یک انجمن آنلاین می‌تواند در این مسیر به سمت کمک شایانی کند‌.

مهم‌ترین ابزارهای سئو برای کمک به افزایش ترافیک سایت

حالا که قصد افزایش ترافیک وب سایت خود را دارید، خوب است تا با ابزارهای پرطرفدار سئو که در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند.

شما با استفاده از Google Analytics می‌توانید مهم‌ترین معیارهای گوگل را پیگیری کنید. با استفاده از سرچ کنسول می‌توانید جست و جوهای انجام شده را پیگیری کنید. علاوه بر این شما قادرید تا با استفاده از درجه بندی کننده‌های وب سایت، سایت خودتان را بررسی و نقاط قوت و ضعف خود را بیابید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا