الگوریتم فلوریدا گوگل چیست؟

الگوریتم فلوریدا گوگل چیست

آپدیت الگوریتم گوگل فلوریدا در نوامبر سال 2003 باعث یک تحول و تغییر بزرگی در الگوریتم رتبه بندی شد. البته در ابتدا این آپدیت الگوریتم فلوریدا تنها نتایج سرچ انگلیسی زبانها را تحت تاثیر قرار داد. و در پایان ژانویه ی 2004 این آپدیت مناطق غیر انگلیسی زبان را نیز درگیر کرد و یک تغییر اساسی در آن اتفاق افتاد. کارشناسان کامپیوتر نام آپدیت را برای آن معرفی کردند. البته با توجه به تغییرات بزرگی که ایجاد کرد و با چنین تنظیماتی درستش این بود که نام آن را طوفان می نامیدند، زیرا دقیقا مانند طوفان بود.

با توجه به اینکه هدف موتور جستجوی گوگل ارائه نتایج با بهترین کیفیت و بهترین مطابقت با درخواست جستجوی کاربر است. این هدف توسط لری پیج با این کلمات بیان شد:

“موتور جستجوی عالی دقیقاً منظور شما را درک می کند و دقیقاً آنچه را که می خواهید به شما نشان می دهد.”  لری پیج

این امر مستلزم آماده سازی الگوریتم رتبه بندی در برابر حملات و دستکاری های اسپم است. از آنجایی که قبل از آپدیت فلوریدا مشکلات زیادی در رابطه با لینک های اسپم و نتایج جستجوی نادرست وجود داشت، گوگل در سال 2003 تغییرات زیادی را در الگوریتم PageRank خود اعمال کرد.

هدف از به روز رسانی فلوریدا در سال 2003 چه بود؟

قبل از انجام این به‌روزرسانی، سئو کاران نتایج جستجو را می‌توانستند به راحتی دستکاری کرد. با استفاده از مزارع لینک های متعدد و تبادل لینک های گسترده، صاحبان وب سایت ها از این طریق بارها و بارها تلاش کرده اند تا به موقعیت های برتر در نتایج جستجو به دست آورند. به همین دلیل، گوگل دیگر نمی‌توانست کیفیت نتایج جستجو را تضمین کند، بنابراین به‌روزرسانی فلوریدا برای جلوگیری از این دستکارها برای رسیدن به رتبه های در نتایج گوگل یک اقدام ضروری بود. هدف از به روز رسانی فلوریدا دشوارتر کردن این دستکاری ها و بهبود کیفیت نتایج جستجو بود.

هدف از به روز رسانی فلوریدا در سال 2003 چه بود؟

با به روز رسانی الگوریتم فلوریدا گوگل چه تغییراتی توسط گوگل انجام شد؟

متخصصان سئو تلاش کردند تا این موضوع را دریابند که چه کار هایی در الگوریتم رتبه بندی گوگل، منجر به تغییرات شدید در موقعیت وب سایت ها شده است. برخی از تئوری ها در مورد ویژگی های احتمالی این به روز رسانی در زیر ذکر شده است.

نظریه هایی در مورد نحوه عملکرد به روز رسانی:

هنوز مشخص نشده است که گوگل کدام یک از الگوریتم‌های تنظیمی خود را با به‌روزرسانی به‌طور دقیق تغییر داده است. ممکن است یک فیلتر برای عبارات جستجوی خاصی استفاده شده باشد که ارزش واقعی بک لینک های سئو را کاهش می دهد. فرض دیگر این است که LocalRank به عنوان یک معیار در نظر گرفته شده است. در واقع این روشی است که می توان از آن برای ارزیابی شبکه بندی صفحات مرتبط در رتبه بندی استفاده کرد. در نتیجه، کارشناسان و اکثریت با این فرضیه موافق هستند و با آنها هم نظر می باشند.

  • فهرست عبارات جستجو

گوگل ترجیح میدهد که که از یک فیلتر سئو استفاده کند تا بتواند لیست عبارات جستجو شده را به کاربر نشان دهد. بدین صورت که، اگر کلمه ای از این لیست در جستجو استفاده شود، فیلتر SEO فعال می شود، در غیر این صورت، جستجو از آن اجتناب می کند. بنابراین امکان دارد که سایت ها توسط فیلتر سئو از رتبه بندی حذف شوند یا رتبه ی بدی کسب کنند.

بر اساس تئوری ها، گوگل در درجه اول “کلمات کلیدی پولی” درآمدزا را نشان خواهد داد.

  • رتبه ی محلی

رتبه ی محلی یا همان LocalRank روشی برای اصلاح رتبه بندی است که بر اساس لینک سایت ها برای رتبه بندی انتخاب شده اند. بر اساس این تئوری، گوگل چنین روشی را به الگوریتم اضافه کرده است و به همین دلیل وب‌سایت‌هایی با لینک‌های میانی زیاد، در رتبه بالایی قرار گرفتند.

  • Stemming

در این فرضیه گوگل عبارات را بر اساس کلمه ی اصلی شناسایی میکند و نتیجه را به کاربر نشان میدهد، برای مثال “تنه-درخت” “تنه درخت”. یعنی به این صورت است که، گوگل به طور خودکار تغییرات را جستجو می کند، و نگاه میکند که ریشه ی کلمه ی جستجو شده و درخواستی کاربر چیست؟ در پایان، گوگل با به‌روزرسانی فلوریدا، تشخیص ریشه  و خط فاصله را معرفی کرد. در واقع برای نمایش نتیجه ی جستجو مهم نبود که کاربر «گلدان» یا « گلدان گل» را در گوگل جستجو کند، هر دو نتیجه ی یکسانی را نمایش میداد.

نتیجه به روز رسانی فلوریدا در سال 2003 چه بود؟

نتایج در صفحات سرچ گوگل در برخی موارد به شدت تغییر کرده است. برای مثال هزاران وب‌سایت که قبل از آن به روز رسانی دارای رتبه های خوبی بودند اما دارای لینک های بی کیفیت بودند بعد از به روز رسانی الگوریتم فلوریدا جایگاه خود را از دست دادند و رتبه ی بدی گرفتند یا به طور کامل از نتایج جستجو حذف شدند. با این آپدیت بسیاری از شرکت‌ها، به‌ویژه صاحبان کسب و کارها که محصولات خود را اینترنتی میفروختند ضررهای جبران ناپذیری کردند و باعث ورشکستگی بسیاری از آنها شد.

به منظور بهبود مستمر کیفیت نتایج جستجو از زمان به‌روزرسانی فلوریدا، گوگل در فواصل زمانی کوتاه‌ و کوتاه‌تر الگوریتم را آپدیت و اجرا میکرد. از آن پس کارشناسان سئو بجای کمیت بر کیفیت بالا تمرکز کردند تا بتوانند وب سایتشان را برای موتورهای جستجو به خوبی بهینه کنند. زیرا با داشتن کیفیت، وب سایتمان با هر به روز رسانی موقعیتش ثابت خواهد ماند.

همانطور که می بینید برای موتورهای جستجو مبارزه با اسپم یک جنگ دائمی است، ما به عنوان یک سئوکار حرفه ای، نیازی به استفاده از روش های اسپم نداریم زیرا ما دانش اینکه چگونه کدنویسی کنیم و چگونه سایتمان را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم را داریم.

مطالب مرتبط:

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا