15 افزونه برتر گوگل کروم برای سئو سایت

15 افزونه برتر گوگل کروم برای سئو سایت

افزونه های کروم نسخه های کوچک ابزارهایی هستند که برای استفاده روزانه کار ما را راحت تر می کنند. افزونه های گوگل کروم شبیه تجهیزات الکترونیکی عمل می کنند. اغلب مردم خواستار استفاده بیشتری از وبسایت ها هستند. بنابراین برای آن دسته از افراد توصیه می شود با استفاده از افزونه های گوگل کروم در زمان خود صرفه جویی نمایند.

افزونه ها برنامه هایی هستند که می توانند موجب تغییر عملکرد مرورگر شوند.  برای بهینه سازی سایت ها لازم است بررسی های متنوعی انجام گیرد مثل: بررسی بک لینک ها، سرعت صفحات، رتبه و جایگاه کلمات کلیدی و …

اگر بخواهید این بررسی ها را به صورت معمولی و با مراجعه به سایت ها و منابع مختلف انجام دهید؛ بخش ارزشمندی از زمان کاریتان را از دست خواهید داد. بنابراین افزونه های کروم با امکان دسترسی راحت تر در قسمت سمت راست کروم شما این امکان را برای شما فراهم کرده اند که سریعتر به خواسته های خود برسید.

اگر شما صاحب یک بیزینس و کسب و کار و یا کارشناس سئو سایت هستید، در این مقاله به 15 افزونه برتر گوگل کروم پرداخته شده است که به شما در ادامه مسیر خود، کمک خواهد کرد.

افزونه های سئو برای گوگل کروم

افزونه Mozbar توسط Moz

افزونه Mozbar توسط Moz

 افزونه Mozbar یکی از محبوب ترین ابزارهای سئو می باشد که توانسته در چندین سال گذشته، بیشترین معیارهای سئو را در یک فضا به اشتراک بگذارد. استفاده از این ابزار آسان و رایگان است و برای همه تحلیلگران مستاق سئو افزونه ای ضروری می باشد.

در این افزونه به راحتی می توانید با گزارش PA (Autority Page) و DA (Domain Authority) هر سایت از صفحه را بررسی کنید و حتی امکان شناسایی لینک های خارجی و داخلی را نیز دارد.

این افزونه از سایت Moz گزینه ای از یک نسخه رایگان و یک نسخه پریمیوم را در اختیار شما قرار می دهد. نسخه پریمیوم شامل ردیابی و تحقیق کلمه کلیدی، بهینه سازی صفحات، بررسی سئو تکنیکال و بسیار موارد دیگری می باشد.

افزونه keyword everywhere

افزونه keyword everywhere

برای تحقیق کلمات کلیدی

کلمات کلیدی در همه جا داده های مفید زیادی را از بسیاری از موتورهای جستجوی محبوب مانند گوگل، یوتیوب، آمازون و بسیاری دیگر نشان می دهند. . این داده ها شامل تعداد جستجو، CPC، رقابت و روند مربوط به سایر آمارها را در 12 ماه گذشته گزارش می کند.

افزونه keyword everywhere در واقع یک ابزار پولی می باشد که پیشنهادهایی را برای نتایج جستجوی شما به همراه معیارهای کلیدی نشان می دهد ( کوئری های مرتبط با عبارت جستجو شده را به شما نمایش می دهد.)

افزونه SEOquake

افزونه SEOquake

SEO Quake یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های رایگان سئو است که ویژگی‌های زیادی از جمله تخمین سختی کلمات کلیدی، گزارش لینک‌های داخلی و خارجی، تراکم کلمات کلیدی و ممیزی کامل سئو را ارائه می‌دهد. ابزاری است که با بسیاری از مرورگرها سازگار است و دائماً با آخرین به روز رسانی های الگوریتم به روز می شود تا دقیق ترین نتایج ممکن را به شما ارائه دهد.

این افزونه مطابق شکل بالا تعداد هدینگ های استفاده شده در یک صفحه از سایت را لیست می کند. این افزونه کاربردی بیشتر برای آنالیز و رفع ایراد وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

افزونه SEO Minion

افزونه SEO Minion

ابزاری موثر برای بررسی لینک های شکسته و پیش نمایش SERP

افزونه رایگان دیگری که به شما در تجزیه و تحلیل سئوی داخلی، بررسی لینک شکسته، پیش نمایش SERP، کپی و دانلود URL ها و داده ها از Google SERP را می دهد. این افزونه برای جستجو و نتایج سریع مفیدترین شناخته شده است.

افزونه Power Thesaurus

افزونه Power Thesaurus

ابزاری عالی برای کلمات مترادف

Power Thesaurus به شما کمک می کند تا برای کلمات مورد نظر لیستی از مترادف ها و حتی متضادهای آن را جست جو کنید. این افزونه یک ابزار سئو نادیده گرفته شده است که بسیاری از آن غافل می شوند.

این ابزار برای نویسندگان محتوا، کپی رایترها و حتی مدیران رسانه های اجتماعی بسیار کاربردی می باشد. در سئو جایگاه کلمات کلیدی برای همه مشخص است افزونه Power Thesaurus به شما کمک می کند تا کلمات جایگزینی را برای keyword research  در مورد تحقیق LSI ها بدست آورید. طبق تصویر مورد نظر مشابه افزونه دیکشنری گوگل می باشد که شما با هر بار کلیک کردن روی کلمه مورد نظر می توانید به مجموعه ای کلمات کلیدی مفید در مرورگرتان دست پیدا کنید.

افزونه  Note Anywhere

افزونه Note Anywhere

ابزاری برای یادداشت برداری سریع

نه تنها در دنیای سئو، بلکه همه به یک ابزار یادداشت خوب نیاز دارند تا تمام برنامه ها یا کلماتی که می توانند روزانه استفاده کنند را بنویسند. Note Anywhere ابزاری است که با مرورگر شما فعال می شود و یک دفترچه یادداشت آنلاین مجزا دارد.

در فعالیت های سئو خود می توانید هر نوع کلمه کلیدی که در ذهن دارید در این افزونه یادداشت کرده و آنلاین ذخیره کنید.

افزونه Screenshot

برای عکس گرفتن آسان مطالب مورد نیاز

افزونه Screenshot

اکنون ساختن گزارش های سئو بسیار ساده تر شده است. گزینه های قبلی را فراموش کنید و از ابزار دیگری برای برجسته کردن و هر ویرایش اولیه دیگری استفاده کنید. تصویربرداری از صفحه به شما امکان می‌دهد به طرق مختلف از صفحه عکس بگیرید، هر متن یا قسمتی از صفحه را برای آنالیز در دست داشته باشید.

SEOInfo

SEOInfo

این ابزار مفید جزئیات هر گونه مشکل سئوی یک صفحه را به شما نشان می دهد. این ابزار به دنبال متا تگ ها، تگ های متعارف، hreflangs، سرعت صفحه و سایر معیارهای این چنینی می گردد. این مشکل را نشان می دهد و به شما این امکان را می دهد که بیشتر بررسی کنید و فعالیت های SEO خود را بهتر کنید.

افزونه SEOStack Keyword Tool

افزونه SEOStack Keyword Tool

برای پیشنهادات کلمات کلیدی

اگر به دنبال چیزی هستید که بتواند کلمات کلیدی مورد نیاز شما را پیشنهاد دهد، این یک ابزار عالی است. با گرفتن پیشنهادات از موتورهای جستجوی برتر، کلمه کلیدی اصلی را می گیرد و هزاران کلمه کلیدی را به شما پیشنهاد می کند که به شما در مسیر سئو کمک می کند. داده ها را می توان به فرمت اکسل و یا حتی پرینت شده از این ابزار تهیه کرد.

افزونه GrowthBar

افزونه GrowthBar

یک ابزار استراتژی سئو

GrowthBar برای تحقیق کلمات کلیدی و لینک سازی یکی از بهترین افزونه های گوگل کروم می باشد. این افزونه به صورت رایگان در دسترس است.

Buzzsumo

Buzzsumo

میزان دسترسی به محتوا را محاسبه می کند.

Buzzsumo یک ابزار عالی هم برای نویسندگان محتوا و هم برای تحلیلگران سئو است.

این افزونه می تواند به شما کمک کند به راحتی بهترین محتوا را در صفحات شبکه های اجتماعی ( فیسبوک، اینستاگرام و …)  شناسایی کنید. استفاده از این افزونه می تواند در نوع عملکرد سئو سایت شما کمک کننده باشد.

VidIQ Vision برای یوتیوب

VidIQ Vision برای یوتیوب

برای جستجو در یوتیوب و جستجوی کلمات کلیدی

این یک ابزار سئو عالی برای شناخت سئوی اکانت یوتیوب خود می باشد. یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ است و برای رتبه بندی خوب ویدیوهای شما به دانش سئوی مناسب نیاز دارد. این ابزار زمینه هایی را به شما نشان می دهد که می توان آنها را بهبود بخشید تا ویدیوهای شما عملکرد بهتری داشته باشند و یک ممیزی کامل SEO برای اکانت انجام می دهد.

افزونه Hunter

افزونه Hunter

برای جمع آوری آدرس های ایمیل حرفه ای

 افزونه Hunter یک ابزار ایمیل یاب است؛ تمام آدرس های ایمیلی که در وب وب سایت های مربوطه وجود دارد را برای شما جمع آوری می کند. همچنین می تواند نام، انواع شغل ها، شبکه های اجتماعی و ….. را برای شما ارسال کند.

این افزونه عملیات خود را با استفاده از جستجوی دامنه انجام می دهد.

Mangools SEO Extension

Mangools SEO Extension

برای به دست آوردن داده های SEO

Mangools افزونه ای است که به سرعت تجزیه و تحلیل سئو را انجام می دهد و تمام داده های مورد نیاز را  گزارش می دهد.  این افزونه جزو بهترین افزونه های کروم برای وردپرس می باشد. این افزونه عملیات خود را با جدیدترین معیارهای Moz انجام می دهد و همچنین می توانید به اطلاعات و داده های بیشتری در زمینه بررسی سئو وب سایت ها، دست پیدا کنید.

Google SERP Counter

Google SERP Counter

برای شناسایی سریع موقعیت یک وب سایت در SERP

یک افزونه بسیار خوب دیگری که به شما کمک می کند تا در مورد رتبه بندی وب سایت ها و رتبه بندی موتورهای جستجو اطلاعات کافی داشته باشید. پس از افزودن پسوند دامنه مورد نظر خود، نتایج جستجو را با شماره گذاری و رتبهبندی به وضوح مشاهده خواهید کرد.

 این افزونه شامل ردیابی از اطلاعات سایت مقصد می باشد و به سرعت یک نمای کلی از عملکرد وب سایت ها در موتور جستجوی گوگل را ارائه می دهد. یک افزونه بسیار کاربردی و ضروری برای استافده روزانه کاربران شناخته شده است.

در این مقاله  برخی از محبوب ترین افزونه های کروم برای تجزیه و تحلیل سئو را بررسی کردیم . آیا ابزار یا افزونه شگفت انگیزی وجود دارد که برای تجزیه و تحلیل سئو سایت خود از آن استفاده می کنید؟ در کامنت به ما اطلاع دهید.

امروزه با توجه به فعالیت های گسترده سئو و تنوع زیاد در کسب و کار، بررسی و آنالیز تک به تک رقبا و حتی سایت های مشتریان به وقت و انرژی زیادی نیاز دارد. به همین دلیل ابزارهایی در موتورهای جستجو معرفی شده اند تا به انجام این فعالیت ها کمک کنند.

افزونه های سئو گوگل کروم روشی برای انجام کارهای سئو با راحتی و سرعت بیشتر است. در واقع امروزه بدون استفاده از این ابزارها به سختی می توان به فعالیت های سئو پرداخت. در این مقاله 15 لیست افزونه گوگل کروم برای سئو را ارائه دادیم.

این لیست کامل ترین و بهترین افزونه های مورد نیاز در سئو را در اختیار شما قرار می دهد.

سوالات متداول افزونه های کروم برای سئو

کدام افزونه برای سئو خوب است؟

بهترین افزونه‌های کروم برای سئو، Mozbar by Moz و everywhere Keywords هستند. Mozbar by Moz به شما در تجزیه و تحلیل SEO و everywhere Keywords به شما در هنگام تحقیق کلمات کلیدی کمک می کند.

افزونه های سئو چیست؟

افزونه‌های کروم برای سئو، نسخه‌های کوچک ابزارهایی هستند که هر کاری را آسان می‌کنند. شما مجبور نیستید پنجره خود را در صفحه ای که در حال فعالیت هستید، تغییر دهید. ابزارهای لازم و مورد نیاز شما درست در بالای نوار ابزار در اختیار شما قرار دارد.

بهترین افزونه های سئو کروم برای کمک به رتبه بندی شما کدامند؟

بهترین افزونه‌های کروم برای سئو که می‌توانند به شما در رتبه‌بندی بهتر کمک کنند SEO Quake، Mozbar by Moz و everywhere Keywords هستند.

آخرین افزونه های گوگل کروم برای سئو چیست؟

بهترین، جدیدترین و مفیدترین افزونه های کروم برای سئو عبارتند از Keywords everywhere، Mozbar by Moz و SEO Quake.

بهترین افزونه کروم رایگان برای سئو کدام است؟

بهترین افزونه‌های کروم برای SEO که به صورت رایگان در دسترس است، Mozbar by Moz است.

بهترین افزونه گوگل کروم برای سئو در سال 2021 کدام است؟

بهترین افزونه های کروم برای سئو در سال 2021 عبارتند از Keywords everywhere، Mozbar by Moz و SEO Quake.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا