چگونه متخصص سئو شویم؟

چگونه متخصص سئو شویم؟ - سئو طلوع

مراحل دقیق تغییر از سئوکار مبتدی به متخصص سئو را در این مقاله برای شما آموزش خواهیم داد.  باید مهارت های خود را بهبود بخشید، متخصص سئو شوید و بطور حرفه ای سئو را دنبال کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه ترافیک خود را افزایش دهید و به رتبه های بالاتری برای کلمات کلیدی دست پیدا کنید که بتوانید فروش و درآمد بیشتری برای وب سایتتان بدست آوردید؟ سپس هر آنچه که در مورد سئو هست را یاد بگیرید و به یک متخصص سئو تبدیل شوید. داشتن تخصص تنها امتیاز متخصصان سئو نیست. این مهارتی است که هر شخصی که مایل به یادگیری سئو است می تواند به تنهایی یاد گرفته و بر آن مسلط شود.

من طی 7 سال گذشته سئو را تمرین کرده ام و در این پست، به شما می آموزم که برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو چه مراحلی را باید طی کنید.

چرا همه باید در بهینه سازی سایت متخصص باشند؟

قبل از ورود به مراحل، مهم است که تفاوت بین متخصص سئو و سئوکار حرفه ای را بدانید.

سئوکار حرفه ای در واقع یک متخصص سئو است:

که سئو را به عنوان یک حرفه با انجام مشاوره سئو، ارائه خدمات سئو، یا براساس نیاز مشتری پروژه به پروژه انجام می دهد. با اشاره به این تفاوت، میتوان گفت که برای تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای لازم نیست سئو را به عنوان یک حرفه انجام دهید. حتی اگر قصد ارائه خدمات به مشتریان را ندارید،دلایل مفید زیادی وجود دارد که چرا باید مهارت های سئو خود را بهبود ببخشید.

مزایای یک سئو کار حرفه ای:

رتبه‌بندی و ترافیک خود را افزایش دهید:  این واضح‌ترین دلیلی است که چرا یک نفر باید در بهینه‌سازی موتور جستجو متخصص شود. اگر بدانید که چگونه وب‌سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، بنابراین می‌توانید از افزایش رتبه‌بندی و ترافیک موتورهای جستجو برای کسب درآمد از طریق وبلاگ‌نویسی یا راه‌اندازی یک کسب‌وکار آنلاین استفاده کنید.

وابستگی کمتر به آژانسهای سئو:

 می‌دانم که این چیزی نیست که توقع دارید در سایت خدماتی سئو بخوانید، اما این یک حقیقت است. اگر مهارت‌های سئوی داخلی را دارید، پس می‌توانید کسب و کار خود را بدون نیاز به پشتیبانی خارجی گسترش دهید.

هزینه ها را کاهش دهید:

 اگر یک کارآفرین یا وبلاگ نویس هستید و به تنهایی سئو کار کنید پس می توانید پول زیادی پس انداز کنید، تا اینکه مجبور باشید یک متخصص سئو استخدام کنید.

تصمیمات بهتری بگیرید، مانند اینکه چه کسی را برای کار سئوی خود استخدام کنید:

اگر خودتان سئو را می شناسید، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام مشاور یا شرکتی را برای کار سئوی خود استخدام کنید، بسیار آسان تر خواهد شد. شما در موقعیتی خواهید بود که بفهمید بسته‌های سئوی آن‌ها شامل چه چیزهایی است و تشخیص دهید که آیا آنچه پیشنهاد می‌کنند واقعاً می‌تواند به وب‌سایت شما در دستیابی به رتبه‌بندی بهتر کمک کند.

توصیه هایی برای مدیران بازاریابی:

 اگر شما به عنوان مدیر بازاریابی کار می کنید و درک خوبی از سئو دارید، می توانید امتیاز بیشتری نسبت به سایر مدیران بازاریابی یا همکاران در سازمانتان داشته باشید.

هیچ کسبوکار آنلاینی نمیتواند بدون سئو دوام بیاورد:

سئو دیگر اختیاری نیست. وب‌سایت‌هایی که با در نظر گرفتن سئو ساخته نشده‌اند، به هیچ وجه نمی‌توانند در دنیای رقابتی آنلاین دوام بیاورند. دانستن سئو و نحوه استفاده صحیح از آن، می تواند تفاوت بزرگی در آینده وب سایت شما ایجاد کند.

10 قدم برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو

.1  نحوه کار موتورهای جستجو را بدانید

.2  با مفاهیم اولیه بازاریابی موتور جستجو آشنا شوید

.3  معنای واقعی سئو را درک کنید

.4 آموزش مناسب سئو انتخاب کنید

.5  از تغییرات سئو مطلع شوید

.6 ابزارهای سئو مناسب را انتخاب کنید

7. سئو را تمرین کنید

.8  تخصص سئوی خود را شرح دهید

9. صبور باشید

.10 راهنمایی های کارشناسان سئو را دنبال کنید

نحوه کار موتورهای جستجو را بدانید

حتی قبل از شروع به فکر کردن در مورد سئو، اولین قدمی که باید بردارید این است که با نحوه کار موتورهای جستجو آشنا شوید. همیشه از مفاهیم اولیه شروع کنید و سپس به پیچیده‌ترین نظریه‌ها برسید. به طور خلاصه، موتورهای جستجو سه فرآیند اصلی دارند:

خزیدن: به این ترتیب آنها محتوا را در وب کشف می کنند.

ایندکس کردن: چگونه آنها محتوا را در فهرست خود اضافه و سازماندهی می کنند.

رتبه‌بندی: چگونه تصمیم می‌گیرند که برای جستجوی یک عبارت معین کدام وب‌سایت‌ها را در نتایج نشان دهند (و به چه ترتیب). به عنوان یک متخصص سئو، باید بدانید که چگونه یک وب سایت را برای هر مرحله بهینه کنید تا موتورهای جستجو بتوانند محتوای وب سایت را بدون مشکل خوانده ، فهرست و درک کنند.

با مفاهیم اولیه بازاریابی موتور جستجو آشنا شوید

با مفاهیم اولیه بازاریابی موتور جستجو آشنا شوید

قبل از شروع کار، باید یک ایده کلی در مورد تمام رشته های مختلف بازاریابی که موتورهای جستجو را تشکیل می دهند، داشته باشید. باید بدانید که بازاریابی دیجیتال چیست و نقش سئو در کمپین های بازاریابی دیجیتال را بدانید. شما باید در ذهن خود به وضوح بدانید که از سئو چه انتظاراتی دارید و از چه ابزارهای دیگری می توانید در ارتباط با سئو استفاده کنید تا حضور اینترنتی خود را قوی تر کنید. به طور خلاصه، سئو یکی از دو جزء SEM است. تفاوت اصلی بین این دو این این است که ترافیک سئو رایگان، در حالی که ترافیک SEM پولی است. با سئو هدف شما رسیدن به بالاترین نقطه نتایج سازمانی است،که با انتشار محتوایی که با هدف کاربر مطابقت دارد و با  “سیگنال‌هایی”  که به موتورهای جستجو به فرآیند نمایه‌سازی و رتبه‌بندی نتایج سازمانی کمک می کند.

با SEM، می‌توانید از پلتفرم‌های PPC (مانند تبلیغات گوگل) برای پرداخت هزینه جهت نمایش تبلیغات خود در بالای نتایج جستجوی استفاده کنید.

سئو و جستجوی پولی

هر دو روش می‌توانند به شما کمک کنند تا ترافیک موتورهای جستجو را دریافت کنید، اما با سئو، نیازی نیست برای دریافت ترافیک به تبلیغات پولی تکیه کنید. زمانیکه موفق به کسب رتبه های بالا در کلمات کلیدی مهم برای کسب و کار خود شدید، می توانید ترافیک مستمری را به سایت خود بطور 24/7 دریافت کنید. این تنها یکی از مزایای سئو است. با رسیدن به بالاترین سطح SERPS، می توانید از مزایای دیگری مانند آگاهی از برند، اعتماد کاربر و شناخت استفاده کنید که می تواند به شما در رشد کسب و کارتان کمک کند.

درک معنای واقعی سئو

سئو سایت فقط در مورد کلمات کلیدی و لینک ها نیست، بلکه فراتر از آن است. ماموریت واقعی سئو ارائه یک تجربه عالی برای کاربران و ارائه دقیقا همان چیزی که آنها می خواهند. هدف شما فقط به دست آوردن ترافیک بیشتر موتورهای جستجو نیست، بلکه تبدیل آن ترافیک به بازدیدکنندگان و مشتریان تکراری است. وظیفه شما به عنوان یک متخصص سئو این است که یاد بگیرید در هر مرحله از فرآیند سئو چه قوانینی را اعمال کنید تا وب سایت شما به طور کامل بهینه شود.

درک معنای واقعی سئو - سئو طلوع

سئوتکنیکال:

 سئو تکنیکال مسئول خزیدن و ایندکس کردن است. با سئو تکنیکال می توانید به موتورهای جستجو کمک کنید تا تمام صفحات مهم وب سایت خود را بدون مشکل زیرنویس کنند. مهمترین وظایف سئو تکنیکال عبارتند از:

 • متعارف سازی آدرس سایت
 • بهینه سازی نقشه سایت XML
 • تنظیم دامین دلخواه شما
 • بهینه سازی آدرس های سئوی صفحه شما
 • بهینه سازی ساختار وب سایت شما
 • بهبود سرعت صفحه وب سایت شما
 • بهینه سازی وب سایت برای موبایل
 • پیدا کردن و رفع خطاهای خزیدن

سئو داخلی:

سئو داخلی با مطالبی که در یک صفحه یافت می‌شوند ارتباط دارد. مواردی مانند محتوا، سرفصل ها، تصاویر، ویدیوها باید بهینه شوند تا موتورهای جستجو بتوانند محتوای آنها را درک کنند.

 • مهمترین عناصر سئو داخلی عبارتند از:
 • بهینه سازی عنوان صفحه
 • بهینه سازی توضیحات متا
 • بهینه سازی محتوا
 • استفاده مناسب از (تگ H1، H2 و غیره)
 • لینک های داخلی و خارجی

سئوی خارجی:

 آخرین فرآیند سئوی خارج از صفحه نامیده می شود. بر خلاف سئو فنی و درون صفحه، سئو خارجی با فعالیت های خارج از مرزهای یک وب سایت ارتباط دارد. مواردی مانند خرید بک لینک از سایر وب سایت های مرتبط و تبلیغ وب سایت خود در اینترنت عواملی هستند که به موتورهای جستجو در طول فرآیند رتبه بندی کمک می کنند.

سئوی داخلی - سئو طلوع

بهترین منبع آموزش سئو را پیدا کنید

هنگامی که شروع به یادگیری سئو می کنید، متوجه یک چیز خواهید شد: اطلاعات و مطالب زیادی برای یادگیری در مورد سئو وجود دارد، و این در نهایت باعث می شود موقع انتخاب آموزش مناسب، برای شما سخت شود. اگر به به تنهایی و بدون هیچ کمکی تصمیم به انجام این کار داشته باشید، در نهایت لیستی بی پایان از مقالات برای خواندن و چیزهایی که باید امتحان کنید، خواهید داشت.

امروزه همه چیز فرق کرده است. افرادی که مایل به یادگیری سریع سئو هستند، می توانند با دنبال کردن یک دوره معتبر و بدون نیاز به صرف ساعت های بی پایان برای جستجو در اینترنت و خواندن مقاله انجام دهند.

از تغییرات سئو مطلع شوید

سئو یک رشته ثابت نیست. قوانین و الگوریتم های سئو در حال تغییر است. گوگل به تنهایی سالانه بیش از 250 تغییر در الگوریتم رتبه بندی های خود ایجاد می کند. کارشناسان خوب سئو باید در مورد این تغییرات بدانند و کمپین های سئوی خود را بر اساس آن تنظیم کنند. بهترین راه برای به روز بودن این است که چند وب سایت خبری سئو را که ثابت شده است را دنبال کنید. اطلاعاتی درمورد بروز رسانی هایی در حال انجام هستند بدانید نه تغییراتی که قدیمی شده اند.

ابزارهای مناسب سئورا انتخاب کنید

حقیقت این است که شما نمی توانید سئو را به تنهایی انجام دهید. اطلاعات زیادی برای پردازش و تصمیم گیری وجود دارد و اگر سعی کنید همه چیز را به صورت دستی انجام دهید، زمان ارزشمند خود را به جای کار بر روی اموری که می توانند نتایج بهتری برای شما داشته باشند صرف تجزیه و تحلیل اعداد خواهید کرد. درست است که ابزارهای خوب سئو هزینه بردارند، اما بازده آنها در درازمدت بسیار بیشتر از هزینه ماهیانه ای است که برای یک ابزار سئو خوب پرداخت می کنید.

سئو را تمرین کنید

سئو تئوری نیست و بیشتر عملی است. نتیجه مطالعه تئوری سئو باید فهرستی از اقداماتی باشد که می توانید در وب سایت خود اعمال کنید و قرار گرفتن در معرض دید خود را در موتورهای جستجو بهبود بخشید. مشکل این است که هر وب سایتی منحصر به فرد است و آنچه برای یک وب سایت کار می کند ممکن است برای وبسایت دیگر راه حل خوبی نباشد. به همین دلیل است که باید در واقع سئو را تمرین کنید و فقط بصورت تئوری ندانید. خواندن مطالعات موردی در رابطه با اینکه چگونه دیگران توانسته‌اند با کمپین‌های سئو موفق شوند، راهی عالی برای به دست آوردن ایده‌های جدیدی است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و الهام‌بخش تلاشی که باید به راه خود ادامه دهید تا زمانی که در سئو تخصص پیدا کنید.

تخصص سئوی خود را نشان دهید

یکی از بهترین راه های یادگیری این است که سعی کنید آن را برای دیگران توضیح دهید. این در مورد سئو نیز صادق است. وقتی شروع به نوشتن در مورد سئو کردم، مطالب زیادی یاد گرفتم و مهارت های سئوی خود را به طور قابل توجهی بهبود بخشیدم. توصیه من این است که یک وب‌سایت یا یک وبلاگ سئو راه‌اندازی کنید و تجربیات سئوی خود را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید. با گذشت زمان متوجه خواهید شد که به اشتراک گذاری دانش راهی عالی برای یادگیری مطالب جدید در مورد سئو است و در عین حال به افراد دیگر کمک می کنید، که خودش تجربه بسیار مفیدی است.

صبور باشید

هیچ راهی برای صحبت در مورد سئو و عدم ذکر کلمه “صبور” وجود ندارد. سئو کار به زمان نیاز دارد و نباید در نتیجه گیری عجول باشد. سئو سریعترین راه برای افزایش ترافیک شما نیست. اگر می خواهید نتایج فوری داشته باشید، کمپین های PPC را امتحان کنید. سئو در مورد ایجاد یک کسب و کار طولانی مدت پایدار با ایجاد یک پایه محکم است که یک ترافیک سازمانی 24/7 برای سال ها به شما ارائه می دهد. قبل از ایجاد هرگونه تغییر مرتبط با سئو در وب سایت خود، باید به رتبه بندی و ترافیک خود (برای یک دوره زمانی) قبل از تغییر توجه داشته باشید و آن را با همان بازه زمانی (از نظر مدت)بعد از تغییر مقایسه کنید. رتبه بندی و ترافیک خود را زیر نظر داشته باشید و قبل از تصمیم گیری بیشتر به آن زمان کافی بدهید.

راهنمایی های کارشناسان سئو را دنبال کنید

آخرین اما نه کم اهمیت ترین، در مسیر خود برای تبدیل به یک متخصص سئو، با تعدادی از مشکلات روبرو خواهید شد. مواقعی وجود خواهد داشت که ناامید و آماده تسلیم خواهید بود. نگران نباشید، این یک اتفاق طبیعی است. اگر داستان‌های دیگران را بخوانید متوجه می‌شوید که هیچ‌کدام از آنها بواسطه ی خوش شانسی شان به شکل امروزه نبوده اند. این نتیجه کار سخت و ساعت ها تست و مطالعه بی پایان در مورد سئو است. کارشناسان متعدد سئو وجود دارند که حتما باید برای الهام گرفتن و درک اینکه چگونه سئو را می توان در مقیاس بزرگ به کار برد، آنها را دنبال کنید. که همگی  موفق به ایجاد کسب و کار چند میلیونی شده اند و همچنین سئو را انجام داده اند چون می دانند که چگونه بدون ترس از شکست، می توان از سئو به درستی استفاده کرد.

هرکسی که با یک وب سایت یا کسب و کار آنلاین در ارتباط است باید متخصص سئو شود. این لیست شامل مدیران بازاریابی، توسعه دهندگان، مدیران وب سایت، طراحان وب، مدیران رسانه های اجتماعی، کارشناسان PPC، کارآفرینان انفرادی و صاحبان تجارت الکترونیک است. چرا؟ زیرا سئو اساس همه کمپین های بازاریابی دیجیتال است. اصول سئو نه تنها حداکثر نمایش ممکن را در موتورهای جستجو تضمین می کند، بلکه می تواند با روش های بیشتری به وب سایت کمک کند.

تبدیل به یک متخصص سئو آسان نیست، اما سخت هم نیست. این فرآیند شامل خواندن، تمرین و تست زیاد است. اگر اکنون شروع به کار می کنید، بهترین راه این است که یک دوره آموزشی خوب سئو را بگذرانید تا همه اطلاعات را در یک مکان داشته باشید، از ابزارهای سئو مناسب استفاده کنید و مهمتر از همه شروع به تمرین کنید. از اشتباهات خود درس بگیرید و دوباره امتحان کنید. موتورهای جستجو و سئو برای سال‌های آینده اینجا باقی می مانند و این بهترین سرمایه‌گذاری است که می‌توانید برای کسب و کار و مهارت‌های شخصی خود انجام دهید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا