نقشه سایت (سایت مپ) چیست و چرا مهم است؟

نقشه سایت چیست؟ - سئو طلوع

نقشه سایت را به عنوان نقشه خانه خود در نظر بگیرید. وب سایت خانه است و هر صفحه یک اتاق است. نقشه سایت یا همون سایت مپ به گوگل کمک می کند تا صفحات وب سایت شما را پیدا کند. این فایلی است که اطلاعاتی در رابطه با صفحات، ویدیوها و سایر محتوای سایت خود به موتور جستجو ارائه می دهید. هنگامی که یک نقشه سایت ایجاد می شود، یک لینک حیاتی بین صفحات وب سایت و موتور جستجو ایجاد می کند. نقشه سایت همچنین سفر کاربر که برای تبدیل وب سایت ضروری است را پرورش می دهد. موتور جستجو نقشه سایت شما را برای یافتن صفحات وب سایت می خزد، سپس کلمات کلیدی موجود در محتوای صفحات  نقشه سایت را شناسایی می کند و آن صفحات مربوطه را هنگام جستجو برای افراد به نمایش می گذارد.

نقشه سایت برای رتبه بندی سئوی شما ضروری است. هنگامی که هر صفحه از وب سایت خود را در نقشه سایت دارید، موتور جستجو نقشه سایت شما را می خزد و هر لینک‌ لیست شده را دنبال می کند.

به این معنی که هر صفحه از وب سایت شما توسط موتور جستجو زیرنویس می شود. هنگامی که موتور جستجو صفحات شما را زیرنویس و آنها را به پایگاه داده اضافه کرد، احتمال اینکه صفحات شما به بالای نتایج جستجو منتقل شوند، بیشتر می شود. همچنین دانستن دو نوع مختلف نقشه سایت برای سئو سایت ضروری است.

نقشه سایت XML

این نقشه‌های سایت به گوگل کمک می‌کنند تا وب‌سایت شما را کشف وهدایت کند. آنها به موتورهای جستجو آدرس وب سایت داده ونقشه کامل تمام صفحات وب سایت را ارائه می دهند. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا وب سایت را بخزند و صفحات را اولویت بندی کنند. اینها برای وب‌سایت‌های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد که معمولاً خزیدن نقشه سایت زمان زیادی طول می‌. برد. هر سایت مقدار مشخصی اعتبار خزیدن دارد، هیچ موتور جستجویی در اولین بار کل آدرس را نمی‌خزد. بنابراین نقشه سایت XML راه خوبی برای ارائه به موتور جستجو با اولویتی است که می خواهید ابتدا آن را بخزد.

نقشه سایت HTML

این نقشه‌ها به شناسایی و هدایت وب سایت شما کمک می‌کنند. آن‌ها به موتورهای جستجو یک آدرس وب سایت می‌دهند و نقشه کامل تمام صفحات وب سایت را ارائه می‌کنند. این ها برای وب سایت‌های کوچک‌تر مناسب‌تر هستند. به طور خلاصه، زمانی که شما یک نقشه سایت دارید، موتور جستجو به راحتی می‌تواند محتوای وب سایت خود را پیدا کرده و شناسایی کند، و آن را به پایگاه‌ داده خود اضافه کنید تا سایت شما به شدت رتبه‌بندی شود و فرصت بیشتری برای تحت فشار قرار دادن مشتریان در هنگام جستجو بدهد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا