پولسازترین شغل های دیجیتال مارکتینگ به همراه میزان درآمد

برترین شغل های پولساز دیجیتال مارکتینگ

در دنیای فناوریهای نو، سیستم عامل های درحال توسعه و پلتفرم های نوظهور، دیجیتال مارکتینگ به دلیل ذات نوآورانه و پیش رونده تقاضای مداومی را از سوی کسب و کارها در طول زمان خواهد داشت.

شاید شما به دنبال حوزه کاری هستید که نمی خواهید در طول زمان به دلیل عقب ماندن از فضای فناوری از سکه بیفتد و یا به عبارتی تقاضا همیشه برایش وجود داشته باشد.

شاید شما در حال حاضر در دیجیتال مارکتینگ کار می کنید و دارید فکر می کنید که چطور شغل شما در طول زمان پایداری خودش را حفظ خواهد کرد، یا اینکه فرصت رشد حرفه ای و کاری شما در طول زمان چطور خواهد بود.

مسلما، حرفه دیجیتال مارکتینگ، پس از هر صنعت دیگری، بیشتر به مهارت های فردی متکی است. اگر دارای مهارت هستید (یا حداقل، مشتاق برای یادگیری هستید)، به احتمال قوی، رزومه تاثیرگذاری خواهید داشت. در این مقاله ما برترین شغل های پولساز دیجیتال مارکتنیگ را معرفی خواهیم کرد.

سئو

سئو

بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو نمرده است، اما تغییر کرده است. به واسطه به روزرسانی های انجام شده در الگوریتم های پاندا و پنگوئن قوانین قدیمی سئو دیگر اعمال نمی شود. امروزه، برای به دست آوردن رتبه صاحبان سایت باید بر تجربه کاربر بیش از متغییر های سنتی، مانند لینک ها و تراکم کلمات کلیدی توجه کنند.

بازاریابانی که در سئو تخصص دارند می دانند که چگونه برای ایجاد و پیاده سازی کمپین های تبلیغاتی جستجو برای شرکت خود سازگاری ایجاد کنند. آن ها درک می کنند که سایت می بایست برای استفاده در تلفن همراه بهینه سازی شود و می دانند که چگونه محتوا را بهینه سازی کنند برای انواع موتورهای جستجو اعم از بینگ، گوگل، یوتیوب و گوگل مپ بهینه کنند. آن ها درگیر بخش های تکنیکی بازاریابی هستند و با اشراف کاملی نسبت به قوانین و مقررات هر کدام از آن ها دارند در جهت افزایش نرخ بازگشت سرمایه مجموعه تلاش می کنند.

عنوان شغلی شما در این موقعیت متخصص سئو است. متخصصین سئو مسئول استراتژی هدایت ترافیک و مشتریان بالقوه از موتورهای جستجو به وب سایت هستند و آن ها همچنین می داندد که چگونه می توانند از محتوای پست های بلاگ، پادکست ها تا فیلم های یوتیوب استفاده کنند و با استفاده از روش هایی که مطابق آخرین الگوریتم های موتورهای جستجو عمده مانند گوگل و بینگ هستند ترافیک هدفمندی را به وب سایت هدایت می کنند. در عین حال عیب یابی و پیگیری عملکرد سایت در زمینه هایی از قبیل به اشتراک گذاری اجتماعی، سرعت بارگذاری صفحات و دیگر مسائل فنی مربوط به بازاریابی جستجو را بر عهده دارند.

بازاریابان موفق در این جایگاه دارای ذهنی تیزبین هستند و براساس آنالیز وب سایت، فرصت های رشد ترافیک جستجو برای محتوا و محصولات براساس تجزیه و تحلیل را شناسایی می کنند. آن ها همواره در حال تحقیق هستند تا براساس آخرین تغییرات موتورهای جستجو تغییرات لازم را جهت عملکرد تیم تولید محتوا و همچنین نکات فنی را گوشزد و اجرا کنند. داده های دریافتی ملاک عمل آن ها در اتخاذ تصمیمات است و براساس رصد آن ها استراتژی سئو را بهینه می کنند. متخصصان سئو می توانند انتظار درآمد سالانه 120 تا 950 میلیون تومان را داشته باشند.

مدیر ویرایش

مدیر ویرایش

مدیر ویرایش یکی از گزینه های شغلی برای مشتاقان حوزه بازاریابی محتوا است. مدیران ویرایش نیز به همراه روزنامه نگاران برند، مدیریت داستان سرایی روزبه روز داستان شرکت را بر عهده دارند. هرچند مدیر ویرایش همیشه منبع اصلی تولید محتوا نیست، ولی مسئولیت برنامه ریزی، انتشار و پیگیری کلی فعالیت بازاریابی محتوای شرکت را بر عهده دارند. شما اغلب می توانید آن ها را در حال یافتن نویسنده های بلاگ و یا دعوت از مهمانان مصاحبه های پادکست ببینید.

این به این معنی است که مدیر ویرایش فردی بسیار منظم است. پروژه ها، مخاطبان و موعدهای زمانی مقرر انتشار محتوا: یک مدیر ویرایش باید به طور همزمان هر 3 مورد را مدیریت کند. همچنین این شخص باید درجه بالایی از سازگاری را داشته باشد. گاهی اوقات نویسندگان، موعدهای زمانی مقرر را فراموش می کنند و یا مقالات را حذف می کنند؛ یک مدیر ویرایش عالی باید قادر باشد تغییرات لحظه ای را مدیریت کند.

بازاریابان محتوا به طور مشخص مدیریت برون سپاری برخی از محتواهای تولید ضرورتی اجتناب ناپذیر برای این فرد است. یک مدیر ویرایش می تواند انتظار داشته باشد سالانه بین 160 تا 200 میلیون تومان دریافت کند.

بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه اجتماعی یکی از پرمتقاضی ترین مجموعه مهارت های لازم برای سازمان هایی است که به دنبال ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ هستند. از اوایل دهه 2000 رشد سرسام آور و ضریب نفوذ بالای رسانه های اجتماعی شرکتها را بر آن داشت که به جهت دریافت سرنخ های بالقوه و همچنین افزایش فروش به این شیوه از بازاریابی علاقه منده شده و هرچه بیشتر بر آن تکیه و تمرکز نمایند.

اگرچه در طی سالیان اخیر شاهد فراز و نشیب شدیدی مابین رسانه های اجتماعی مختلف بوده ایم ولی تقریبا کمتر فردی پیدا می شود که نسبت به قدرت این رسانه ها شکی داشته باشد. قدرتی که روزبه روز هم در حال افزایش است. بازاریابان رسانه های اجتماعی موفق، سعی می کنند تا در هر شبکه اجتماعی به محتواهای ایجاد شده جایگاه دهند و با رعایت نکات مربوطه قدرت تاثیرگذاری محتوا را افزایش دهند.

آن ها معمولا کارهای خود را به صورت چک لیست درآورده و با رهبران صنعت خود ارتباط برقرار کرده تا در بین مخاطبان خود با تاثیرگذاری بیشتری دیده شوند. به جهت دستیابی به نتایج بهتر سعی می کنند که در جهت آگاهی رسانی مخاطبین قدم بردارند و رسانه اجتماعی تحت مدیریت خود را به پایگاهی برای فروش صرف تبدیل نمی کنند.

یک بازاریاب رسانه های اجتماعی عالی باید دارای یک رویکر خلاق به محتوا باشد و قابلیت ایجاد محتواهای مختلف برای یک موضوع واحد و همچنین برای شبکه های اجتماعی متنوع را داشته باشد. توانایی نگارش مکالمه محور برای این موقعیت شغلی بسیار مهم است. انتظار می رود که حقیق سالانه بین 400  الی 600 میلیون تومان دریافت کنند.

تولید و بازاریابی ویدئویی

تولید و بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی بخشی کوچک از استراتژی بازاریابی محتوا است، اما اشتباه نکنید هیچ چیز مانند ویدیو راوی دقیق یک داستان نیست و شرکت ها کاملا نسبت به این موضوع آگاه هستند. به همین دلیل است که بازاریابی ویدئویی مهارتی تخصصی است که هرگز از مد نمی افتد، زیرا این روایت دقیقا مانند نمایش یک داستان است. ویژگی های جدید مانند کارت های یوتیوب و ویدیوهای فیس بوک آن را جذابتر و قابل دسترس تر از قبل هم کرده است. جهت افزایش کارایی دیجیتال مارکتینگ فهم درست استراتژی های مربوط به بازاریابی ویدیویی الزامی است.

بازاریابان ودیویو می دانند که چگونه مصاحبه ها، توصیفات، دموها و دیگر سبک های قصه گویی را برای تطبیق نیازهای مخاطب هدف، مورد استفاده قرار دهند. آن ها استراتژی پلتفرم ها و برنامه های موجود را بررسی می کنند تا اطمینان حاصل پیدا کنند که این محتوا در کانال درستی قرار دارد. علاوه بر این، می دانند که چگونه ویدیوها را برای موتورهای جستجو با استفاده از توصیف و برچسب های غنی شده با کلمه کلیدی و همچنین دانش عمیق از ویرایش، تولید کنند و انیمیشن ویدیویی را به اشتراک بگذارند، که به بدین صورت قادر هستند تا از جذاب ترین روش ممکن برای روایت داستان بهره ببرند.

متخصص تولید ویدیو

اگر به دنبال یک موقعیت کاری به عنوان تولید کننده ویدیو هستید، می توانید انتظار داشته باشید که در سمت فنی بازاریابی ویدئویی قرار بگیرد. متخصصان تولید ویدیو به طور مستقیم، سازماندهی و اجرای پروژه های ویدئویی شرکت را هدایت می کنند. وظایف این موقعیت کاری عبارت اند از برنامه ریزی محتوا، فیلم برداری، ویرایش، پیوسته کردن، فشرده سازی و سایر جنبه های آماده سازی فیزیکی محتوا و تولید محتوای هم راستا با هدف محتوا است.

متخصصان تولید باید توانایی ایده پردازی و تبدیل آن را به یک داستان بصری قانع کننده داشته باشند. غالبا پروژه های آن ها بازه زمانی مشخص برای تحویل است. بنابراین باید بتوانند به طور موثر مدیریت پروژه ها را انجام دهند. متخصصان تولید محتوا معمولا باید صبور باشند، زیرا معمولا کارهای این حوزه با تغییرات احتمالی زیادی مواجه هستند. حقوق متخصصان تولید ویدیو بین 200 تا 600 میلیون تومان است.

طراحی و توسعه وب

طراحی و توسعه وب

وب سایت اغلب نخستین تاثیری است که یک مشتری بالقوه از یک کسب و کار می گیرد. وب سایت شرکت، به طور فزانیده ای، جایی است که اولین تاثیر مهم برند بر روی مشتری رخ می دهد. نرخ تبدیل در دریافت اطلاعات مشتری و سرنخ در سایتی که درست طراحی شده بیشتر از سایتی خواهد بود که دارای طراحی ضعیفی است. با افزایش تعداد افرادی که از طریق تلفن همراه و تبلت ها به سایت ها دسترسی دارند، نیازمندی بیشتری به طراحان حرفه ای که به خوبی آموزش دیده اند احساس می شود کسانی که چگونگی تاثیر فن آوری تلفن همراه در مرورگر وب را می دانند.

فرانت اند دولوپر

طراحان مشخصه های ظاهری وب سایت اطمینان پیدا می کنند که وب سایت ها دیگر دارایی های دیجیتال برای کاربر نهایی به آسانی قابل استفاده باشد. آن ها عناصر طراحی وب سایت ها را تجزیه و تحلیل نموده و راه حل های فنی را برای اجرای طرح های تصویبی، پیشنهاد می کنند. آن هم همچنین باگ های کدنویسی و اشکال سیستم را بررسی می کنند. به سادگی، طراحان مشخصه های ظاهری وب سایت، خلق، محافظت و عیب یابی صفحات را بر عهده دارند، طوری که مشتریان و ارباب رجوع تجربه های خوبی با نام تجاری شما خواهند داشت.

توانایی فنی فراند اند دولوپر ضروری است. درکنار درک عمیق از ویرایش زبان برنامه نویسی، طراحان مشخصه های ظاهری سایت باید دانش عمیقی از HTML داشته باشند، CSS و JAVASCRIPT نیز در اینجا نقش کلیدی دارند. طراحان مشخصه های ظاهری سایت باید قابلیت گرفتن نسخه جدید نرم افزار و بهترین مهارت نصب کردن را داشته باشد. داشتن یک حس خوب از مدیریت و پروژه نیز مفید است. فرانت اند دولوپرها می توانند سالیانه بین 100 تا 400 میلیون تومان درآمد داشته باشند.

بک اند دولوپر

بک اند دولوپر، سایت شرکت و دیگر دارایی های دیجیتال را و نگه داری و مدیریت می کنند. آن ها سازندگان حرفه ای وب سایت شرکت هستند. بک اند دولوپرها، صفخات، فرم ها، توابع و پایگاه های داده ها را هماهنگ می کنند و اطمینان حاصل می کنند که همه چیز به آسانی در جریان است.

بک اند دولوپرها مسلما به زبان های سرور مانند PHP – RUBY یا PYTHON مسلط هستند. آن ها کارشناس در JAVASCRIPT و چارچوب های نظیر WORDPRESS یا DRUPAL هستند و دانش پایه ای از تنظیمات وب سرور دارند. چراکه آن ها اغلب آخرین لینک در زنجیر پروژه هستند. بک اند دولوپرها باید ذهنی خلاق داشته باشند و آماده باشند تا مشکلات غیرقابل پیش بینی را کنترل کنند. محدود حقوق و دستمزد آن ها بین 90 تا 500 میلیون تومان در سال است. این بازه حقوق بسته به تجربه ی وی متغییر است.

مهندس داده

مهندس داده

مهندسان داده (گاهی اوقات به عنوان مهندسین اطلاعات شناخته می شوند) در جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های خام متخصص هستند و مسئولیت ساخت سیستم ها برای ردیابی و نمایش داده ها را بر عهده دارند. نقش آن ها توسعه، ساخت، آزمایش و نگهداری پایگاه های داده و سیستم های پردازش داده ها است، در بسیاری از موارد با استفاده از الگوریتم های خود و مدل های پیش بینی و فیلتر کردن اطلاعات برای تجزیه و تحلیل آن ها، این کار را انجام می دهند. شما مهندسان داده را در حال انجام کار با داده های خام برای پیدا کردن اطلاعات قابل اجرایی، پیدا خواهید کرد که برای نمایش این اطلاعات در یک الگوی قابل فهم تلاش می کنند.

فنی به نظر می رسد؟! مهندسان داده اغلب با تیم IT شرکت خود همکاری می کنند. اما مهارت در زبان های برنامه نویسی، ایجاد نرم افزار سفارسی و سازگاری با فن آوری های جدید، ویژگی های بسیار مطلوب و مورد نیاز برای این شغل محسوب می شود. حس قوی نظم داشتن یکی دیگر از ویژگی های مهندس داده است که به آن ها کمک می کندو مهندسان داده اغلب بل مجموعه داده های بدون ساختار و پایگاه داده های نامنظم سروکار دارند. یک مهندس داده می تواند انتظار داشته باشد سالانه 180 تا 800 میلیون تومان درآمد داشته باشد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا