اهمیت سئو برای کسب و کار

اهمیت سئو برای کسب و کار - سئو طلوع

در دنیای امروزی به دلیل وجود روش‌های مختلف برای موفقیت در هر برند کسب‌وکاری، انتخاب و تصمیم‌گیری را برای صاحبان بیزینس سخت‌تر کرده است؛ سئو در چندین سال گذشته تغییرات بسیار زیادی در دنیای بیزینس و وب‌سایت کسب‌وکارها فراهم آورده و به جرات می‌توان گفت بدون استفاده از سئو نمی‌توان با سایر رقبا، رقابت کرد.

قبل از این‌که سئو را به‌عنوان یکی از روش‌های قابل‌اجرا در حوزه بیزینس خود رد کنید، باید متوجه این موضوع شوید که رقبای شما در درازمدت از چه روشی برای رشد کسب‌وکار خود بیشترین استفاده را کرده اند.

سئو چگونه می‌تواند باعث رشد کسب‌وکارها شود؟ در این مقاله به پاسخ این سؤال و بررسی نقش سئو در رشد کسب‌وکارها می‌پردازیم.

چرا سئو برای کسب‌وکارها اهمیت دارد؟

سئو سایت شامل فرآیندی است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و نوع خدمات خود را ارائه دهند. تعداد وب‌سایت‌های موجود به‌شدت در حال افزایش است و دقیقا همین موضوع باعث افزایش اهمیت سئو در استفاده کسب‌وکارها هست.

در دنیای نامحدود اطلاعات امروزی، کاربران اطلاعات موردنظر خود را از طریق موتورهای جستجو پیدا می‌کنند و برای دستیابی به اطلاعات موردنیازشان به موتورهای جستجو اعتماد دارند.

بنابراین اگر طبق آمارها برند شما در کلیدواژه‌ای به بالاترین جایگاه در صفحه گوگل برسد، بازدید سایت شما افزایش خواهد یافت. حالا به نظرشما چرا این موضوع مهم می باشد؟

اگر به خودتان رجوع کنید پی خواهید برد زمانی که در گوگل به جست جو می پردازید معمولا بر اساس خواسته خود، درصفحه اول گوگل به بررسی و بازدید اهمیت می دهید.

آیا تابه‌حال شده به صفحه دو، سه یا چهار بروید؟ به‌ندرت، درسته؟ به این دلیل است که اکثر کاربران از صفحه اول گوگل هرگز به سادگی رد نمی شوند، بنابراین قرار گرفتن در صفحه اول خواسته تمامی بیزینس ها می‌باشد.

اگر علاقه‌مند هستید مخاطب‌های خودتان را داشته باشید و برند شما محبوب واقع شود؛ بایستی در نظر داشته باشید که سئو مورد قبول‌ترین انتخابی است که شما می‌توانید برای آینده کسب‌وکار خود انتخاب کنید. در نظر داشته باشید امروزه بسیاری از افراد برای یافتن سرویس و یا کالای موردنظرشان از طریق مرورگرها و دنیای وب اقدام می‌کنند و این نشان‌دهنده محبوبیت و اعتماد مردم به دنیای وب و همچنین به دست آوردن بازدیدکنندگان بی‌شماری می‌باشد.

گذر زمان باعث آشنایی بیشتر افراد با دنیای وب می‌شود و همچنین با افزایش بیزینس‌ها در وب‌سایت‌ها درصد بیشتری از آن‌ها را به خود جذب می‌کنند. به یاد داشته باشید در آینده تمامی خریدوفروش‌ها از طریق وب‌سایت‌ها و دنیای وب انجام خواهد گرفت.

5 دلیل عمده چرایی استفاده از سئو و اهمیت آن در یک برند و کسب‌وکار

5 دلیل عمده چرایی استفاده از سئو و اهمیت آن در یک برند و کسب‌وکار

1.    برندسازی کسب‌وکار

استفاده از سئو به کسب‌وکار شما کمک می‌کند تا برند خود را مطرح کنید. ازآنجایی‌که رقابت شدیدی در بازارهای مدرن وجود دارد باید راه‌هایی برای جلب‌توجه بیشتر مشتریان پیدا کنید. قرار گرفتن در صفحات برتر و بازدید بیشتر، از مهم‌ترین ویژگی‌های سئو سایت می‌باشد.

مشتریان اغلب شروع به تحقیق در مورد مشکلات، نیازها و خواسته‌های خود در گوگل و موتورهای جست جو می‌کنند. اگر سایت شما در بین این مرورگرها و خواسته‌های مشتری نباشد، ممکن است از وجود برند شما مطلع نشوند!

از دیگر مزایای بندسازی کسب‌وکار توسط سئو می‌توان به یافتن سرمایه‌گذار اشاره کرد. شما می‌توانید با هدف رفع نیازهای بیشتر مشتری‌ها، با کمک سرمایه‌گذارها به افزایش خدمات و کالاهای خود اقدام کنید.

بیشتر مشتریان وقتی شروع به جستجوی نیاز خود اقدام می‌کنند و پاسخ موردنظر خود را نمی‌یابند، تسلیم نمی‌شوند. بسته به آنچه از نتایج جستجو آموخته‌اند، جستجوی خود را اصلاح می‌کنند و تا زمانی که به خواسته خود نرسند از گوگل خارج نمی‌شوند. آن‌ها به‌قدری زمان صرف می‌کنند تا از بین چند تأمین‌کننده، یک منبع بهترین را انتخاب کنند.

مشتریان رضایتمند، بعد از رسیدن به هدف خود در گوگل، به‌صورت رایگان لینک‌های خود را به اشتراک می‌گذارند و به دوستان خود ارسال می‌کنند، بدون آن‌که هزینه تبلیغات خاصی پرداخت‌شده باشد؛ برندها در هر کسب‌وکاری بدین‌صورت محبوب و مشهور می‌شوند.

بنابراین برای این‌که وب‌سایت خود در رتبه‌های برتر نتایج جستجو قرار دهید، باید سئو در کنار کسب‌وکار شما انجام شود. با قرار دادن کسب‌وکار خود در معرض دید مردم تا حد امکان در طول چرخه خرید، محبوبیت برند خود را افزایش می‌دهید.

2.    بررسی رفتار مشتریان

بازدیدکنندگانی که وارد سایت شما می‌شوند دارای اطلاعات و مشخصات جغرافیایی می‌باشند که در قسمت سرور سایت شما به حالت ذخیره باقی میمانند. شما می‌توانید با رجوع کردن به ابزار

Google Analytics با تحلیل و بررسی رفتار کاربران در زمان مشاهده، متوجه عملکرد سایت خود شوید.

درواقع سئو به شما کمک می‌کند تا با دادن اطلاعاتی در مورد رفتار بازدیدکنندگان، مخاطبان خود را بشناسید و اگر پی ببرید که با افراد و مخاطب‌های نامناسبی ارتباط برقرار کرده‌اید که باهدف سایت شما همخوانی ندارد، می‌توانید استراتژی محتوای خود را تغییر دهید.

به‌عنوان‌مثال، فرض کنید محتویات سایت شما در مورد فروش آجر و سیمان می باشد و هدف فروش فقط محدود به منطقه مکانی و محلی خاص خود است. در این قسمت ارتباط بین سئو و اهداف تجاری سایت شما قابل‌مشاهده خواهد بود که آیا این ارتباط منجر به بازدیدکنندگان بیشتر مکانی و محلی شما بوده است یا خیر!

یکی از مزایای سئو این است که شما می‌توانید کلمات کلیدی خود را تغییر دهید و اقدام به تولید محتوای مرتبط و منحصر به فرد برند خود کنید. با این ‌وجود شما می‌توانید با بررسی یک تحلیل درست و ارائه راهکارهای جدید، برای رسیدن به هدف خود در بازه زمانی مشخص اقدام نمایید و گوگل آنالیتیکس با برخورداری از ارائه گزارش‌ها تخصصی یک منبع در جهت تحقق اهداف شما خواهد بود.

3.    آگاهی از تغییرات نیاز کاربران با استفاده از فناوری‌های هوشمند

با استفاده از سئو شما می‌توانید محتوای آنلاین خود را با جدیدترین روش‌های فنّاوری مطابقت دهید. در نظر داشته باشید کاربران امروزی بیشتر از دستگاه‌های تلفن خود استفاده می‌کنند.

در دنیای موبایل، امکاناتی چون سیری و گوگل ناو، روش جستجوی مردم در اینترنت را تغییر داده‌اند برای مثال در این مرورگرها مردم سؤالات خود را به‌وضوح بیان می‌کنند. بااین‌حال، فناوری‌های هوشمند مانند Google Home و Alexa کنترل بسیاری از فعالیت‌ها را به دست گرفته‌اند. استفاده از این ابزارها به شما کمک می‌کنند با استفاده از تحلیل و بررسی رقبای خود، نسبت به پیشرفت خود اقدام کنید.

در نظر داشته باشید با پیشرفت فنّاوری، جستجوها در حال تبدیل‌شدن به نحوه مکالمه ای  هستند و مخاطب‌ها به شیوه نوع مکالمه خود، در مرورگرهای وب در حال جستجو خواهند بود. در این حال اگر برند و کسب‌وکار شما سئو شده نباشد، به‌مرور از ذهن مخاطب‌ها فراموش خواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم بر روی کلمات کلیدی طولانی کسب‌وکار خود تمرکز کنید که این نوع کلمات کلیدی نشان‌دهنده نحوه صحبت و مکالمه طبیعی مردم است.

4.    سئو باعث افزایش اعتبار برند شما می‌شود

با مرور زمان افراد بیشتری با کمبود اطلاعات و حتی با انواع کلاه‌برداری‌ها مواجه می‌شوند. هیچ فردی علاقه ندارد در این مسیر قرار گیرد. درنتیجه، کاربرها در هزینه کردن و حتی واردکردن مشخصات شخصی خود چون ایمیل و آدرس و شماره تماس به‌سختی اعتماد می‌کنند.

یکی دیگر از انواع مزایای سئو، افزایش اعتبار و برند است. زمانی که کاربران نتایج جستجو را بررسی می‌کنند برندهایی را می‌یابند که قبلاً مورد اعتماد قرارگرفته و خریداران را به کامنت گذاری تشویق کرده است (همانند سایت و برند دیجی کالا)

سؤالی که پیش می‌آید کاربران چطور به این محبوبیت و اعتبار یک برند پی می‌برند؟

درواقع، هر برندی که در بالاترین صفحه نتایج گوگل قرار بگیرد خود را به‌عنوان یک برند قابل‌اعتماد معرفی می‌کند. بله به همین راحتی!

بهینه‌سازی و سئو یک سایت در موتورهای جست جو، این استراتژی را تعیین می‌کند که مخاطب را وادار کند مدت‌زمان زیادی را در سایت صرف کند. هنگامی‌که این کار به‌طور مؤثر انجام گیرد، یک تجربه کاربری مفید را برای مشتری ایجاد می‌کند و درنتیجه باعث افزایش اعتماد آن‌ها به برند وب‌سایت می‌شود.

5.    سئو باعث افزایش تعامل و ترافیک در کسب‌وکار شما می‌شود

وب‌سایت شما ممکن است بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب کند، اما اگر منجر به خرید مشتری نشود چه اتفاقی می‌افتد؟

همه کسب‌وکارها خواهان رتبه بهتر هستند. در اصل افراد کمی به این نکته توجه می‌کنند که تجربه کاربری مفید باعث رسیدن به رتبه و دیده شدن خواهد بود. درواقع داشتن یک تجربه کاربری مثبت یک ویژگی بسیار مهم در موفقیت یک وب‌سایت هست در نظر داشته باشید مخاطب‌ها دقیقا می‌دانند چه می‌خواهند و اگر نتوانند آن را پیدا کنند، سایت شمارا ترک خواهند کرد و تلاش شما برای برند شدن و رتبه گرفتن بدون نتیجه خواهد ماند.

مخاطب‌های امروزی علاقه‌مند هستند سریع‌تر به نتیجه برسند، با این هدف از پرداختن به موضوعات و کلمه‌های کلیدی کم‌اهمیت بپرهیزید و حتماً از تصاویر مرتبط، تولید فیلم و آموزش‌های نمایش محصول استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

از کوچک‌ترین استارت‌آپ‌ها تا بزرگ‌ترین شرکت‌ها، از سئو به‌عنوان یک تکنیک فروش بیشتر و رفع نیازهای کاربران استفاده می‌کنند. سئو سریع‌ترین رویکرد عملی نیست اما در مقایسه با سایر استراتژی‌های بازاریابی، دارای هزینه و زمان مناسبی می‌باشد. سئو بخش مهمی از هر تجارت در آینده خواهد بود که سرعت تاثیر این اهمیت در رشد کسب و کارها قابل پیش‌بینی نخواهد بود.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا