ترافیک ارگانیک چیست؟

ترافیک ارگانیک چیست؟ - سئو طلوع

دنیای رتبه بندی ترافیک ارگانیک در دهه گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است و همچنان ادامه دارد. آگاهی از این نکته که چگونه در موتورهای جستجو رتبه بالایی کسب کنید، بخش مهمی از موفقیت وب سایت و در نتیجه کسب و کار شما است. امروزه بخش بزرگی از ترافیک شما به ترافیک ارگانیک بستگی دارد. در ادامه این سوال را بررسی می کنیم که، “ترافیک ارگانیک چیست؟” و چگونه می توانید از آن بیشتر برای وب سایت خود استفاده کنید.

ترافیک ارگانیک چیست؟

ترافیکی است که از طریق جستجوی کلمه کلیدی در گوگل یا موتورهای جستجوی دیگری مانند یاهو، بینگ یا سایرین به سایت شما می آید. به عنوان مثال، اگر به گوگل بروید و جستجو کنید، موتور جستجو لیستی از نتایج مرتبط با کلمات کلیدی که وارد کرده اید را به شما می دهد. معمولاً در بالا ممکن است برخی از تبلیغات پولی، ویدیوها یا تصاویر پیشنهادی و احتمالاً برخی از فهرست‌های نقشه محلی را بیابید.

در زیر اینها نتایج جستجوی واقعی سازمانی خواهد بود (فهرست نقشه های محلی نیز نوعی فهرست سازمانی هستند) وب سایت های ارائه شده بر اساس صدها عامل مختلف رتبه بندی می شوند که موتورهای جستجو آن را مهم می دانند، مانند ارتباط با کلمات کلیدی وارد شده، اهمیت یک وب سایت نسبت به وب سایت دیگر، میزان محبوبیت وب سایت، فعالیت و سیگنال های رسانه های اجتماعی، میزان معتبر بودن وب سایت و حتی تعداد کلیک هایی که یک وب سایت روی وب سایت دیگر می گیرد. آنهایی که در بالای صفحه هستند به طور طبیعی بیشترین کلیک را دریافت می کنند در حالی که لیست های دو یا سه صفحه ای کلیک زیادی دریافت نمی کنند.

ترافیک ارگانیک با سایر ترافیک ها متفاوت است:

  • ترافیک ناشی از کلیک روی یک تبلیغ پولی
  • ترافیک از لینک سایت دیگر مانند رسانه های اجتماعی، ایمیل یا لینک در یک وبلاگ
  • ترافیک توسط کاربر که مستقیماً آدرس شما را در نوار آدرس وارد می کند یا با کلیک نشان شده به سایت شما وارد می شود

چرا باید حواستان به ترافیک ارگانیک باشد؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا باید بهترافیک ارگانی اهمیت دهید. برای اینکه کسب و کار شما رشد کند، باید برند خود را به طور مداوم برای مشتریان جدید بروزرسانی کنید. نمایان شدن در یک موتور جستجوی اصلی برای جذب بازدیدکنندگان جدید به وب سایت شما خیلی مهم است که می تواند با جذب هزاران مشتری بالقوه در هر ماه باعث رشد قابل توجهی در کسب و کار شما شود.

دلیل دیگر این است که ترافیک ارگانیک نشان دهنده نوعی ارزش ویژه تجاری است که در طول زمان به دست می آید و به یک دارایی تجاری بسیار ارزشمند تبدیل می شود و می تواند ارزش گذاری و اندازه گیری شود. با این حال، کسب ترافیک ارگانیک بسیار شبیه شروع یک برنامه ورزشی است. نتایج به سرعت یا به آسانی به دست نمی آیند، اما کم کم و در دراز مدت حاصل می شوند. همانطور که وب سایت شما جذابیت بیشتری پیدا می کند، نتایج به سمت رشد و شکوفایی گرایش پیدا می کنند و در طول زمان بازدیدکنندگان بیشتری را جذب می کنند. با تمرکز بر انتشار مداوم محتوای عالی و تبدیل وب‌سایت شما به یک منبع مطلوب، محتوای شما “همیشه سبز” می‌شود و به طور مداوم بازدیدکنندگان را جذب می‌کند، خواه از گوگل، بینگ یا موتورهای جستجوی جدید دیگر. چنین محتوایی باعث می شود که بازدیدکنندگان ماه به ماه سر بزنند و دوستان و همکاران خود را معرفی کنند.

چگونه ترافیک ارگانیک را افزایش دهیم؟

اکنون که به این سؤال پرداختیم، “ترافیک ارگانیک چیست؟” و ما می دانیم که چرا اینقدر مهم است، بیایید به چند راه برای افزایش آن نگاه کنیم:

1- بک لینک های دائمی و باکیفیت

بهترین روش افزایش ترافیک وب سایت داشتن بک لینک های خوب برای گرفتن رتبه خوب در نتایج جستجو می باشد. برای گرفتن بک لینک های طبیعی باید آنقدر محتوای باکیفیت ایجاد کنید که همه بصورت طبیعی به سایت شما لینک دهند ولی تولید همچین محتوایی بسیار بسیار کار سختی می باشد. اگر برای وب سایت خود برای ارتقای کلمات کلیدی نیاز به خرید بک لینک دارید، می توانید از سئو طلوع خرید کنید.

2- محتوای مرتبط جذاب ایجاد کنید

به منظور افزایش ترافیک جستجوی سازمانی، باید محتوای مرتبط و جذابی ایجاد کنید که کاربران علاقه مند به خواندن و به اشتراک گذاری آن هستند. این ممکن است به شکل یک وبلاگ در سایت شما یا با ایجاد مداوم صفحات وب با محتوای مرتبط باشد که نیازهای مختلف کاربران را برطرف می کند. این فقط در مورد بهینه سازی موتور جستجو سئو سایت نیست، بلکه در مورد ارائه خدمات به افرادی است که آنچه شما نوشته اید را می خوانند. اگر برایشان مهم باشد، آن را می خوانند و به اشتراک می گذارند و برای کسب اطلاعات بیشتر باز می گردند.

3-  محتوای کاری پیرامون قوانین سئو

برای هدایت ترافیک ارگانیک باید قوانین سئو را دنبال کنید. بهینه سازی موتور جستجو به این معنی است که عواملی که صفحه را تشکیل می دهند مانند:

  • عنوان صفحه
  • هدینگ ها
  • متن صفحه
  • تصاویر
  • پیوندها
  • حتی کد زیرین صفحه شما

 به گونه ای طراحی کرده که از قوانین سئو خاصی پیروی کنند که بهترین شانس را برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو به ارمغان می آورد.

محتوای صفحات شما باید حول چند کلمه کلیدی هدفمند متمرکز شود و این کلمات کلیدی باید در عنوان، عنوان‌های فرعی و پاراگراف نتیجه‌گیری شما گنجانده شوند و همچنین به طور طبیعی در سراسر پست شما پراکنده شوند. همچنین باید برای کلمات کلیدی مورد نظر از مترادف ها استفاده کنید. این کلمات کلیدی همچنین باید در توضیحات متای شما که در زیر عنوان شما در فهرست‌های موتور جستجو نشان داده می‌شود، لحاظ شوند.

4- روی کلمات کلیدی طولانی تمرکز کنید

یکی از اشتباهات بزرگ کارآفرینان این است که فکر می کنند می توانند به دنبال کلمات کلیدی بزرگ، گسترده و بسیار رقابتی در صنعت خود باشند. وقتی موفق نمی شوند تعجب می کنند که چرا ترافیک دریافت نمی کنند. به هر حال، شاید آنها محتوای واقعاً عالی با آن کلمات کلیدی ایجاد می کنند، اما کلمات کلیدی برای کسب و کارهای جدید و آینده رقابتی هستند و نمی توانند در رتبه بندی موتورهای جستجو پیشرفت کنند.

راه غلبه با این موضوع تمرکز بر روی کلمات کلیدی طولانی است: سه یا چند عبارت کلمه ای که مختص تجارت، خدمات، محصول، صنعت و مکان شما هستند. به عنوان مثال یک کلمه کلیدی بسیار رقابتی ممکن است “جواهرات” باشد. نمونه ای از کلمات کلیدی طولانی ممکن است ” بهترین جواهرساز” باشد. وقتی شما صفحه تان را خاص‌تر می‌کنید، و به جای یک عبارت عمومی، روی یک عبارت خاص تمرکز می‌کنید، موقعیت بهتری برای کسب رتبه بالاتر پیدا می کنید. ممکن است به طور کلی ترافیک کمتری دریافت کنید، اما ترافیک با کیفیت بالاتری خواهید داشت زیرا کاربران نتایجی را پیدا می کنند که دقیقاً همان چیزی است که جستجو کرده اند.

5- برای جستجوهای موضعی بهینه سازی کنید

در راستای کلمات کلیدی طولانی، یک استراتژی عالی این است که در صورت امکان کلمات کلیدی خود را برای جستجوهای موضعی بهینه کنید. برای انجام این کار، شهر و/یا ایالت کسب و کار خود را با کلمات کلیدی طولانی اضافه کنید. به عنوان مثال، برای توضیح بیشتر در مورد مثال قبلی، می‌توانیم کلمه کلیدی را با یک شهر گسترش دهیم و اکنون یک کلمه کلیدی طولانی بسیار مرتبط داریم:  “بهترین جواهرساز در ایران”.

6- برای جستجوهای نقشه بهینه سازی کنید

بیشتر مشتریان از نقشه ها برای یافتن مشاغل اطراف خود استفاده می کنند. داشتن یک فهرست نقشه بهینه می‌تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید فهرست نقشه شما برای همه جستجوهای موجود و مرتبط نشان داده می‌شود. می توانید فهرست نقشه خود را در وب سایت های مختلف ارائه دهنده نقشه به روز کنید.

مطمئن شوید که فهرست‌های نقشه شما در تمام ارائه‌دهندگان مختلف از یک نام، آدرس و تلفن و غیره استفاده می‌کنند. حتماً عکس‌ها را در فهرست نقشه خود آپلود کنید، توضیحات عالی با کلمات کلیدی خود بنویسید و همچنین نمایه فهرست نقشه خود را کاملاً پر کنید. سپس مطمئن شوید که مشتریان شما در حال نوشتن نظراتی در مورد کسب و کار شما هستند که در فهرست نقشه شما نشان داده می شود.

7- عنوان و توضیحات متا خود را بهینه کنید

هنگامی که صفحه شما در لیست نتایج جستجو نشان داده می شود، افراد عنوان صفحه شما و توضیحاتی در زیر آن به نام توضیحات متا می بینند. این اولین تعامل آنها با شما است، بنابراین انجام درست آن حیاتی است. به هر حال، اگر اشتباه متوجه شوید، ممکن است آخرین تعامل آنها با شما باشد. عنوان و توضیحات متا شما باید به اندازه کافی جذاب باشد تا توجه آنها را به خود جلب. کند و باعث شود آنها برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنند. شما در این مرحله به طرزی قابل توجه باید فعال باشیدو با هم رقابت کنید، بنابراین توضیحات متا خود را جذاب کنید.

هنگام ایجاد توضیحات متا، نمی‌خواهید توضیحات شما با «…» در پایان یک جمله ناتمام قطع شود، بنابراین آن را کمتر از 155 کاراکتر نگه دارید. مطمئن شوید که عنوان شما با کمتر از 60 کاراکتر است، و مطمئن شوید که هر دو از زبان کنش گرا استفاده می کنند که به بازدیدکنندگان می گوید مقاله شما در مورد چیست و چگونه می تواند به آنها کمک کند .(درباره نحوه نوشتن توضیحات متا بیشتر بیاموزید.) در نهایت، باید با جستجوی خود، نتیجه موتور جستجوی خود را برای صفحه جدید ایجاد شده مرور کنید تا مطمئن شوید که همه چیز متناسب و برای مخاطبان شما جذاب است.

8- به سوالات خاصی که کاربران می پرسند پاسخ دهید

یکی دیگر از کاربردهای ویژه کلمات کلیدی طولانی، پاسخ به سوالات خاصی است که کاربران ممکن است با استفاده از سیری یا دستیارهای هوشمند دیگر بپرسند. درست مانند کسی که ممکن است بپرسد: “امروز هوا چگونه است؟” آنها همچنین ممکن است چیزی خاص برای کسب و کار شما بپرسند، مانند “از کجا می توانم یک پزشک طب سنتی در تهران ؟” یا «ترافیک ارگانیک چیست؟» به سؤالاتی فکر کنید که ممکن است در حین جستجو برای رفع نیازهای خود بپرسید و سپس آنها را با سؤالاتی که ممکن است مردم در مورد تجارت شما بپرسند تنظیم کنید.

چگونه آمار ترافیک جستجوی ارگانیک خود را بررسی کنیم؟

اکنون که می دانید ترافیک ارگانیک چیست، باید یاد بگیرید که چگونه نتایج خود را با آن پیگیری کنید. تجزیه و تحلیل گوگل یکی از راه های رایگان برای نظارت بر آمار ترافیک جستجوی سازمانی شماست و احتمالاً محبوب ترین خواهد بود. اگر وب سایت به صورت حرفه ای ایجاد شده باشد، اکثر وب سایت ها باید قبلاً آن را نصب کرده باشند. اگر نه، فوراً آن را نصب کنید تا بتوانید ترافیک سازمانی خود را کنترل کنید، ببینید از کجا می‌آید، بدانید کدام مقالات، کلمات کلیدی و منابع ترافیک بازدیدکنندگان را هدایت می‌کنند و در مورد رفتار بازدیدکنندگان وب‌سایت خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نتیجه گیری

ایجاد ترافیک ارگانیک فرآیندی است که زمان می برد و یک استراتژی طولانی مدت در نظر گرفته می شود. در مورد آن فکر کنید، همانطور که می خواهید سلامت خود را بهبود بخشید. برای رسیدن به سلامتی نیاز دارید که کارهای کوچک زیادی را به طور مداوم در دوره های زمانی طولانی تر انجام دهید. و این یک شبه اتفاق نخواهد افتاد و هیچ راه میانبری برای انجام این کار وجود ندارد. اگر روی آن کار کنید و به تولید محتوای قوی به طور مداوم در طول زمان ادامه دهید، و روی استراتژی هایی مانند کلمات کلیدی طولانی و سایر مواردی که در بالا مورد بحث قرار گرفت تمرکز کنید، از مزایای کار خود بهره مند خواهید شد و ترافیک جستجوی سازمانی خود را افزایش خواهید داد.

 مقالات مرتبط

روش های افزایش ترافیک وب سایت

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا