صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست به همراه نکات طلایی آن

صفحه فرود چیست

صفحه فرود پایه و اساس دیجیتال مارکتینگ است. صفحه فرود هر صفحه ای است که در آن بازدید کننده وارد سایت شما می شود. این گسترده ترین شیوه تعریف صفحه فرود است.

صفحه فرود صفحه وبی است که برای ترغیب بازدید کننده به انجام عملی مشخص، طراحی شده است.

وب سایت شما باید برای هر کدام از پیشنهادات شما به مشتریان احتمالی و خریداران، یک صفحه فرود داشته باشد. دیجیتال مارکترهای زیرک از طریق این صفحات، ترافیک ها را از تمام منابع داخلی و خارجی به وب سایتشان هدایت می کنند.

عملکرد صفحات فرود شما موجب موفقیت یا شکست کمپین های دیجیتال مارکتینگ شما خواهد شد. شما می توانید بر افزایش و کنترل ترافیک وب تسلط داشته باشید، اما اگر صفحه فرود کار خود را به درستی انجام ندهد، کمپین محکوم به شکست خواهد بود.

در این مقاله من ارکان یک صفحه فرود موفق را بررسی کرده و به شما می گویم که صفحات فرود چه انواع مختلفی دارند، هر کدام چه زمانی استفاده می شوند، چگونه موفقیت صفحه فرودتان را بررسی کنید و چگونه مشتریان را به خریداران تبدیل نمایید.

بررسی انواع صفحات فرود

صفحات فرود را طبق عمل مشخصی که می خواهید بازدیدکننده سایت انجام دهد، طبقه بندی کنید. برای مثال، بعضی از صفحات فرود جهت ترغیب بازدید کننده به واردکردن اطلاعات تماسی طراحی شده اند، درحالی که باقی آن ها از بازدید کننده درخواست می کنند که محصول یا خدماتی را بخرد. کمپین هایی که اغلب دیجیتال مارکترها راه اندازی می کنند، به یکی از دو نوع صفحه فرود ختم می شوند:

 • صفحه جذب کننده لید (سرنخ)

گاهی به صفحه فشرده نیز مرسوم است، هدف این صفحه ترغیب بازدیدکنندگان سایت به وارد کردن اطلاعات تماسی شان است که این ها به لید تبدیل می شوند.

 • صفحه فروش

این صفحه جهت ترغیب بازدیدکننده به خرید کالای مادی، محصول اطلاعاتی یا خدماتی طراحی شده است.

متمرکز ساختن صفحه فرود

شیوه های بسیاری برای طراحی قالب بندی یک صفحه فرود وجود مناسب وجود دارد، اما همه آن ها در یک چیز مشترک هستند: متمرکز ساختن. صفحه فرود یکپارچه است، که تک هدفی بوده و تا حد امکان کمترین آشفتگی را داشته باشد. مرکز توجه به صفحه فرود باید عملی باشد که می خواهید بازدید کننده انجام دهد.

یک صفحه اصلی وب سایت متداول به گونه ای است که، برای مثال، صفحه ای که طراحی شده است تا بازدید کننده مجاز به گزینه های گوناگون باشد. از طریق صفحه اصلی، بازدید کننه می توانید روی لینک کلیک کند تا در مورد شرکت و یا خدمات شما بیشتر بداند، یا از بلاگ شرکت دید کند. صفحه اصلی به راحتی انتخاب های بیش از حدی به بازدیدکننده ارائه می دهد. عکس زیر نمونه خدمات صفحه اصلی وب سایت سئو طلوع می باشد که کاربر می تواند به راحتی با کلیک روی آن، وارد آن صفحه فرود شده و از خدمات آن صفحه استفاده کند.

سئو طلوع

صفحه فرود باید بکوشد تا حد ممکن نشتی های صفحه را بپوشاند، این بدین معناست که لینک های پیشنهادات دیگر، اطلاعات بیشتری و باقی چیزیی که واقعا برای رسیدن به هدف صفحه فرود لزومی ندارند، باید حذف شوند.

ساخت صفحه فرود جمع کننده لید (سر نخ)

صفحه جمع آوری لید که گاهی به صفحه فشرده مرسوم است، برای هر کسب و کاری که از تولید لید سود می برد، نوع مهمی از صفحه فرود است. صفحه جمع آوری لید، صفحه بسیار متمرکزی است که موارد زیر را شامل می شود:

پیشنهاد دروازه ای

“تکه” کوچکی از ارزش، که مشکل مشخصی را برای یک بازار مشخص حل کرده و در قبال اطلاعات تماس مخاطبان آن بازار ارائه می شود.

عنوان / زیر عنوان

 متن موجود در بالای صفحه که بازدید کننده سایت را وادار می کند تا نکات (بولت) را بخواند و متقاعد شود که پیشنهادی روی صفحه را بپذیرد.

نکات (بولت ها)

اظهارات محکم که مزایای پیشنهاد دروازه ای را خلاصه می کند.

تصویر کالا

 اگر می توانید پیشنهاد دروازه ای خود را بصورت بصری معرفی کنید، این کار را انجام دهید. این شیوه ممکن است برای همه پیشنهاد ها قابل اجرا نباشد.

استناد

 نشان های اعتماد را بگنجانیدو مانند لوگوی سازمان یا انجمنی که عضوی از آن هستند، برندهای قابل اطمینانی که با آن ها مشارک دارید، با رضایت نامه هایی از طرف مشتریان خرسند.

فرم لید

این فرم، مکانیسمی است که عملا اطلاعات ارتباطی را جمع آوری می کند.

یادآوری

فقط اطلاعاتی را درخواست کنید که قصد دارید آن ها را در بازاریابی بکار بگیرید. به طور کلی هرچقدر اطلاعات بیشتری در فرم خود درخواست کنید، به همه میزان نرخل تعامل کمتری خواهید داشت. بنابراین اگر، برای مثال، قصد ندارید از طریق شماره تلفن پیگیری کنید، در لید فرم شماره تلفن درخواست نکنید.

ساخت صفحه فروش

هدف از ساخت صفحه فروش ترغیب بازدیدکننده سایت را به انجام عملی مشخص است: خرید کردن، صفحات فروش در فرم های بسیاری موجودند، اما اکثر شرکت های دیجیتال نارکتینگ به یکی از دو نوع صفحات نیاز دارند:

صفحه جزئیات محصول

صفحه جزئیات محصول برای بازرگانی الکترونیکی بی نظیر است. برای بازاریابان اینترنتی که محصول فیزیکی و در موارد نادر، محصول اطلاعاتی یا خدمات می فروشند، صفحه جزئیات محصول یک صفحه فرود اساسی است.

نام محصول

یک توضیح مشخص و کامل از آنچه پیشنهاد شده است.

فراخوان عمل

دکمه “اضافه کردن به سبد خرید” به راحتی یافته می شود.

قیمت محصول

قیمت در یک مکان مشهود، در مجاور قیمت پیشنهادی نمایش داده می شود.

تصاویر / ویدیوهای محصول

عکس های متعدد باکیفیت، هرآنچه را که شما رضایت خواهید داشت تا از محصول نمایش داده شود، به تصویر می کشند.

شرح محصول

شرح محصول شامل بررسی اجمالی جزئیات و ابعاد محصول می شود.

گزینه کمیت

قابلیت انتخاب بیش از یک محصول

نوشتن نامه فروش

با استفاده از نامه فروش شما می توانید خدمات، محصولات اطلاعاتی و حتی محصولات فیزیکی را بفروشید. بازاریابان با قصد اینکه مشتریان احتمالی را به خریدن ترغیب کنند، برای چندین دهه، فرم های بلند متنی و پخش ویدیوهایی را طرح ریزی کردند. نامه های فروش معمولا باید بیشترین اطلاعات ممکن را دریافت کند.

نامه فروش باید توانایی این را داشته باشد تا نشان دهد که چرا محصول یا خدمت موجود در صفحه فروش،ارزش ایجاد می کند و همچنین در از بین بردن هر نوع مخالفت از سوی مشتری بالقوه تا لحظه آخر، موثر واقع شود. معمولا خبرگی در نگارش این نامه حاصل تجربه و ممارست است. موارد زیر فرآیندی هستند که نامه فروش حرفه ای، مستلزم برخورداری از آن هاست:

 • عنوان را بسازید
 • زیر عنوان را بنویسید
 • سرآغاز را بنویسید
 • سهولت استفاده را نشان دهید
 • آینده را پیش بینی کنید
 • اعتبار کسب کنید
 • نکات (بولت هایی) را بنویسید که فروخته می شوند
 • استناد کنید
 • پیشنهاد دهید
 • معامله را شیرین کنید
 • ضرورت را القاء کنید
 • ریسک معکوس (پتانسیل عودت وجه به مشتری)
 • فراخوان عمل را ایجاد کنید

درجه بندی صفحه فرود

صفحات فرود انواع و اندازه های بسیاری دارند، از صفحات جمع آوری لید طولانی تا معرفی معرفی نامه های فروش طولانی، بنابراین ممکن است در صفحه فروشی که آن را ارزیابی می کنید، بعضی از عناصری که در بالا اشاره کردیم، اعمال نشده باشند. برای مثال، معرفی نامه فروش طولانی که خدمات می فروشد، بعید است از فرم جمع آوری لید استفاده کرده باشد.

صفحات فرود خود را براساس شاخص هایی که در آن ها بکار گرفته شده ارزیابی کنید. مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید، این است که بهبود سازی هر یک از فاکتورهای موجود در لیست زیر، که مربوط به صفحه فرود شما باشد، در نرخ تعامل صفحه فرودتان، تاثیر چشم گیری دارد.

شفافیت

شما چند ثانیه وقت دارید تا بازدیدکننده های جدید صفحه فرود خود را متقاعد کنید که در صفحه درنگ کنند. از عنوان، زیر عنوان، تصاویر و چیزهای دیگری که در صفحه بلافاصله قابل روئت هستند استفاده کنید؛ تا به سوالاتی که برای آن ها مطرح می شود، پاسخ داده شود: “این چیست؟” و “برای من چه کاری می کند؟”.

انطباق

هیچ چیز به اندازه عدم انطباق بین صفحه فروش شما و جایی که بازدیدکنندگان از آن آمده اند، آن ها را به سرعت نمی گریزاند. متن، پیشنهاد و تصاویر موجود در صفحه فرود باید از لحاظ خط فکری، کاملا با متن و تصاویر موجود در هر تبلیغ و منبع ترافیکی ای که بازدید کننده از طریق آن به صفحه فرود مراجعه کرده است، هم خوانی داشته باشد. برای مثال، اگر روی تبلیغی کلیک کنید که ” لباس زمستانی با %10 تخفیف” را اظهار می کند، وارد صفحه ای شوید که تخفیف لباس تابستانی پیشنهاد می کند، بیشترین ترافیک خود را از دست خواهید داد.

تجسم

به طور معمول، تصویر یا ارائه گرافیکی از پیشنهاد، تعامل را افزایش می دهد. از بکارگیری موارد موجودی که بیش از حد استفاده شده اند و تصاویر اینترنتی بپرهیزید. در مقابل، تا حد امکان هرجا که مقدور بود، برای مجسم کردن پیشنهادتان، از عکس ها و گرافیک های سفارسی استفاده کنید.

طراحی حرفه ای

طراحی صفحه فروش شما باید حرفه ای باشد. اگر از یک ابزار سازنده صفحه فرود خیلی خوب استفاده می کنید، قالب های فراهم شده، بخش بزرگی از طراحی و قالب بندی را بر عهده خواهند گرفت.

نشآن های اعتماد مربوطه

برندهای معتبری که با آن ها در تجارت همکاری می کنید یا به آن ها وابسته هستید، علامت های تجاری و گواهی نامه ها، به بازدیدکنندگانتان اجازه می دهند تا بدانند که برای دادن اطلاعات ارتباطی شان به شما، یا خرید کردن، تصمیم هوشمندانه آن های می گیرند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا