ابزارهای تست سرعت سایت بصورت رایگان

ابزارهای تست سرعت سایت - سئو طلوع

سرعت یک وب سایت برای موفقیت آن بسیار مهم است. وب‌سایت‌ هایی که سریع‌ تر بارگذاری می‌شوند می‌توانند از رتبه‌ بندی سئو بالاتر، نرخ تبدیل بالاتر، نرخ پرش کمتر، مدت زمان بازدیدکننده بیشتر در سایت، تجربه کلی بهتر کاربر و تعامل بهره ببرند. شما می توانید از بسیاری از ابزارهای رایگان تست سرعت وب سایت موجود برای دستیابی به عملکرد مطلوب استفاده کنید.

الگوریتم رتبه بندی گوگل می خواهد سایت شما در کمتر از یک ثانیه بارگذاری شود. ابزارهای تست سرعت سایت، هر کدام ویژگی های خود را دارند که به شما نشان می دهند چه چیزهایی باعث افت سرعت سایت شما شده است. و شما باید مشکلاتی که این ابزارها برای سایت شما مشخص می کنند را بهبود دهید. تا نسبت به افزایش سرعت سایت خود اقدام کنید.

لیست ابزارهای تست سرعت سایت

زیاد بودن سرعت سایت، مزایای زیادی دارد. اگر سرعت سایت شما بیشتر از 3 ثانیه باشد، افراد کمی وارد آن می شوند. به خصوص اگر با موبایل بخواهند وارد سایت شما شوند. اگر کاربر وارد سایت شما نشود، پس وارد سایت دیگری می شود که سرعت آن زیاد است. این یعنی از دست رفتن مشتری و دریافت امیتاز منفی برای سئو سایت.

1. KeyCDN Website Speed Test

KeyCDN یک ابزار تست سرعت وب سایت سریع و سبک ساخته است که می توانید از آن برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد نحوه عملکرد وب سایت خود استفاده کنید. این سایت 10 مکان را برای تست سرعت سایت  از سراسر جهان ارائه می دهد. و شما می توانید نتایج آزمایش خود را خصوصی یا عمومی کنید. این تست شامل تجزیه آبشار و پیش نمایش وب سایت بصری در پایین است. می‌توانید به سرعت تعداد درخواست‌ های HTTP، اندازه کامل صفحه درخواستی و زمان بارگذاری را مشاهده کنید.

2. Google PageSpeed Insights

Google PageSpeed ​​Insights یک ابزار تست سرعت وب سایت است که به وب سایت شما در مقیاس 1 تا 100 نمره می دهد. هر چه این عدد بیشتر باشد، سرعت سایت شما بهتر است. و اگر امیتاز سرعت سایت شما 85 به بالا هم باشد، یه عدد خوبی است. PageSpeed ​​برای هر دو نسخه دسکتاپ و موبایل سایت شما گزارش هایی را به شما می دهد. می‌توانید توصیه‌ هایی را برای بهبودهایی از جمله نیاز به بهینه کردن  CSS یا بهینه‌ سازی تصاویر خود مشاهده کنید.

PageSpeed ​​Insights چگونگی بهبود عملکرد صفحه را در موارد زیر اندازه گیری می کند:

  • زمان بارگذاری بالای صفحه: زمان سپری شده از لحظه ای که کاربر یک صفحه جدید را درخواست می کند و تا لحظه ای که محتوای بالای صفحه توسط مرورگر ارائه می شود.
    زمان تا بارگذاری کامل صفحه: زمان سپری شده از لحظه ای که کاربر یک صفحه جدید را درخواست می کند تا زمانی که صفحه به طور کامل توسط مرورگر ارائه می شود.
    گزارش تلفن همراه شامل یک دسته اضافی به نام “تجربه کاربر” است که در امتیازدهی سایت شما گنجانده شده است. این شامل بررسی پیکربندی درگاه دید، اندازه اهداف ضربه‌ای (دکمه‌ها و پیوندها) و همچنین اندازه‌های فونت واجد شرایط است.

3. Solarwinds Pingdom Speed Test

Pingdom احتمالاً یکی از شناخته شده ترین ابزارهای تست سرعت وب سایت است. گزارش های آنها به چهار بخش مختلف تقسیم می شود که شامل تفکیک آبشار، درجه عملکرد، تجزیه و تحلیل صفحه و تاریخچه است. تجزیه و تحلیل صفحه با اطلاعات اضافی مانند تجزیه و تحلیل اندازه، اندازه هر دامنه (شما به راحتی می توانید اندازه دارایی های CDN خود را با دامنه خود مقایسه کنید). تعداد درخواست ها در هر دامنه، و نوع محتوایی که بیشترین درخواست را داشته است، یک نمای کلی عالی ارائه می دهد. ابزار تست سرعت Pingdom همچنین به شما این امکان را می دهد که سرعت وب سایت خود را از بیش از 70 مکان مختلف آزمایش کنید.

نتایج یک تست سرعت Pingdom اطلاعات بینش عملکردی، مشابه Google PagesSpeed Insights را در اختیار شما قرار می‌دهد، که مشخص می‌کند کجا می‌ توانید بهبود هایی ایجاد کنید. نتایج همچنین اندازه صفحه را بر اساس نوع محتوا، اندازه صفحه بر اساس دامنه، درخواست ها بر اساس نوع محتوا و درخواست ها بر اساس دامنه تجزیه می کند.

4. GTmetrix

GTmetrix به جزئیات زیادی پرداخته و به سایت شما نمره‌ای از F تا A اختصاص می‌دهد. گزارش‌های آن به پنج بخش مختلف از جمله معیارهای استخراج‌ شده از ابزار Google’s Lighthouse، خرابی آبشار، ویدیو و تاریخ تقسیم می‌شوند. با ثبت نام رایگان، می توانید از چندین مکان مختلف تست کنید. آنها همچنین به شما اجازه می دهند بین کروم و فایرفاکس یکی را انتخاب کنید. می‌توانید عملکرد وب‌سایت را با انواع مختلف اتصال (مانند کابل در مقابل شماره‌گیری) آزمایش و مقایسه کنید تا ببینید چگونه بر بارگذاری صفحه شما تأثیر می‌گذارد. سایر ویژگی‌ های پیشرفته شامل پخش ویدیو برای تجزیه و تحلیل جایی که گلوگاه شما رخ می‌ دهد و همچنین امکان اجرای Adblock Plus است. توصیه می شود یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید زیرا گزینه های اضافی مانند موارد ذکر شده در بالا دریافت خواهید کرد.

از سال 2020، GTmetrix معیارهای YSlow و PageSpeed ​​خود را با داده های جدول بندی شده از ابزار Lighthouse Google جایگزین کرد. Lighthouse به طور کلی استاندارد طلایی برای بهبود عملکرد وب مدرن در نظر گرفته می شود. شما باید یک حساب گوگل ایجاد کنید، اما بیشتر ویژگی ها رایگان هستند. اگر از راه اندازی یک سایت امرار معاش می کنید، ممکن است بخواهید به ویژگی های برتر GTmetrix بپردازید. بسته به سطح حساب انتخابی، می‌توانید از API آن‌ها استفاده کنید، تعداد مجموعه‌ای از URL‌ها را در بازه‌های زمانی تعیین‌شده نظارت کنید، و مقدار مشخصی از تماس‌های روزانه را برای خود رزرو کنید.

5. WebPageTest

WebPageTest بسیار شبیه به برخی از ابزارهای قبلی ذکر شده است اما دارای بیش از 40 مکان برای انتخاب و بیش از 25 مرورگر (از جمله موبایل) است. بر اساس تست‌های عملکردی مختلف مانند FTTB، فشرده‌سازی، حافظه پنهان، استفاده مؤثر از CDN و غیره به شما یک درجه از F تا A اختصاص می‌دهد. گزارش آن به شش بخش تقسیم می‌شود که شامل خلاصه، جزئیات، بررسی عملکرد، تفکیک محتوا، و اسکرین شات ها.

همچنین یک رویکرد منحصر به فرد در آزمون ارائه می دهد. این برنامه چیزی را اجرا می کند که آنها را یک نمای اول و یک نمای تکراری می نامند. همانطور که قبلا ذکر شد، این به تشخیص تاخیر جستجوی DNS برای اولین بار کمک می کند. وب پیج تست دارای ویژگی های پیشرفته تری مانند ضبط ویدیو، غیرفعال کردن جاوا اسکریپت، نادیده گرفتن گواهینامه های SSL و جعل رشته های عامل کاربر است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا