آیا میتوان بک لینک شبکه های اجتماعی را برای سئو استفاده کرد؟

باورش کمی سخت است، اما هنوز برخی از افراد از سوشیال مدیا برای بک لینک استفاده می کنند. این مانند این است که از MySpace در سال 2022 استفاده کنیم. این کار به سایت شما کمکی نخواهد کرد و حتی می‌تواند بیشتر از فایده ی آن حتی برای شما مضر نیز باشد.

اگر قبلاً لینک‌های شبکه های اجتماعی ایجاد کرده‌اید یا به انجام آن فکر می‌کنید، در این مقاله برخی از جایگزین‌های بسیار خوبی برای لینک‌سازی را به شما آموزش میدهیم تا بتوانید سایت خود را رشد دهید، رتبه خود را افزایش دهید و ترافیک بیشتری را با لینک بیلدینگ ایجاد نمایید.

سوشیال بوک مارکینگ چیست؟

وقتی صحبت از ساخت لینک می شود، سوشیال بوک مارکینگ ‏اساسا به دریافت بک لینک از سایت یک شبکه ی اجتماعی اشاره دارد. تئوری پشت این موضوع این است که از آنجایی که سایت های شبکه های اجتماعی دارای  اعتبار زیادی هستند، اگر از آنها لینک دریافت کنید، رتبه شما را افزایش می دهد. اغلب از وب سایت هایی مانند Reddit، توئیتر و دریبل برای بک لینک دادن به وب سایت های خود استفاده می شود. اما، این یک استراتژی بسیار قدیمی است. گوگل این روش را نوعی ارسال اسپم می داند و در نهایت سوشیال بوکمارکینگ قطعا به رتبه سایت شما کمکی نخواهد کرد.

الگوریتم گوگل به اندازه کافی هوشمند است تا ببیند آیا از سایت های شبکه های اجتماعی بک لینک دریافت می کنید و سعی دارید از سوشیال بوکمارکینگ به عنوان استراتژی ایجاد لینک استفاده کنید. این الگوریتم ممکن است لینک ها و سایت شما را به عنوان اسپم شناسایی کند، و حتی ممکن است  امتیاز منفی دریافت کنید که باعث افت بیشتر رتبه شما شود. بنابراین، شما باید در استفاده از سوشیال بوکمارکینگ بسیار مراقب باشید.

سوشیال بوکمارکینگ چگونه بر رتبه شما تأثیر می گذارد؟

این نکته را به یاد داشته باشید که سوشیال بوکمارکینگ تأثیر مثبتی بر رتبه بندی شما ندارد یا به سئوی سایت شما کمکی نمیکند. از آنجایی که الگوریتم گوگل می‌تواند سایت‌های سوشیال مدیا را تشخیص دهد و آن‌ها را بی کیفیت می‌داند، لینک‌های آن را نادیده خواهد گرفت. هر کسی می‌تواند این لینکها را دریافت کند، که این موضوع به گوگل می‌گوید شما هیچ چیز ارزشمندی مانند تولید محتوایی ندارید و آپدیتی در کار نیست. این بک لینک ها به عنوان بک لینک طبیعی شناخته نمیشوند و به افزایش رتبه شما کمکی نمی کنند. استراتژی های بسیار موثرتری وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید که در ادامه بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

بک لینک های بی ربط

معمولا این سایت‌های شبکه های اجتماعی به جایگاه و موضوع فعالیت شما مرتبط نیستند. به طور مثال اگر یک بک لینک از توییتر دریافت می کنید و یک وب سایت در مورد سگ ها دارید، مسلما ارتباط موضوعی بین شما وجود ندارد و از آنجایی که یک بک لینک مرتبط نیست، هیچ آتوریتی  دریافت نخواهید کرد. اگر تعداد زیادی لینک نوفالو دارید، از نظر افزایش رتبه خود در گوگل کمکی به شما نخواهد کرد.

با این حال، اگر رسانه‌های اجتماعی مرتبطی دارید که به طور مرتب در آن پست می‌گذارید که دنبال‌کنندگان زیادی دارد، این عامل نشان خواهد داد که سایت شما دارای اعتبار است. اگر سوشیال بوکمارکینگ را آزمایش کرده‌اید و یا در مورد آنها مطمئن نیستید که بهترین انواع لینک‌ها کدامند، قاعده ی کلی به این صورت است که اگر هیچ فرآیند ویرایشی و ارتباطی موضوعی برای افزودن به بک لینک‌هایتان وجود نداشته باشد، مطمئنا هیچ ارزشی برای سایت شما نخواهد داشت. و به رتبه بندی سایت شما کمکی نخواهد کرد. در این موارد گوگل یا شما را به عنوان اسپم در نظر خواهد گرفت و یا آن را به طور کامل نادیده خواهد گرفت.

راه های موثرتر برای دریافت لینک

تمرکز بر ساختن پروفایل بک لینکی که طبیعی به نظر برسد بسیار مهم است. این موضوع نشان دهنده آتوریتی و اعتبار است. اگر به هر یک از سایت‌های بزرگی که ترافیک می‌گیرند نگاه کنید، آن‌ها همیشه یک پروفایل بک لینک طبیعی دارند زیرا محتوای عالی تولید می‌کنند. اگر محتوای عالی دارید، همیشه لینک ها را جذب خواهید کرد. صرف نظر از این که آیا آنها را به طور طبیعی دریافت می کنید یا خیر.

بنابراین،پس شاید بپرسید بهترین استراتژی لینک سازی چیست؟ توصیه می‌کنم با استفاده از تکنیک Skyscraper، لینک‌های ادیتوریال را میتوانید دریافت کنید. این مورد به شما کمک می کند تا بفهمید رقبای شما چگونه بک لینک دریافت می کنند و از کجا آنها را دریافت می کنند. سپس می‌توانید محتوای بهتری نسبت به رقبای خود ایجاد کنید، با سایت‌هایی که به آنها لینک می‌دهند تماس بگیرید و بگویید که من می‌دانم که شما به سایت فلان آدرس لینک شده‌اید. شاید شما هم بخواهید به من لینک بدهید و مطالب خود را برای او بفرستید به نظر شما این روش چطور است؟ آیا نتیجه میدهد؟

 این یک راه عالی برای دریافت editorial links از صاحبان وب سایت است. بهترین بخش این است که به دلیل محتوای خوب لینک دریافت می کنید، نه به این دلیل که در حال اسپم کردن تعداد زیادی از سوشیال مدیا بوک مارکینگ هستید. این یک راه بسیار قدرتمندتر و موثرتر برای دریافت لینک است.

به علاوه، لینکهایی که هنگام استفاده از تکنیک Skyscraper دریافت می کنید، دوفالو هستند. هنگامی که لینکهای شما دوفالو می شوند، آتوریتی ، اعتماد و اعتبار را به سایت شما منتقل می کنند. با استفاده از این رویکرد ها، در نهایت شاهد پیشرفت بزرگی در اعتبار وب سایت و رتبه خود در گوگل خواهید بود. همچنین باید به این نکته اشاره کنیم کنیم که شبکه های اجتماعی همچنان می‌توانند نقش قدرتمندی در استراتژی‌های لینک‌سازی و سئوی شما داشته باشند. اگر در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام صفحه ای با ۲۰ هزار فالوور دارید، این نشان دهنده، اعتماد کاربر و آتوریتی و اعتبار سایت شما است. در صورت نیاز به خرید بک لینک، می توانید از وب سایت سئو طلوع اقدام کنید.

فالوئرهای خود را افزایش دهید

مهم است که بین ایجاد فالوور در شبکه های اجتماعی که می تواند سئوی شما را تقویت کند و تلاش برای ایجاد فالوور غیرطبیعی از طریق سوشیال مدیا بوک مارکینگ با نرم افزار خودکار تفاوت قائل شوید. اولی باعث افزایش مخاطب شما می شود، ولی دومی خیر. بنابراین، اگر می‌خواهید از سوشیال مدیا برای سئو استفاده کنید، روی افزایش فالوورها و ایجاد مخاطب واقعی تمرکز کنید. معیارهای تعامل مانند لایک ها، نظرات و فالوورها برای سئو قدرتمند هستند زیرا نشان دهنده اعتماد هستند. که در نهایت باعث رشد برند شما و ایجاد مخاطبی می شود که محتوای شما را دنبال می کند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا