آموزش جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام - سئو طلوع

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیا می باشد که اکثر افراد از این برنامه استفاده می کنند. شاید زیاد شنیده اید که پیج کسی هک شده است و چه سئو استفاده های بدی از این اینستاگرام کرده اند.

بعضی از افراد برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام خود، به دنبال تامین کننده امنیت هستند تا احتمال هک شدن پیج خود را کمتر کنند. ولی نیاز نیست شما بابت این کار به دنبال کسی باشید یا هزینه ای پرداخت کنید. در این آموزش با من همراه باشید تا نحوه جلوگیری از هک شدن اینستاگرام را برای شما آموزش دهیم.

چرا حساب اینستاگرام هک می شود؟

دلایل زیادی دارد که چرا پیج کسی رو هک می کنند. برخی از دلایل مهمی که باعث هک شدن حساب اینستاگرام می شود، دلایل زیر هستند:

  • دسترسی داشتن به اطلاعات شخصی شما مثل پیام ها، مکان فعلی شما
  • از دیگران پول خواستن با حساب شما
  • سئو استفاده کردن از حساب شما مثل قرار دادن پست های ناپسند و دیگر موارد برای خراب کردن شما
  • برای سرگرمی و پُز دادن برای دیگران که مثلا من هکرم
  • و دیگر موارد

در ادامه بهترین روش های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام را برای شما آموزش خواهم داد. اگر با رعایت کردن نکات زیر باز هم پیج شما هک شود، مطمئنا شما آدم مهم یا سرشناسی هستید. چون هر کسی توانایی هک کردن پیج شمارو با نکاتی که در ادامه توضیح خواهم داد را ندارد. و کسی که این توانایی را دارد، بدون شک پیج شما را هک نمی کند.

ساخت رمز قوی برای اینستاگرام خود

بیشتر افراد برای پیج خود رمز بسیار آسانی را تعیین می کنند. مثلا نام و نام خانودادگی، شماره موبایل، کد ملی و دیگر اطلاعات شخصی خود را برای پسوورد اینستاگرام خود انتخاب می کنند که این اصلا کار درستی نیست. همچنین دادن رمز کوتاه به هیج وجه توصیه نمی شود دلیلشو در ادامه بهتون خواهم گفت.

رمز شما باید شامل حروف بزرگ و کوچک، کاراکترهای متفاوت، اعداد و طولانی باشد. اگر شما رمز خود را اینطور تعیین کنید شانس هکر برای هک کردن پیج شما بسیار کم می شود. برنامه های زیادی وجود دارند که بچه هایی که ادعای هکر بودن می کنند، با استفاده از این برنامه های رایگان می توانند رمز آسان شما را پیدا کنند.

لازم به ذکر است که این برنامه ها فقط قادرند رمزهای آسان پیدا کنند. مثلا اگر اسم شما behrang sadeghi است، شخص جوجه هکر یک لیستی در فرمت تکست درست می کند. و رمزهایی که احتمال می دهد من برای پیج خودم انتخاب کرده ام را در این فایل تکست قرار می دهد.

مثلا behrangsadeghi1، sadeghibehrang، behrangsadeghi و همچین رمزهای دیگر.  مثلا به اول و آخر اسم و فامیل شما دو رقم از شماره موبایل شما رو قرار میده. و این فایل تکست رو وارد اون برنامه میکنه و برنامه با استفاده از این فایل آماده یکی یکی این موارد گفته شده رو چک می کنه. و هر کدوم که رمز شما باشد، برای اون جوجه هکر مشخص میکنه.

پس همانطور که در بالا گفتیم، برای اینستاگرام خود رمزی تعیین کنید که شامل حروف بزرگ و کوچک، اعداد، کاراکترهای متفاوت و طولانی انتخاب کنید. در این صورت هر کسی نمیتونه رمز شما رو پیش بینی کنه. مثلا همچین رمزهایی برای پیج اینستاگرام خود تعیین کنید:

  • &MG0XhqwsthY
  • lljUO#N&QJmI
  • aHuO$TM0^kPa
  • ilCM#Hj^2W%0
  •  و همچین پسوردای دیگه ای

ساخت رمز قوی برای ایمیل خود

همان رمزی که در بالا اشاره کردیم که برای اینستاگرام خود تعیین کنید، باید برای ایمیل خود نیز تعیین کنید. اگر کسی به ایمیل شما دسترسی داشته باشه، میتونه پیج شما رو هک کنه. پس ایمیلی که در اینستاگرام خود داده اید، باید رمز اونم قوی باشه.

فعال کردن تایید دو مرحله ای

تایید دو مرحله ای یعنی اینکه اگه کسی رمز شمارو پیدا کرد، به رمز دیگه ای هم نیاز خواهد داشت. یعنی رمز اول رمزی هست که شما برای حساب اینستای خود داده اید. و رمز دوم رمزی هست که برای شماره موبایل شما ارسال خواهد شد. رمز دوم زمانی به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد که خودتون یا کسی دیگه ای بخواد وارد حساب شما بشه.

پس فعال کردن تایید دو مرحله ای، احتمال هک شدن پیج رو بسیار خیلی میاره پایین. لازم به ذکر است که اگه کسی رمز حساب شمارو داشته باشه و بهتون بگه یه لحظه موبایلتو بده من یه زنگی بزنم یا هر کار دیگه ای، میتونه رمز دوم شمارو ببینه. پس حواستون باشه که موبایل خودتون رو به چه کسی میدین.

آموزش فعال کردن تایید دو مرحله ای

وارد تنظیمات اینستاگرام خود بشید.

فعال سازی رمز دو مرحله ای1 - سئوطلوع

بعد از وارد شدن به تنظیمات، گزینه Security یا همان امنیت رو بزنید.

فعال سازی رمز دو مرحله ای2 - سئوطلوع

در این صفحه باید گزینه Two-Factor Authentication یا همان تایید دو مرحله ای رو بزنید.

فعال سازی رمز دو مرحله ای3 - سئوطلوع

در این صفحه گزینه Text Message یا همان پیام متنی رو بزنید.

فعال سازی رمز دو مرحله ای4 - سئوطلوع

بعد از زدن تایید دو مرحله ای، یک رمزی برای شماره موبایل شما ارسال خواهد شد که باید در این کادر وارد کنید. بعد از آمدن کد برای فعال سازی، اینستاگرام چندین رمز برای شما میده که ازتون میخواد اونارو نگه دارید. تا موقع وارد شدن به پیج خود، از طریق این کدها بتونید وارد بشید. اگه این کدهارو ذخیره هم نکنید مشکلی نیست چون بازم رمز دوم برای شما ارسال خواهد شد.

تایید دو مرحله ای یکی از بهترین روش های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام است که هر کسی فعالش نمیکنه.

قطع کردن دسترسی برنامه های مشکوک

به احتمال زیاد مشاهده کردید که بعضی از برنامه ها از شما اجازه دسترسی برای دیگر برنامه هارو از شما میخوان. شما نباید به هر برنامه ای اجازه دسترسی به ایستاگرام بدید. مگر اینکه برنامه معتبری باشد.

خارج کردن حساب خود از سایر دستگاه ها

شاید شما از حساب خود در چندین دستگاه استفاده می کنید. مثلا در یک شرکتی مشغول کار هستید و با کامپیوتر اون شرکت وارد حساب اینستاگرام خود شده اید. ولی همیشه باید موقع اتمام کارتان در اینستاگرام، گزینه خرج رو بزنید. و همچنین در همه موبایل ها یا یا کامپیوترهای دیگه ای که حساب شما در اون سیستم فعال هست برای امنیت بیشتر باید از آن ها خارج شوید. همه اینا برای امنیت بیشتر و هک نشدن پیج شما است.

رمز اینستاگرام خود را به کسی ندهید

شاید بگید که مگه من عقل ندارم رمزمو بدم به کسی دیگه ای. ولی اینطور نیست. بسیاری از افراد از طریق فیشینگ رمز شمارو از شما می گیرند بدون اینکه خودتون خبر داشته باشین. برخی از افراد که پیگر هک کردن پیج شما هستند، با طراحی کردن یک صفحه دقیقا مثل اینستاگرام از شما می خواهند که مثلا برای امنیت بیشتر دوباره وارد اینستاگرام خود شوید.

شما رمز خودتون رو اونجا می زنید درحالی که این سایت یا هرچیز دیگه ای برای اینستاگرام نیست. بلکه برای افرادی هست که می خواهند شمارو هک کنند. پس همیشه دقت کافی داشته باشید که رمز خودتون رو در کجا وارد می کنید. اگر موقعی با همچین صفحه ای روبرو شدید، حتما به آدرس دقیق سایت نگاه کنید که آیا این سایت برای اینستاگرام هست یا نیست.

سخن آخر

شما باید همیشه حواستان به امنیت پیج خود باشد. چون اگه رمز پیج شما دست کس دیگه ای بیوفته، معلوم نیست با نام شما چه سو استفاده ای میکنه. مواردی که در بالا اشاره کردم، بهترین روش های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام هست. و با رعایت کردن آن ها لازم نیست به دنبال تامین کننده امنیت پیج خود باشید. اگر تمامی موارد اشاره شده در بالا را رعایت کنید و کسی پیج شما رو هک کند، شما حتما یک آدم مهم یا سرشناسی هستید. چون هر کسی توانایی هک کردن پیج شما، با موارد گفته شده را ندارد.

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا