آیا خرید بک لینک در 2022 جواب می دهد؟

آیا خرید بک لینک جواب می دهد؟ - سئو طلوع

اگر مدتی در دنیای سئو بوده باشید، می دانید که چگونه همه چیز در حال تغییر است و برخی عوامل نقش بسیار مهمی در روند بهبود رتبه گوگل دارند. یکی از راه های کسب رتبه در صفحه اول گوگل،نیاز شما به بک لینک های واقعی و با کیفیت است. اما از کجا می توان بک لینک های با کیفیت دریافت کرد؟ البته می توانید لینک هایی از برندهای معتبر در جایگاه خود خریداری کنید و رتبه سایت خود را بهبود ببخشید. با این حال، روند دریافت لینک های با کیفیت برای رشد پروفایل بک لینک شما چیست؟ بایدها و نبایدهاچیست؟ ازکدام سایت های قابل اعتماد می توانید لینک بگیرید؟ آیا لینک ها رتبه حوزه ی شما را بهبود می بخشند؟ در این پست سعی خواهیم کرد اطلاعات دقیق و معتبری در مورد خرید بک لینک را در اختیار شما قرار دهیم.

خرید بک لینک چیست؟

بک لینک فرآیندی است که باعث می شود سایر وب سایت ها به سایت شما لینک دهند. این می تواند سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید یا جایی در این بین باشد. خرید بک لینک می تواند با توجه به  اینکه چگونه انجام می شود، چه کسی آن را انجام می دهد و هدف از انجام آن میتواند اشکال مختلفی داشته باشد.

خرید بک لینک می تواند به صورت زیر باشد:

 • پست‌های مهمان – Rhino Rank، Outreach Pete/ یا FatJoe و…
 • پست های حمایت شده
 • ویرایش‌های نیچ یا قرار دادن پیوند – Indexsy.
 •  نظرات محصول
 • پرداخت هزینه برای انتشار لینک در سایتی دیگر

چرا برندها بک لینک می خرند؟

دو دلیل عمده ی جستجوی برند بجهت خرید سرویس های لینک ساز برای به دست آوردن نتایج سریعتر و صرفه جویی در زمان است.

1- خرید لینک باعث صرفه جویی در زمان می شود

هر استراتژی ساخت لینک که انتخاب می کنید، برای تکمیل به زمان زیادی نیاز دارد.  و حتی زمانی که سئو، بازاریابی محتوا و خدمات فراگیر، هسته اصلی کسب و کار شما نباشند، سخت تر هم می شود. بیایید مثالی از دریافت بک لینک از طریق توسعه بزنیم، محتوایی با کیفیت بالا و بهینه سازی شده برای گوگل و سایر موتورهای جستجو ایجاد کنید.

 • جستجو برای فرصت های لینک سازی
 • بررسی کنید که آیا واجد شرایط این فرصت هستید یا خیر.
 • ایجاد یک رابطه با هر چشم انداز
 • درخواست ایجاد لینک در وب سایت ها
 • منتظر پاسخ باشید و محتوا را برای سایت های مختلف سفارشی کنید.
 • روش های مختلف توسعه را آزمایش کنید.
 • محتوای باکیفیت برای سایت های تایید شده ایجاد کنید.
 • اگر نویسندگان داخلی ندارید، یک نویسنده مستقل استخدام کنید.
 • نظارت داشته باشید و روند را تکرار کنید.

این بهترین حالت برای گرفتن بک لینک است.  و از آنجایی که کارهای دیگری برای انجام دادن دارید، تمرکز بر روی جایگاه لینک ها می تواند شما را از دوره های اولیه منحرف کند، لازم است کارکنان خود را آموزش دهید یا برنامه نویس هایی را استخدام کنید که به شما کمک کرده تا به  مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید، آگاهی از برند را افزایش داده و ترافیک سازمانی را بیشتر کنید. با تمام این موارد، بهتر است کل فرآیند خرید لینک را به یک ارائه دهنده خدمات اختصاص دهید  تا به کمپین های لینک سازی برای افزایش رتبه بندی موتورهای جستجو برون سپاری کنید.

2- نتایج سریعتر و بهتر

هنگام خرید بک لینک، این نقش را به یک ارائه دهنده با DA بالا واگذار کنید و کارکنان ماهری در خدمات ساخت لینک بکار گیرید.  اکثر این شرکت های توسعه روابط با وبلاگ نویسان معتبر تقریباً در هر جایگاهی ارتباط برقرار میکنند. آنها همچنین استراتژی‌های مختلف لینک‌سازی را آزمایش کرده‌ و می‌دانند کدام یک برای چه صنعتی بهتر کار می‌کند. به این ترتیب، شما بر سایر زمینه های سئو مانند ایده محتوا، ایجاد و بهینه سازی تمرکز خواهید داشت. با ترکیب تلاش های هر دو طرف، سریعتر به نتیجه خواهید رسید.

3- خرید لینک به دلیل رقابت

اگر رقبای شما بک لینک های باکیفیت می خرند تا در گوگل و سایر موتورهای جست و جو رتبه بالایی کسب کنند، ممکن است مجبور شوید آن سرویس سئو را برای داشتن زمین بازی یکسان در نظر بگیرید. اگر سعی کنید و از آن اجتناب کنید، رقبای شما چندین کیلومتر از شما جلوتر خواهند بود. رتبه بهتری کسب می کنند و پایگاه مشتریان خود را افزایش می دهند. بنابراین، علاوه بر صرفه جویی در زمان و کسب نتایج بهتر، اگر صنعت شما نیاز به خرید بک لینک دارد، مهم است که با روندها همگام باشید و بتوانید به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید.

آیا خرید بک لینک امن است؟

از آنجایی که خرید بک لینک کاری است که می خواهید در جهت افزایش رتبه دامنه خود انجام دهید، چقدر میتواند ایمن باشد؟ و آیا کاری هست که بتوانید انجام دهید؟ زمانی که ارائه‌دهنده شما از رویکرد سئو کلاه سفید پیروی می‌کند و بهترین شیوه‌های صنعت را پشتیبانی می‌کند، خرید لینک فرآیندی امن است.  اگر ارائه دهنده شما در ساخت لینک ماهر و با تجربه باشد، حداکثر ایمنی و حریم خصوصی را تضمین می کند. پس جای نگرانی نیست.

گفته می‌شود، خرید لینک سئو کلاه سیاه در تضاد با TOS گوگل است. و از آنجایی که در مورد لینک‌سازی خط باریکی وجود دارد و سئو روز به روز رقابتی می‌شود، ما همچنان شما را تشویق می‌کنیم که از برندهای معتبر مثل سئو طلوع بک لینک خریداری کنید. هنگام خرید بک لینک های با کیفیت پایین، ارزان، نامربوط و غیر خاص خودداری کنید. این لینک ها توسط PBN (شبکه های وبلاگ خصوصی) تأثیر منفی بر سایت شما خواهند داشت و به راحتی توسط گوگل قابل شناسایی هستند که ممکن است سایت شما را به خطر بیندازد. فقط به برندهایی اعتماد کنید که سوابق خود را ثابت کرده، یکپارچگی را نشان می دهند و متعهد به کمک در کسب مزیت رقابتی و بدون به خطر انداختن وب سایت شما هستند.

در وب سایت فروش لینک به دنبال چه چیزی باشیم؟

وب سایت های زیادی برای خرید بک لینک وجود دارند و همگی ادعا می کنند که تلاش های سئوی شما را بیشتر کرده و از رتبه بهتری به شما اطمینان می دهند. اما چند نکته وجود دارد که باید در یک وب سایت قبل از درگیری آنها برای خدمات لینک سازی توجه کنید. و اینها عبارتند از:

1- اطلاعات کافی در مورد انواع مختلف لینک ها

صاحبان وب سایت ممکن است در مورد نیاز به یک کمپین لینک سازی شنیده باشند اما با انواع مختلف لینک ها آشنا نباشند. یک وب سایت خوب اطلاعات مفید و جامعی را ارائه می دهد تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند. آنها همچنین به زبان مردمی توضیح می‌دهند که چگونه می‌توانید از مخالفت با TOS Google و محافظت از وب‌سایت خود در امان باشید. اگر چیزی هنوز مبهم و نامشخص است، ارائه‌دهنده مناسب باید یک تیم پشتیبانی برای رفع هرگونه شک و تردید مشتریان احتمالی داشته باشد. اگر چیزی که در یک ارائه دهنده لینک ساز پیدا می کنید همه مربوط به فروش و تبلیغات در مورد رتبه اول بودن در نتایج جستجو است، مراقب باشید.  ممکن است شما گول بخورید.

2- بک لینک های با کیفیت

از آنجایی که نمی‌خواهید برای این کار لینک دریافت کنید، شما باید فروشندگان لینکی را جذب کنید که در مورد رشد پروفایل شما با بک لینک‌های کیفیت بالا و واقعی هستند. یکی از راه های ارزیابی، بررسی کیفیت لینک های سایت آنهاست. در مورد DR، DA و همچنین رتبه بندی آنها در گوگل و سایر موتورهای جستجو اطلاعات کسب کنید. همچنین، بررسی کنید که آیا لینک های موجود در سایت های آنها طبیعی هستند یا با ربات ایجاد می شوند و فقط طبیعی به نظر می رسند. آنها طرح های لینکی کوچکی هستند که می توانند چیزهای زیادی در مورد کیفیت لینک ها به شما بگویند. می توانید خط مشی ها و شرایط آنها را بررسی کنید. یک برند خوب به جای لینک های اسپم (ناخواسته)، در مورد لینک های با کیفیت صحبت می کند و تضمینی برای پشت سر گذاشتن خدمات خود خواهد داشت.

3- ایمنی وب سایت شما در طولانی مدت

ربات های گوگل به طور منظم صفحات وب را جستجو و فهرست می کنند.  وقتی متخصصان سئو از روش های کلاه سیاه استفاده می کنند و سعی می کنند سیستم را فریب دهند، این می تواند رتبه را در کوتاه مدت افزایش دهد. اما فروشندگان لینک های معتبر این کار را انجام نمی دهند. در عوض، آنها روی بهترین شیوه هایی که رتبه نتایج جستجوی شما را به طور پیوسته افزایش می دهد، متمرکز میشوند. شما نیاز به یک ارائه دهنده ای خواهید داشت که به شما کمک کند محتوایی با بک لینکی ایجاد کنید که ایمنی و طول عمر را تضمین می کند.

4- مقرون به صرفه بودن

یکی از سوالات رایجی که صاحبان وب سایت می پرسند این است که هزینه خرید بک لینک چقدر است. برخی از ارائه دهندگان خدمات لینک ساز گران هستند و این بستگی به نوع لینک و  وب سایتی که میخواهید را دارد.  لینک های Do-Follow و No-Follow هزینه یکسانی ندارند. همچنین، اگر می‌خواهید لینک‌ های پولی در سایت‌هایی با اعتبار بالا داشته باشید، گران‌تر خواهد بود، اما ترافیک سازمانی شما را افزایش می‌دهد و رتبه موتورهای جستجو را افزایش می‌دهد. وقت خود را صرف بررسی قیمت های مختلف کنید و مطمئن شوید که بک لینک هایی را خریداری کنید که می توانید از پس آن برآیید. پس از همه، بک لینک ها تنها عوامل تعیین کننده برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو نیستند.

از کجا می توانم بک لینک های با کیفیت بخرم؟

واضح است که خرید لینک چیزی است که باید برای سایت خود در نظر بگیرید، اما چه کسی آنها را می فروشد؟ برخی از مکان های محبوب برای فروش لینک عبارتند از:

 • شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو مثل سئو طلوع
 • PBN (شبکه های وبلاگ خصوصی) که به عنوان سایت های واقعی ظاهر می شوند.
 • کارگزاران
 • وب مسترها و مشارکت کنندگان

اما وقتی در مورد لینک های پولی صحبت می کنیم، سایت های فوق چه چیزی را می فروشند؟  آنها هر یک از این موارد را خواهند فروخت:

 • فرصت های وبلاگ نویسی مهمان
 • ویژگی ها یا مصاحبه ها
 • پیوندهای متنی در صفحات وب
 • بک لینک به محتوای موجود در سایت
 • پست های انجمن
 • PBN (شبکه های وبلاگ خصوص)

هزینه بک لینک چقدر است؟

همانند هر چیز دیگری در سئو، هیچ پاسخ آسان و ساده ای برای این سوال وجود ندارد. زمانی که تصمیم به خرید بک لینک های با کیفیت می گیرید، فاکتورهای زیادی وجود دارند که نقش به سزایی ایفا میکنند. ما عوامل اصلی قیمت گذاری خرید لینک را مورد بحث قرار خواهیم داد تا در هنگام آماده سازی کمپین سئو به تصویر واضح تری کمک کنیم.

1-  کیفیت لینک

سایت‌های قدیمی‌تر با اعتبار دامنه بالا، به دلیل کیفیت بالای لینک‌هایشان، بیشتر مطرح می‌شوند. به این ترتیب، آنها هزینه بالاتری دارند و عمدتاً تعداد محدودی لینک در ماه را قرار می دهند. یکی از راه هایی که این دامنه ها برای محدود کردن متقاضیان استفاده می کنند، افزایش قیمت است. اگر فقط یک مبتدی بدون بودجه کلان هستید، ممکن است این سایت بهترین سایت برای معرفی نباشد.

2- محتوا

سایت هایی با محتوای بهینه، جذاب و عالی جهت یافتن سایت های دیگر برای تجارت لینک کار سختی ندارند آنها معمولاً حساس هستند و شرکای آنها ممکن است گران قیمت باشند. محتوایی که در موتورهای جستجو رتبه خوبی دارد به راحتی شریک پیدا می کند.  اگر سایت جدیدی دارید، باید از ابزارهای موجود برای سنجش سئو و استخدام نویسندگان عالی برای تولید محتوای با کیفیت استفاده کنید. به این ترتیب، یک قدم به فرصت‌های وبلاگ‌نویسی مهمان نزدیک‌تر می‌شوید.

3- کنترل خلاق

هنگام معرفی سایت‌ها برای خرید بک لینک، می‌توانید از یکپارچگی برند خود با قوانین و الزامات خاصی محافظت کنید یا ممکن است رویکردی بی‌احتیاطی داشته باشید. به عنوان مثال، شما می توانید یک مرجع متن خاص برای استفاده بدهید. از آنجایی که این فرآیند ممکن است روند قرار دادن لینک را افزایش دهد، باید هزینه بیشتری بپردازید.

4- قدرت برند

زمانی که برای شرکای خود در بک لینک می‌خواهید، حضور آنلاین شما اهمیت زیادی دارد. اگر یک وبلاگ مشهور با اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی و نظرات وبلاگ بی‌شمار دارید، احتمالاً ایمیل‌های شما زودتر پاسخ داده می‌شوند. در مدت کوتاهی پیشنهادات بیشتری و شاید کمتر دریافت خواهید کرد. با این حال، اگر وب‌سایت شما جدید باشد و شناخته نشده باشد، زمان بیشتری طول می‌کشد و هزینه گزافی برای قرار دادن در دامنه‌های باکیفیت خواهید پرداخت.

آیا بک لینک ها در سال 2022 هنوز کار می کنند؟

به گفته Moz، بک لینک ها هنوز در سال 2022 کار می کنند. فرقی نمی کند که لینک های پولی باشند یا بک لینک های طبیعی. کیفیت بک لینک ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که بک لینک ها یک رای اعتماد در وب سایت شما هستند، نشانه های مثبتی را به ربات های گوگل ارسال می کند که نشان می دهد شما به نوعی در صنعت خود دارای قدرت هستید. وقتی گوگل متوجه یک بک لینک غیر طبیعی می شود، جریمه را اعمال می کند که به طور قابل توجهی بر رتبه بندی تاثیر می گذارد. بنابراین، اگر می خواهید بک لینک ها برای سال 2022 و بعد از آن کار کنند، حتما موارد زیر را انجام دهید:

 • بک لینک های با کیفیت بالا را از سایت های معتبر دریافت کنید.
 • لینک ها  را با محتوای باکیفیت که برای موتورهای جستجو و مخاطبان هدف شما بهینه شده است ترکیب کنید.
 • از لینک های طبیعی و از متون آموزنده استفاده کنید.
 • قبل از خرید لینک، صحت و عالی بودن فروشندگان لینک را بررسی کنید.
 • انواع مختلف لینک ها را بدانید و اینکه کدام یک احتمالاً نمایه شما را بهبود می بخشد و ترافیک سازمانی را افزایش می دهد.
 • مراقب روند خدمات لینک سازی باشید و از آن پیروی کنید.

 

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا