روش های جلوگیری از جریمه شدن سایت توسط گوگل

جلوگیری از جریمه شدن سایت - سئو طلوع

تعداد بسیار کمی از بازاریابان در مورد جریمه های گوگل چیزی نشنیده اند. با این حال، تعداد بسیار کمی واقعا درک می کنند که چیستند. جریمه های گوگل به دو نوع وجود دارد: 1) الگوریتمی 2) دستی. اما به جای توضیح پیچیدگی های هر یک، شاید بهتر باشد که به طور خلاصه نحوه‌ی جلوگیری از جریمه در وهله‌ی اول بیان کنیم. موارد اشاره شده در ادامه کمک زیادی به شما در سمت درست گوگل خواهد کرد.

روش های جلوگیری از جریمه شدن سایت

پروفایل بک لینک خود را بررسی کنید.

برای انجام این کار به برخی از تخصص های سئو احتیاج دارید. اما به طور خلاصه باید به دنبال تعداد لینک های با کیفیت پایین / لینک های اسپم که دارید باشید. اگر نسبت زیاد باشد، اقدام اصلاحی ممکن است مورد نیاز باشد.

در صورت لزوم، اقدامات اصلاحی را انجام دهید.

اگر نسبت بالایی از لینک هایی دارید که به وضوح کیفیت پایینی دارند، پس به شما توصیحه می کنیم که آن ها را حذف کنید. البته این کار آسان نیست؛ با این حال، این مسیر ترجیحی است. آخرین چاره استفاده از فرایند Disavow گوگل است.

ابزار disavow قابل دسترس از طریق Webmaster Tools به شما این امکان را می دهد به گوگل اطلاع دهید که دیگر نمی خواهید با لینک های سایت بارگذاری شده ارتباط برقرار کنید. با این حال، این یک ابزار بسیار قدرتمند و در نتیجه خطرناک است. به طور خلاصه اگر فکر می کنید ممکن است نیاز به اقدام اصلاحی داشته باشید، از کمک متخصصین استفاده کنید.

لینک های بی کیفیت خریداری نکنید.

اکثریت قابل توجه لینک های شما باید کسب شوند. ولی هر سایتی توانایی این را ندارد. البته حساب حساب است و ممکن است محلی برای برخی از مکان های تبلیغات پولی با کیفیت بالا وجود داشته باشد. اما باید به جای قاعده استثنا باشند.

تاریخچه ای وجود دارد که حجم بالایی از لینک های بی کیفیت خریداری می شدند، اما در زمانی بود که حجم به حساب می آمد. این دیگر صدق نمی کند و بنابراین پرداخت به کسی برای رسیدن به هزاران لینک برای سایت شما به سرعت برای گوگل قابل مشاهده خواهد بود که تقریبا هیچ ارزشی به سئو  شما نخواهد افزود و ریسک بسیار بالایی برای جریمه شما در پی خواهد داشت. برای خرید بک لینک دائمی و طبیعی، به صفحه سفارش بک لینک ما مراجعه کنید.

محتوای تکراری را بررسی کنید.

اگر از محتوای خود یا در بدترین حالت از محتوای دیگران استفاده مجدد کنید، ممکن است جریمه شوید.

محتوای یونیک تولید کنید.

اطمینان حاصل کنید که سایت شما تا حد زیادی محتوای اصلی است. نه مخلوطی از محتوای تولید شده‌ی خودکار یا تبلیغات.

صفحات بی ارزش نداشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که صفحات زیادی با محتوای کم یا بدون محتوا (یعنی چند کلمه ای که ارزش کمی دارند) ندارید.

دقت در لینک و محتوا

هنگامی که فعالانه لینک ها را جستجو می کنید، به عنوان مثال، پوشش برای محتوای جذاب عالی که تهیه کرده اید، مطمئن شوید که آن ها را از سایت های مرتبط / مناسب جستجو می کنید.

انکر تکست های مصنوعی ایجاد نکنید.

از انکر تکست غیر طبیعی خودداری کنید. انکر تکست، متن قابل مشاهده در لینک است. به عنوان مثال، بهترین موبایل 2021، گرچه اگر لینک خریداری نکنید، این واقعا نباید مسله ای باشد. چون اکثر لینک های ایجاد شده به طور طبیعی نام برند شما خواهد بود.

دقت به لینک های کاربران

اگر محتوای تولید شده توسط کاربر، به عنوان مثال بررسی ها را قبول دارید، اطمینان حاصل کنید که با استفاده از ویژگی نوفالو نسبت به بهره برداری از آن آسیب پذیر نیستید. این اطمینان می دهد که گوگل از لینک شما برای اهداف سئو استفاده نکرده و بنابراین شما را جریمه نخواهد کرد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا