ایجاد ترافیک به واسطه بازاریابی جستجو

ایجاد ترافیک به واسطه بازاریابی جستجو - سئو طلوع

هیچ شاخه ای از دیجیتال مارکتینگ طی سال های اخیر به اندازه سرچ مارکتینگ (بازاریابی جستجو) دستخوش دگرگونی نشده است. در نخستین روزهای اختراع اینترنت، موتورهای جستجو همچنین آلتا، ویستا، لینکوس و یاهو چندان کاربردی نبودند. بازاریابان جستجو در آن روزها کشف کردند که عواملی بسیار ساده سایت ها را به وب سایت های درجه یک تبدیل می کند. آن ها به این ترتیب توانستند بازدیدکنندگان موتورهای جستجو را به سوی صفحه ای خاص هدایت کنند بی آنکه آن صفحه لزوما کیفیت ویژه ای داشته باشد.

امروزه موتورهای جستجویی بی نظیر گوگل صدها عامل را برای تصمیم گیری در مورد نمایش جستجو به کار می گیرند. در چشم انداز کنونی بازاریابی جستجو، بهترین صفحات وب برنده می شوند. بدیهی است که خلاهایی همچنان وجود دارد که بازاریابان بدنام جستجو به آن به نفع خود بهره می برند، اما آمارها نشان می دهد که کفه ترازوی آن دسته از بازاریابان که طبق قواعد بازی می کنند سنگین تر است. در این مقاله شما را با این قواعد آشنا می کنم و امکان می یابید تا توانایی جذب هزاران جستجو در روز را داشته باشید.

جستجو به موتورهای جستجو بزرگ مانند گوگل و بینگ ختم نمی شود. رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و پینترست نیز قابلیت جستجو دارند. همچنین آمازون، آی تیونز، تریپ ادوایزر و هزاران سایت دیگر امکان جستجو را برای کاربران خود فراهم آورده اند. بسته به نوع کسب و کارتان، دانستن سازئکار جستجو در یوتیوب و آمازون برای شما از دانستن سازوکارهای گوگل و بینگ ممکن است سودمندتر باشد.

بازیگران اصلی در بازاریابی جستجو

سه بازیگر اصلی چشم انداز بازاریابی جستجو را شکل می دهند. دانستن آنچه آن ها به دنبال آن هستند به شما کمک می کند در گسترش کسب و کارتان از آن ها بهره بگیرید.

 • جستجوگران: کسانی که پرسش های خود را در موتورهای جستجو تایپ می کنند.
 • موتورهای جستجو: برنامه هایی که جستجوگران به واسطه آن ها کالا، خدمات، محتوا و چیزهای دیگر را در ایترنت جستجو می کنند.
 • بازاریابان: مالک وب سایت ها و کانال های دیگر که محتوای ارزشمند منتشر و عرضه می کنند.

به عنوان بازاریاب و صاحب کسب و کار شما می خواهید تعداد بازدیدکنندگان تقدم در جستجو و فروش را به حداکثر برسانید. به این منظور شما باید آنچه را که جستجوگران و بازاریابان جستجو می خواهند به آن ها بدهید.

درک نیازهای جستجوگران

درک نیازهای جستجوگران - سئو طلوع

نکته کلیدی برای بازاریابان و موتورهای جستجو فهم ذهنیت جستجوگران است. با فهم مقصود جستجوگران، بازاریابان و موتورهای جستجو بهتر می توانند به آن ها خدمات رسانی کنند.

مردم، روزانه از موتورهای جستجو برای همه چیز استفاده می کنند: از جستجو برای انجام تکالیف مدرسه تا بررسی نظرات برای خریدهای بزرگ مانند خانه یا خودرو. آنچه جستجوگران را برمی انگیزاند بسیار ساده است: آن ها می خواهند سایت ها را بیابند که بیشترین ربط موضوعی و بهترین کیفیت را در مورد موضوع جستجوی در برداشته باشند و همه اینها را در کوتاه ترین زمان ممکن می خواهند.

اگر بازاریابان و موتورهای جستجو بتوانند رضایت جستجوگران را به دست آورند، همه برد می کنند. جستجوگران آنچه را می خواهند به دست آورند، بازاریابان بازدیدکننده، اولویت در جستجو و فروش بیشتر پیدا می کنند و موتورهای جستجو کاربر بیشتر می یابند.

آگاهی از نیازهای موتورهای جستجو

آگاهی از نیازهای موتورهای جستجو

یک شرکت موتور جستجو مانند گوگل، یک کسب و کار است و درست مثل هر کسب و کار دیگر باید تولید درآمد کند تا بتواند به حیات خود ادامه دهد. بنابراین خوب است بدانیم موتورهای جستجو چگونه کسب درآمد می کنند. اگر بدانیم مقصودهای موتورهای جستجو چیست، می توانیم استراتژی جستجویمان را بر آن مبنا برنامه ریزی کنیم.

پس، به نفع موتور جستجو است که بهترین، محبوب ترین و مرتبط ترین محتوای ممکن را در اختیار جستجوگر قرار دهد. بنابراین اگر موتور جستجو نتواند جستجو کننده را به آن چیزی که می خواهد هدایت نماید، وی را به جای دیگری برای جستجو سوق داده و این به معنای از دست دادن فرصت جهت عرضه تبلیغات است.

کلاه سفیدها و کلاه سیاه ها

کلاه سفیدها و کلاه سیاه ها

شما برای موفقیت در بازاریابی جستجو می بایست در چارچوب های تعیین شده موتورهای جستجو حرکت کنید و چنانچه از این قوانین تخطی کنید باعث قرار گرفتن در دسته کلاه سیاه ها می شوید.

این تخلف در قوانین نه با تنها با قوانین موتورهای جستجو مغایرت دارد بلکه از لحاظ تجاری نیز شما را با مشکلاتی روبرو می نماید. شاید در کوتاه مدت نتایجی را به دست آورید ولی در بلندمدت این روشها پایدار نخواهند بود. موتورهای جستجو از قبیل گوگل به طور مداوم درحال بروزرسانی الگوریتم های خود جهت شناسایی تخلفات کلاه سیاه از قبیل استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی می باشند.

از سوی دیگر، بازاریابی که از طریق تکنیک های کلاه سفید که با قوانین موتورهای جستجو سازگار هستند، پاداش هایی را از موتورهای جستجو دریافت می کنند که از آن ها می توان به بهبود رتبه سایت، افزایش لید و یا سرنخ فروش، ترافیک بیشتر و در نتیجه فروش بیشتر نام برد.

موتوهای جستجوی دیگر، درآمد خود را از طریق ایجاد رابطه همکاری در فروش با کسب و کارهایی که جستجوگران را به آن ها ارجاع می دهد به دست می آورند. هنگامی که جستجوگری از یکی از این شرکا بازدید کرده و خرید می کند، موتور جستجو کمیسیونی از فروش دریافت می کند.

هدف قرار دادن عبارت جستجو

یکی از راه های آشنایی مردم با کسب و کار، برند، محصول و خدمات شما از طریق تایپ در موتورهای جستجو است. جستجوگر به موتور جستجو هدایت می شود، یک کلید واژه یا عبارت را تایپ می کند و بر کلید سرچ کلیک می کند و موتور جستجو او را به سوی محبوب ترین و مرتبط ترین نتیجه هدایت می کند. جستجوگر بر روی یک یکی از نتایج کلیک می کند و برو که بریم!.

برای اینکه برند شما به جستجوگر شناسانده شود، بازاریابان پیشنهاد می کنند دو دسته عبارت جستجو را به خاطر داشته باشید:

 • عبارات جستجوی معلوم: آن دسته از کلمات کلیدی یا عباراتی که جستجوگران هنگامی که به دنبال کسب و کار، برند، محصول یا خدمات خاصی هستند در موتور جستجو تایپ می کنند. برای مثال “سئو طلوع” عبارت جستجوی معلومی است که شرکت خدماتی سئو ” سئو طلوع” باید آن را هدف قرار دهد.
 • عبارت جستجوی مجهول: آن دسته از کلمات کلیدی یا عباراتی که جستجوگران هنگامی که به دنبال کسب و کار، برند، محصول و یا خدمات خاصی نیستند در موتور جستجو تایپ می کنند. عبارت جستجوی ” سئو سایت” برای مثال، عبارتی مجهول است که معلوم نیست کدام برند را اول به شما نمیاش دهد.

با فهم و سازوکار این دو دسته، بازاریابان می توانند کلمات یا عبارات کلیدی را هدف قرار دهند تا باعث شوند برندشان دیده شده و قبل دسترسی باشد.

عبارت جستجو چیست؟

عبارت جستجو چیست؟

هرکدام از میلیون ها عبارت جستجویی که در مورد موتورهای جستجو تایپ می شود حاوی مقصودها و پیش زمینه های شخصی جستجو کننده هستند. مقصود، تا آنجایی که به بازاریابی جستجو مربوط می شود، شامل فهم آنچه جستجوگر خواهان آن است می شود. منظور از پیش زمینه عبارت جستجو، دلایل پس پشت مقصودهای جستجوگر است. به عبارت دیگر، مقصود، چگونگی عبارت جستجو است و پیش زمینه چرایی آن.

در ادامه مثال هایی از مقصودها و پیش زمینه هایی سه فرد را بررسی میکنیم. فرض کنید که این افراد در اینترنت جستجو می کنند.

 • شخص اول: من میخواهم یک باغچه سبزیجات درست کنم برای اینکه میخواهم غذاهای ارگانیک را به رژیم غذایم اضافه کنم.
 • مقصود: درست کردن باغچه سبزیجات
 • پیش زمینه: اضافه کردن غذای ارگانیک به رژیم غذایی
 • شخص دوم: من میخواهم یک باغچه سبزیجات درست کنم برای اینکه میخواهم وقت بیشتری را در فضای باز بگذارنم.
 • مقصود: درست کردن باغچه سبزیجات
 • پیش زمینه: گذراندن وقت بیشتر در فضای باز
 • شخص سوم: من میخواهم یک باغچه سبزیجات درست کنم برای اینکه میخواهم هزینه های خرید خوردوخوارکم را کمتر کنم.
 • مقصود: درست کردن باغچه سبزیجات
 • پیش زمینه: پایین آوردن هزینه های خوردوخوراک

همه جستجوگران در این مثال ها مقصود یکسانی دارند: درست کردن باغچه سبزیجات. انا هر شخص دلیل متفاوتی برای ساختن این باغچه دارد. به عبارت دیگر، پیش زمینه مقاصد با یکدیگر متفاوت است.

یک بازاریاب جستجو، باید بر جلب رضایت جستجوگر در هر دو سطح مقصود و پیش زمینه موفق عمل کند. هر مقصود و پیش زمینه درواقع عبارت جستجویی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. در مثال های پیشین، جستجوگران ممکن است هر یک از عبات زیر را در موتور جستجو تایپ کنند:

 • درست کردن باغچه سبزیجات (تنها مقصود)
 • اضافه کردن غذای ارگانیک به رژیم غذایی (فقط پیش زمینه)
 • درست کردن باغچه سبزیجات ارگانیک (مقصود و پیش زمینه)

کسب و کاری که محصولات یا خدمات باغبانی سبزیجات را عرضه می کند، به خوبی می تواند مقاصد و پیش زمینه های این کلمات کلیدی را هدف قرار دهد. توجه ویژه خود را به بخش های مرتبط با اهداف، ارزش ها، چالش ها، نقاط حساس و ایرادات معطوف کنید. این بخش ها حاوی سرنخ هایی به سوی فهم مقاصد و پیش زمینه های اصطلاحات و عباراتی است که مشتری ایده آل شما در موتور جستجو تایپ می کند.

انتخاب عبارت مناسب برای شروع

انتخاب عبارت مناسب برای شروع

هر عبارت جستجویی که در موتور جستجو سرچ تایپ می شود حاوی مقاصد و/یا پیش زمینه های جستجوگر است. برای تعیین مقاصد و پیش زمینه هایی که مشتری ایده آل شما در موتور جستجو وارد می کند، جستجوی شما باید مبتنی بر کلمات کلیدی باشد و این کار را باید از طریق ابزارهایی ماند Google Adwords Key Planner انجام دهید.

یافتن خلاقانه کلمات کلیدی

شیوه ای قدیمی

اما پیش از استفاده از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی بهترین راه این است که از روش طوفان ایده ها با هر آن کسی که با مشتریان شما در تماس است استفاده کنید. هر چه باشد، شما خواسته ها، نیازها و نقاط حساس مشتریانتان را بهتر از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی می شناسید. اعضای مرتبط مجموعه تان را جمع کنید تا به سوال هایی در مورد مشتریان پاسخ بدهند. این به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی مرتبط، واژگان خاص، عبارات کلیدی را بیابید تا به تحقیق خود خود با ابزارهای جستجو کلمات کلیدی مرتبط، واژگان خاص، عبارات کلیدی را بیابید تا به تحقیق خود با ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی بپردازید. پس از پایان فاز طوفان ایده ها، کار با ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی را شروع کنید تا ببینید کدام کلمات و عبارات جستجو برای کمپین بازاریابی شما مناسب تر هستند.

برای کمک به طوفان ایده ها، به این سوالات و مثال های متعاقب آن پاسخ دهید. آنچه در پی می آید مثال هایی است که نشان می دهد چگونه یک خرده کفش خارجی مانند Zappos به این سوالات پایخ می دهد تا به کسانی که قصد خرید کفش برای ماراتن را دارند کفش بفروشد.

 • س: مشتری ایده آل ما بیش از پیش از خرید محصول یا خدمات ما در جستجوی چه چیزی است؟
 • پ: بهترین رژیم غذایی برای یک دونده ماراتن
 • س: چه چیزهایی در میان علاقه مندیهای مشتریان ایده آل ما است که به محصولات و خدمات ما مربوط می شود؟
 • پ: داری التیمام درد ماهیچه پا
 • س: چه مواقعی پیش از خرید محصولات و خدمات ما بر سر راه مشتری ایده آل ما وجود دارد؟
 • پ: پیداکردن زمان کافی برای تمرین ماراتن
 • س: مشتری ایده آل ما با خرید محصولات و خدمات ما می خواهد به چه هدفی دست یابد؟
 • پ: دویدن در یک ماراتن
 • س: مشتری ایده آل ما به چه اطلاعاتی نیاز دارد تا خدمات و محصولات ما را با رقیبمان مقایسه کند؟
 • پ: مقایسه وزن کفش های مخصوص دویدن نایک و آدیداس

استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

شما در این مرحله به تحقیق کلمات کلیدی با ابزارها می پردازید. ده ها ابزار خوب جستجو برای خرید در بازار موجود است، اما Google Adwords Keyword Planner رایگان است و تقریبا نیازهای  اکثر بازاریابان را برآورده می کند. گوگل این ابزار را فراهم کرده تا دست اندرکاران تبلیغات بتوانند دریابند جستجوگران چه چیزهایی را در موتور جستجوی گوگل جستجو می کنند. دست اندرکاران تبلیغات از این ابزار استفاده می کنند تا در مورد اینکه بر کدام کلمات کلیدی مانور دهند تصمیم بگریند.

این ابزار همچین اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند بسیار مفید باشد:

 • میانگین جستجوی ماهانه:  میانگین بارهایی که جستجوگران کلمات کلیدی شما را جستجو می کنند. این نتایج براساس تاریخ دقیق و دیگر فیلترهایی که شما تنظیم کرده اید، به شما داده می شود.
 • رقابت: تعداد دست اندرکاران تبلیغات کمپین های ترافیک خریداری شده که بر کلمات و عبارات کلیدی مشابه شما مانور می دهند. در ستون رقابت، شما می توانید مشاهده کنید که آیا رقابت برای کلمات کلیدی مشابه کم، متوسط یا زیاد است.

اگر ابزار جستجوی کلمات کلیدی گوگل در مورد کلمات کلیدی شما هیچ اطلاعاتی نداشت، ناامید نشوید. دلیل اصلی استفاده از این ابزارها هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب برای استفاده از تبلیغات در گوگل است. آن دسته از کلمات کلیدی که کاملا مرتبط با کسب و کار شما هستند و بنابراین بهترین کلمات کلیدی به حساب می آیند، ممکن است در ابزار نشان داده نشوند، به ویژه برای جستجوهای معمولی مانند نام محصولات، خدمات و یا برند شما. قبل از استفاده از این ابزار، مقاله آموش تحقیق کلمات کلیدی را در سئو طلوع مطالعه کنید.

راضی کردن جستجوگران

درست مثل شکارچی ها در یک شکار، معمولا مردم، جستجو در وب را تا زمان رسیدن به نتیجه رضایت بخش از نظر مقاصد و/یا پیش زمینه هایشان ادامه می دهند. برای رقابت بر سر یک کلمه یا عبارت جستجو بازاریاب باید صفحه ای در وب یا asset طراحی کند که جستجوگر را راضی کند. این صفحه می تواند به هر شکلی باشد از یک پست در بلاگ گرفته تا یک ویدئوی تبلیغاتی محصول.

تبدیل مشتریان بالقوه به مشتری 

به دام این فکر نیفتید که هدف از بازاریابی جستجو این است که رتبه بهتری در موتورهای جستجو داشته باشید. همچنین اشتباه نکنید بازاریابی جستجو به دست آوردن ترافیک بیشتر نیست. هدف از بازاریابی جستجو مثل هر نوع دیگری از بازاریابی کمک به حرکت مشتری از مرحله دیگر است.

فرض کنید که جستجوگری یک عبارت جستجو را در مورد نحوه عملکرد محصول شما تایپ می کند. او به صفحه مرتبط با محصول شما می رسد و ویدئویی در آنجا مشاهده می کند. عالی است! شما موفق شده اید که مقصود مشتری ایده آل خود را از مسیر درستی برآورده کنید. این فرصت را از دست ندهید.

شما باید فراخوانی برای رفتن به مرحله بعد برای مشتری در نظر گرفته باشید. در این مورد مرحله بعدی، خرید محصول است. شکست در فراخواندن مشتری به مرحله بعدی نه تنها نشان بارز بازاریابی بد است بلکه به معنی یک تجربه بد برای کابر نیز است. این شخص خواهان نمایش شیوه عملکرد محصول شما است. بنابراین شاید بخواهید این محصول را بخرد. فراخوانی تعبیه کنید تا با همراهی و کمک شما به مرحله بعد برود.

سئو سایت

سئو سایت با سئو طلوع

پس از ایجاد صفحه وب که مقاصد و/یا پیش زمینه ها را هدف قرار می دهد، باید مطمئن شوید که آن سایت به حیاتش ادامه می دهد. ما از جاهای مختلفی که صفحه وب شما میزبانی می کند با عنوان مسیرها یاد می کنیم. شروع با مقاصد و پیش زمینه ها به شما کمک می کند با عنوان مسیر مناسب برای بهره بردن از صفحه وب راهنمایی کنید. اگر برای مثال می خواهید نیاز مشتری را که قصد آشنایی با عملکرد محصولتان را دارد برآورده سازید، باید ویدئویی از نحوه عملکرد محصول در اختیار او بگذارید. بنابراین منطقی است که یک کانال یوتیوب را به این منظور در نظر بگیرید.

بهینه سازی برای گوگل

وب سایت شما مسیری است که از طریق موتورهای جستجویی چول گوگل می تواند ترافیک به دست آورد. این بخش مرحله به مرحله نحوه سئو سایت صفحات وب در گوگل را به شما آموزش خواهد داد.

نوشتن عنوان مناسب

تگ تایتل <title> حیاتی ترین عنصر برای ارتفای رتبه در هر صفحه وب است. این تگ در هر موتور جستجویی نمایان می شود و باید حاوی اطلاعات توصیفی دقیقی در مورد صفحه مورد نظر باشد نیز و باید به جستجوگران بگوید که آن صفحه در چه موردی است. به رنگ آبی در صفحات نتایج جتسجو پدیدار می شود و درواقع لینکی است که کاربران بر روی آن کلیک می کنند تا به محتوای مورد نظر دسترسی پیدا کنند.

نوشتن عنوان مناسب

کلمات کلیدی در عنوان اهمیت زیادی دارد، پس تگ هایتان را با مهم ترین کلمات کلیدی آغاز کنید. با استفاده از آن دسته از کلمات کلیدی برگزیده برای صفحه ای که قصد ارتقایش را دارید، عنوانی انتخاب کنید که بیش از 70 کاراکتر نداشته باشد، در غیر این صورت موتور جستجو ممکن است که آن را ناقص کند. تگ عنوان باید به راحتی خوانده شود، چراکه اولین چیزی است که در صفحه نتایج جستجو نمایش داده می شود.

نوشتن توضیحات متا مناسب

توضیحات متا، غالبا بلافاصله بعد از عنوان نمایش داده می شود و سپس محتوای صفحه را توصیف خواهد کرد. کلمات کلیدی معمولا به صورت بولد در توضیحات متا نمایش داده می شود. عکس زیر عنوان و توضیحات متای صفحه اصلی سایت سئو طلوع می باشد که کلمه سئو طلوع و سئو را که کلمه کلیدی ما هست را بصورت بولد نمایش داده است. با اینکه برای موتور جستجو تتوضیحات متای شما تعیین کننده رتبه در عبارت جستجو نیست، اما، جستجوگران ایت توضیح را می بینند و براساس آن تصمیم می گیرند که بر روی لینک صفحه شما کلیک کنند یا نه.

نوشتن توضیحات متا مناسب

توضیحات متا سکوی پرتاب به صفحه شماست، پس کاری کنید که متقاعدکننده باشد. کلماتی را در آن بگنجانید که بهترین توصیف را از محتوای صفحه به دست دهد و جستجوگر (کاربر) را ترغیب کند. بهتر است توضیحات متا از 150 کاراکتر بیشتر نشود، در غیر اینصورت بسیار محتمل است در صفحه نتایج جستجو ناقص ظاهر شود.

URL خوب بنویسید

URL سایت یا صفحه را برای بازدید کننده و موتور جستجو توصیف می کند. بنابراین مهم است که URL را مرتبط و دقیق تعریف کنیم تا محتوا رتبه خوبی یابد. URL که به عنوان slug نیزگفته می شود. استفاده از URL فارسی و انگلیسی تاثیری در رتبه گرفتن صفحه ای از سایت ندارد و شما می توانید هم از فارسی و هم از انگیسی استفاده کنید فقط مهم این است که URL مرتبط با عنوان آن صفحه باشد و اگر از URL فارسی استفاده کنید و اگر بخواهید در جایی آن URL را قرار دهید بصورت ناخوانا درخواهد آمد.

کلمات کلیدیتان را در URL پس از / اسلش بگنجانید. موتورهای جستجو از کلمات کلیدی این بخش برای تشخیص موضوع صفحات و رتبه آن ها استفاده می کنند. اگرچه که کلمات کلیدی در URL به اندازه تاتیل بدنه در تعیین رتبه صفحه شما تاثیرگذار نیست، با این حال مهم است که آن را بهینه سازی کنید.

تولید محتوای عالی

متن صفحه، محتوا و یا کپی، اطلاعاتی در مورد اینکه صفحه شما پاسخگوی کدام عبارت جستجو است، فراهم می کند. بنابراین مهم است که تمامی صفحات سایت شما مطب داشته باشد، محتوای صفحه وب در ارتقای رتبه آن تاثیر زیادی دارد. سعی کنید در هر صفحه حداقل 500 کلمه یا بیشتر متن داشته باشید. اما صفحات وب خود را با مطالب بی کیفیت پر نکنید. در صفحاتی که سنگین ار ویدئو و عکس هستند، بدیهی است که متن چندانی نباشد. این اصلا اشکالی ندارد. سعی کنید همیشه هدفتان این باشد که اطلاعات کافی و منطقی ارائه کنید تا رضایت جستجوگر (کاربر) را به دست آورید.

بهینه سازی برای ربات های موتورهای جستجو

ربات های موتورهای جستجو، درواقع برنامه هایی هستند که کارشان بازدید از صفحات وب، خزیدن در آن ها و فهرست بندی محتوای آن هاست. با این حال، اگر موانعی وجود داشته باشد، این ربات ها نمی توانند به درون صفحات وب بخزند، نتیجتا این گونه صفحات فهرست بندی نمی شوند و به کاربران ارائه نمی شوند. یکی از اهداف بازاریابی جستجو باید این باشد که تا حد امکان کار را برای دسترسی موتورهای جستجو جهت فهرست بندی صفحات وب آسان کند.

در این مرحله، بازاریابی جستجو بسیار تکنیکی می شود. اگر وب سایت شما غیر عامدانه موانع و سرعت گیرهایی بر سر راه موتورهای جستجو قرار داده باشد، بهتر است از خدمات متخصصان بهینه سازی جستجو سئو مثل سئو طلوع که از مسائل تکنیکی بازاریابی جستجو سردرمی آورند، بهره بگیرید.

برای اطلاع از مشکلات مربوط به بهینه سازی ربات در وب سایت خود Google Search Console را نصب کنید. گوگل سرچ کنسول (با نام قبلی Google Webmaster Tools) ابزاری رایگان است که به شما امکان می دهد وب سایتتان را طوری ببینید که موتورهای جستجوی گوگل آن را می بینند.

شما می توانید اطلاعات مهم تکنیکی درباره توانایی ربات برای فهرست کردن وب سایتتان را ببینید. این اطلاعات عبارتنداز:

 • وضعیت فهرست بندی: عدد کلی URL های سایت شما که به فهرست گوگل اضافه شده اند. اگر سایت شما صد صفحه دارد این عدد باید در گزارش وضعیت فهرست بندی گوگل قابل مشاهده باشد.
 • خطاهای URL: بررسی کنید که علت خطاهای صفحاتی که گوگل برای دسترسی به آن ها دچار مشکلی می شود و آن را رفع کنید.
 • مسائل امنیتی: اگر سایت شما بدافزار داشته باشد، در سرچ کنسول گوگل مشخص می شود، بسیار متحمل است که موتورهای جستجویی مانند گوگل به سایتی که مسائل امنیتی دارد، ترافیک اختصاص ندهند. سریعا به مسئله بدافزار رسیدگی کنید.

ایجاد لینک و خرید بک لینک

خرید بک لینک - طلوع

یک بازاریاب جستجو باید وب سایتی طراحی کند که منابع خارجی به آن لینک دهند. لینک ها شبیه شکلی از اعتبار، در کسب و کار است که دهان به دهان و شفاهی منتقل می شود. برای مثال، اگر بلاگی در مورد سرمایه گذاری شخصی به سایت سرمایه گذاری شخصی لینک دهد، معنی لینک در بلاگ این است که سایت دوم مرتبط و معتبر است. درواقع لینک دادن، ما به ازای مجازی ارجاع دادن شخصی در دنیای فیزیکی است. صفحاتی که زیاد به آن ها لینک داده می شود، عموما نتایج بهتری در جستجو می گیرند تا صفحاتی که کمتر به آن ها لینک داده می شود.

لینک دادن به یک صفحه وب درواقع رای دادن به آن استو موتورهای جستجو حجم و از آن مهمتر کیفیت لینک به یک صفحه را مدنظر قرار می دهند تا تعیین کنند کدام صفحات را در نتایج جستجوی شان برای یک عبارت کلیدی خاص نمایش دهند. ولی هر کسی به هر سایتی لینک نمی دهد مگر آنکه واقعا محتوای بسیار باارزشی در آن صفحه وجود داشته باشد. پس با خرید بک لینک بسیار خوب می توان امتیاز آن صفحه را بالا برد تا بتواند در نتایج جستجو رتبه خوبی به دست آورد. برای خرید بک لینک دائمی، قوی، طبیعی به لینک زیر مراجعه کنید:

خرید بک لینک

چگونه لینک به دست آوریم؟

در ادامه، من درباره این خواهم گفت که چگونه با استفاده از تاکتیک های بازاریابی جستجو بدون آنکه قوانین کاربری موتورهای جستجو را زیر پا بگذاریم و از تکنیک های کلاه سیاه استفاده کنیم، لینک به دست آوریم. اگر موفق به دریافت لینک نشدید، بازهم خرید بک لینک طبیعی را به شما پیشنهاد میکنم.

لینکسازی داخلی

بهترین راه کنترل لینک ها، لینک دادن درون سایت خودتان است. اگر یک وب سایت خدماتی سئو دارید و یک مقاله با عنوان ده اشتباه در سئو داشته باشید، برای خواننده و موتور جستجو منطقی است که لینکی از این پست به صفحه ای ایجاد شده باشد که در آن مورد سئو توضیح داده شده باشد.

لینک دادن به محتواهای دیگر درون سایتتان تجربه کاربری را ارتقا می بخشد و به موتورهای جستجو نشان می دهد که کدام صفحات در سایت شما مهم تر از بقیه هستند. به صفحات مهم سایت خود هرجا و هروقت که منطقی باشد، لینک دهید، البته تجربه کاربری را از یاد نبرید.

بررسی لینک های رقبا

این مرحله کمی جستجو در زمین رقبا است. با استقاده از ابزاری همچون Open Site Explore شما می توانید ببینید کدام سایت ها به رقبای عمده شما لینک داده اند. سپس به آن سایت ها مراجعه کنید و علاقه مندی شان را برای لینک دادن به خودتان بررسی کنید.

دست و دلبازانه محتوا تولید کنید

شما با تولید محتوای دست و دلبازانه می توانید لینک به دست آورید. منظور از محتوای دست و دلبازانه محتوایی است که در آن از دیگران به ویژه از افراد تاثیرگذار آن حوزه نام برده می شود. به این ترتیب این افراد می توانند به شما لینک بدهند و یا محتوای شما در شبکه های اجتماعی بازنشر دهند. یک راه تولید محتوای دست و دلبازانه نوشتن مقاله در مورد یک شخص یا برند خاص و سپس لینک دادن به سایت متناسب با آن است. این مقاله می تواند به شکل زندگی نامه یا مصاحبه باشد.

راه دیگر تولید محتوای دست و دلبازانه، گذاشتن پستی چند مبنعی است. به این ترتیب که از چند کارشناس و فرد متخصص بخواهید در مورد موضوعی مشترکی صد کلمه بنویسند و به سای هرکدام از آن ها لینک دهید.

هدف نهایی این است که شما برای سایت خود لینک به دست آورید. در وب سایتتان دست و دلبار باشید و از دیگران نقل قول بیاورید و بازدیدکننده گانتان را به صفحاتی که دوست دارید لینک دهید. اطمینان حاصل کنید که دیگران از اینکه به آن ها لینک داده اید مطلع می شوند.

محتوایی تولید کنید که ارزش لینک دادن داشته باشد

محتوایی خوب است که مردم تمایل داشته باشند آن را در شبکه های خود بازنشر دهند. به ویژه در بلاگتان محتوای منحصر به فردی تولید کنید که مردم به دلیل ارزش ویژه به آن لینک دهند.

تحقیقات مقدماتی را انتشار دهید

یک راه موثر برای ایجاد لینک انتشار تحقیقات مقدماتی است: تحقیقات جدیدی که شما خودتان انجام می دهید. به این دلیل که انجام تحقیقات مقدماتی زمان بر و دشوار است، بنابراین ارزشمند و کمیاب است. تحقیقات خام اولیه، خواستار زیاد دارد و غالبا به لینک های باکیفی منجر می شود چراکه دیگران به این نوع تحقیقات در صفحاتشان ارجاع می دهند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا