آموزش سئو محتوا

وب سایت ها باید به گونه ای باشند که موتورهای جستجو آنها را ارزشمند و کاربرپسند تشخیص دهند. برای رسیدن به این هدف، تولید محتوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آموزش سئو محتوا

سئو یک فرآیند چندوجهی است که شامل تنظیم کردن اطلاعات و بهینه‌سازی وب‌سایت می‌شود تا وقتی کاربر عبارتی را در گوگل جستجو کرد سایت شما در صفحات نتایج نمایش داده شود. به این فکر کنید که زمانی که کلمه یا عبارتی را در نوار جستجوی گوگل تایپ می کنید، چه چیزی پاسخ را تعیین می کند؟ یا وقتی محصول یا خدمات خاصی را جستجو می کنید، چه چیزی تعیین می کند که کدام سایت ها نمایش داده شوند؟

در اصل، هر موتور جستجو، الگوریتم خاص خود را دارد که محتوا را رتبه‌بندی می‌کند و نتایج جستجوی ارگانیک خود را بر اساس ارتباط و اعتبار یک صفحه وب فهرست می‌کند. دفعات استفاده شده از کلمات کلیدی و عبارات ارزیابی می شود، اینجاست که محتوا اهمیت خود را نشان میدهد، هرچه محتوای شما با کیفیت تر، غنی تر، و اصولی نوشته شده باشد و فاکتورهای مهم مانند استفاده از تگ های H و زیرعنوانها و امثال اینها را رعایت کنیم نزد موتورهای جستجو محبوب تر میشود و در نتیجه آن کلمات کلیدی رتبه ی خوبی در نتایج گوگل خواهد گرفت.

در سال های اخیر، موتورهای جستجو تاکید بیشتری بر محتوای با کیفیت برای سئو کرده اند. هر بار که جستجو انجام می‌شود، گوگل لیستی از سایت ها را به کاربر ارائه می‌کند که معتقد است به بهترین شکل به درخواست کاربر پاسخ می‌دهد. گوگل برای کسب درآمد (از تبلیغات) به کاربران نیاز دارد که دوباره مراجعه کنند، بنابراین همیشه سعی کرده که محتوایی را ارائه ‌کند که مرتبط‌ترین و نزدیک ترین به کلمه و عبارت جستجو شده باشد.

محتوا شامل متنها، تصاویر، فیلم ها، اینفوگرافیک ها یا پادکست میباشد. هر کدام به عنوان ورودی در الگوریتم جستجوی گوگل و به عنوان فاکتوری که می تواند در سراسر اینترنت به اشتراک گذاشته شود، کار می کند.