تکنیک های سئو خارجی

آموزش برترین تکنیک های سئو خارجی

تکنیک های سئو خارجی

فهرست مطالب

تکنیک ­های سئو خارجی

سئو خارجی چیست؟

سئوی خارجی صفحه که به آن “سئوی خارج از سایت” نیز گفته می شود، به معنای اقداماتی است که خارج از وب سایت ما باید انجام دهیم تا بتوانیم رتبه صفحات خود را در نتایج SERP موتور جستجو بهینه کنیم.

بهبود موتورهای جستجو و درک کاربران از محبوبیت، آتوریتی، قابل اعتماد بودن یک وب سایت، و ارتباط همه متغیرهایی هستند که باید هنگام بهینه سازی در معیارهای رتبه بندی خارج از سایت در نظر گرفته شوند. این کار توسط سایر مکان‌های قابل اعتماد در اینترنت مانند افراد، سایت‌ها، صفحات و غیره انجام می‌شود که به سایت ما لینک می‌دهند یا آن را تبلیغ می‌کنند و به گونه ­ای می گویند که سایت ما معتبر است و دارای محتوای با کیفیتی می­باشد و این تضمین را به کاربران خود و موتورهای جستجوی گوگل میدهد.

تمام اقداماتی که ما و دیگران در خارج از سایت خود انجام می دهیم تا رتبه صفحه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهیم به عنوان “سئو خارجی” بشمار می­آید.

بسیاری از افراد سئو خارجی را همان لینک بیلدینگ می دانند، اما سئو خارجی خیلی فراتر از لینک بیلدینگ است و شامل بخش­های زیادی می­باشد. بهینه سازی یا سئو خارجی شامل انواع روش هایی است که منجر به ایجاد یک لینک استاندارد در سایر وب سایت ها نمی شود. سئو داخلی در داخل وب سایت انجام می شود، در حالی که سئوی خارجی در خارج از وب سایت انجام می شود. اگر یک پست مهمان در وبلاگ دیگری بنویسیم و منتشر کنیم یا اینکه اگر پاسخ سوالات را در فروم­ها بدهیم، تبلیغ سایت بصورت خارجی را انجام می دهیم.

مزایای سئو خارجی

مزایای سئو خارجی را در زیر لیست کرده ایم:

 • افزایش رتبه
 • افزایش رتبه صفحه
 • اعتماد ایجاد می­کند
 • وب­سایت شما بیشتر دیده خواهد شد
 • افزایش رتبه

این مهمترین مزیت سئو خارجی است. وب سایت در SERP ها رتبه بالاتری خواهد داشت که منجر به ترافیک بیشتر می شود.

 1. افزایش رتبه صفحه

رتبه صفحه به معنای عددی بین o تا 10 است که نشان دهنده اهمیت وب سایت از نظر گوگل است.

این سیستمی است که توسط بنیانگذاران گوگل لری پیج و سرگی برین اختراع شده است و یکی از دلایل موفقیت گوگل در ارائه مهمترین نتایج به جستجوگر است.

امروزه گوگل برای رتبه بندی و بخصوص رتبه صفحه 1 بیش از 250 فاکتور را برای رتبه بندی در نظر می­گیرند.

 1. ایجاد اعتماد

علاوه بر موارد فوق، گوگل به تازگی ایده تخصص، اقتدار، اعتماد E-A-T  را معرفی کرده است که نقش اساسی در رتبه بندی دارد و به طور مستقیم به سئو خارجی مرتبط است.

در وحله اول، گوگل باید سایت هایی را در رتبه­های بالاتر به کاربران و جستجوکنندگان نشان دهد که مهارت و اقتدار را در یک موضوع نشان می دهند و محتواهای خوبی تولید کرده باشند و یکی از راه های جلب اعتماد توسط الگوریتم ها گوگل این است که لینک­های با کیفیتی آن وب­سایت و صفحه داشته باشد.

 1. وب­سایت شما بیشتر دیده خواهد شد

رتبه بهتر و بالاتر به معنای ارتباط بیشتر با کاربران است زیرا وقتی یک سایت در رتبه اول قرار می گیرد، ارتباطات، بازدیدهای بیشتری دریافت می کند و ترافیک آن سایت و صفحه افزایش خواهد یافت. این مانند یک زنجیره بی پایان از رویدادها است، در واقع همه­ی عوامل دست به دست هم می­دهند و باعث افزایش ترافیک و بازدید سایت شما خواهد شد.

چرا سئوی خارجی مهم است؟

در حالی که الگوریتم‌های جستجو و فاکتورهای رتبه‌بندی دائماً در حال تغییر است و متفاوت است، توافق کلی در جامعه سئو این است که سئو خارجی بدلیل اهمیت، قابلیت اطمینان و اعتباری که دارد بسیار عامل مهم در رتبه بندی می­باشد.

اگرچه ما الگوریتم رتبه‌بندی گوگل را بطور دقیق نمی­شناسیم و نمی‌دانیم، اما داده‌های مربوط به جنبه‌های رتبه‌بندی موتور جستجوی ما نشان می‌دهد که عوامل مرتبط با سئوی خارجی ممکن است بیش از نیمی از فاکتورهای رتبه‌بندی را تشکیل دهند.

تکنیک های سئو خارجی

تکنیک های سئو خارجی به این صورت است:

 • برندینگ
 • بازاریابی محتوا
 • لینک بیلدینگ
 • ایونت­ها
 • PR
 • سئوی محلی (GMB و Citations ها)
 • فروم­ها
 • اینفلوئنسر مارکتینگ
 • بررسی­ها
 • سندیکای محتوا
 • پادکست
 • ارسال پست مهمان
 • در وبلاگ­ها نظرات خود را ارسال کنید
 • تست ساخت
 • ویدئوها و تصاویر
 • یک باکس اشتراک RSS Feed اضافه کنید
 • در وب حضور فعال داشته باشید
 • به اشتراک گذاری داکیومنت­ها برای شما خوب است
 1. برندینگ

اکنون این یک واقعیت اثبات شده است که گوگل به برند پاداش می دهد. علاوه بر این، فعالیت های برندسازی نه تنها باید بخش مهمی از استراتژی سئو و بازاریابی ما باشد، بلکه باید بخشی از رویکرد ما به سئو خارجی باشد. علاوه بر این، همه چیز برای ایجاد اعتماد و اعتبار برند به ما برمیگردد، هم نزد مشتریان و هم برای موتورهای جستجو.

با کمک برندسازی، گوگل می‌تواند معتبر بودن کسب و کار ما را بفهمد و درک کند، گوگل در واقع به تکنیک­های سئو خارجی شما نیاز دارد و این یک ضرورت می­باشد. هنگامی که ما برندسازی را به درستی انجام دهیم، به طور خودکار لینک هایی از دیگر سایت­ها دریافت خواهیم کرد و در سرتاسر اینترنت شناخته خواهیم شد، حتی اگر کار دیگری انجام ندهیم و تلاشی برای این قضیه انجام ندهیم.

اما چگونه ساخت برند با رویکرد سئوی ما مطابقت دارد و شاخص های اصلی عملکرد آن کدامند؟

سرچ ­های برند

احتمالاً یکی از قوی ترین شاخص هایی که نشان می دهد ما در حال ساختن نام تجاری خود هستیم، افزایش سرچ­های برند است. این بدان معناست که افرادی نام برند ما را در گوگل جستجو می کنند.

 1. بازاریابی محتوا

بسیاری از صاحبان کسب و کار بازاریابی محتوا به دلیل آسان بودن آن نادیده می­گیرند.

فاکتورهای مهم سئوی صفحه شامل ایجاد و انتشار محتوا برای وب سایت­مان است. با این وجود، زمانی که به طور کلی به این قضیه نگاه کنیم، بازاریابی محتوا شامل استراتژی های درون صفحه و همچنین خارج از صفحه می شود.

انتشار محتوای باکیفیت در وب سایت خودمان، تنها یکی از جنبه های بازاریابی محتوا است.

هر محتوایی که ما در هر کجایی از اینترنت تولید و منتشر می کنیم به عنوان بازاریابی محتوا شناخته خواهد شد.

بازاریابی محتوا کاری است که ما هنگام نوشتن یک پست مهمان انجام می دهیم. برای مثال، وقتی یک اینفوگرافیک طراحی میکنید و منتشر می­کنید و به دلیل با کیفیت بودن این اینفوگرافیک اگر سایتی به این صفحه از شما لینک دهد، این همان چیزی است که بازاریابی محتوا انجام می­دهد.

یکی از جذابیت استفاده از بازاریابی محتوا به عنوان یک استراتژی این است که باعث ایجاد ارتباطات باورنکردنی با دیگر سایت­ها می­شود، و بهینه سازی سئو خارجی را ساده­تر خواهد کرد. و این معمولاً ناشی از پیشرفت محتوایی است که ما ایجاد می­کنیم، پس سعی کنید محتواهای باارزش و جذابی را منتشر کنید تا ارزش به اشتراک گذاری داشته باشد و دیگر سایت­ها به سایت شما لینک دهند.

استراتژی کلی بازاریابی محتوایی که برای ارتقاء ایجاد ارتباط با دیگر سایت­ها و سئو خارجی عالی عمل می کند، شامل موارد زیر است:

 • اینفوگرافیک
 • کتاب های الکترونیکی و آموزش­هایی که بصورت پی دی اف در اختیار کاربران قرار می­گیرد
 • پست های وبلاگ
 • بررسی ها، مطالعات و مقالات پژوهشی

به عنوان یک استراتژی، بازاریابی محتوا با لینک‌سازی، شبکه­های اجتماعی و روابط عمومی عجین شده است که همگی به ارتقای برند ما کمک می‌کنند.

به زبان ساده، اگر ما یک محصولی را در اختیار داریم، به مردم در مورد آن اطلاعات دهیم. با استفاده از بازاریابی محتوایی نه تنها موضوعات داغی را که به صورت آنلاین در حال افزایش هستند را می­توانیم شناسایی کنیم، بلکه از مهم‌ترین رسانه‌های صنعتی برای تبلیغ محتوای خود نیز آگاه خواهیم شد.

 1. لینک بیلدینگ

با توجه به اهمیت لینک ها در الگوریتم گوگل، لینک سازی باید پایه و اساس هر تکنیک سئوی خارجی باشد. با این حال، درک اینکه چگونه باید لینک سازی را به عنوان یک استراتژی خارج از صفحه مدیریت کنیم، حیاتی است.

یکی از اهداف اولیه سئو خارجی، افزایش آتوریتی یک شرکت است.

لینک­هایی که از وب سایت های معتبر به صفحات سایت ما داده می­شود بسیار در بهینه سازی کمک­کننده است. هر لینک به عنوان یک رای اعتماد از یک وب سایت به وب سایت دیگر عمل می کنند.

هدف اصلی ایجاد لینک، به دست آوردن لینک های با کیفیت بالا از وب سایت های معتبر است. کیفیت باید همیشه بر کمیت ارجحیت داشته باشد.

فهمیدن کاستی­های و گپ لینک بین وب سایت ما و رقبا بسیار مهم است. با این حال، لینک بیلدینگ یک استراتژی سئو خارجی می­باشد و فراتر از وب­سایت خودمان است و نیاز به ارتباط بیشتر با مدیران وب­سایت­های دیگر است. (توجه داشته باشید: متقاعد کردن وب‌سایت‌های معتبر و معروف برای لینک دادن به سایت شما کار ساده­ای نیست، اما با تکنیک مناسب، کاملاً امکان­پذیر است).

موارد زیر مهمترین عواملی است که باید در رابطه با لینک بیلدینگ در نظر بگیریم:

 • دامنه های یونیک
 • ارتباط موضوعی
 • آتوریتی

الف) دامنه های یونیک

یکی دیگر از معیارهای اصلی موفقیت در ایجاد لینک، تعداد دامنه‌هایی است که به سایت شما لینک داده­اند. حتی بیشتر از تعداد بک لینک‌ها. مطالعات نشان می­دهد که رابطه واضحی بین تعداد دامنه های لینک دهنده و دریافت رتبه بالاتر نشان داده است. پس شما به عنوان سئوکار باید تمرکز زیادی روی تنوع دامنه به عنوان بخشی از تکنیک خود قرار دهید.

ب) ارتباط موضوعی

همیشه سعی کنید از سایت هایی که از نظر موضوعی مرتبط با سایت شما باشد، لینک دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر یک سایت در حوزه سفر دارید، شما باید از سایت­هایی لینک بگیرید که از نظر موضوعی به سایت شما نزدیک باشند، مانند وب سایت های مسافرتی، مانند بلاگرها، وب­سایت­های فروش تور، سایت­های گردشگری و غیره تمرکز کنید. این منطقی است.

وب سایت هایی که موضوع مشابهی را پوشش می دهند، بیشتر از آنهایی که این موضوع را پوشش نمی دهند، به آنها لینک داده می شوند. بهتر است که تعداد کمی لینک نیز از موضوعات دیگر آمده باشد.

البته اگر طبیعی هستند، اما سعی کنید لینک­های شما اکثرا مرتبط باشند.

در زیر برخی از استراتژی های لینک سازی را ذکر کرده­ایم:

 • Newsjacking
 • Digital PR
 • Resource link building
 • Unlinked brand building

ج) آتوریتی

امیدواریم، ما درک خوبی از اینکه چرا آتوریتی لینک بسیار مهم است، داشته باشیم.

ما می‌توانیم آتوریتی هر سایتی را که میخواهیم بررسی کنیم و با توجه به آن سعی کنیم از سایت­هایی لینک بگیریم که آتوریتی بالایی دارند. اما منظور از AS چیست و چه چیزی را می سنجد؟

آتوریتی به معنای امتیاز دامنه سایت می­باشد، که کیفیت کلی یک وب سایت را ارزیابی می کند و ارزش بک لینک از آن سایت را تعیین می کند. بر اساس داده های SEMrush ، با توجه به این فاکتورها به سایت ما امتیاز داده خواهد شد:

 • تعداد کاربران (با توجه به گزارش تجزیه و تحلیل ترافیک ما).
 • لینک‌های فالو و نوفالو
 • کیفیت و کمیت بک لینک های دامنه.
 • ترافیک ارگانیک (با توجه به گزارش وضعیت ورودی­های ارگانیک ما)

ابزار تحلیل بک لینک ها ممکن است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امتیاز آتوریتی لینک های فعلی استفاده شود. در تب «بک لینک»، می‌توانیم لینک‌های وب‌سایت خود و امتیاز آتوریتی مربوط به آن‌ها را مشاهده کنیم.

 1. ایونت ­ها

یکی دیگر از تکنیک های سئو خارجی، ایونت است. ایونت­ها در استراتژی‌های بازاریابی کارساز و کاربردی هستند، چه باور کنید چه آن را باور نداشته باشید، می‌توانند به شما در استراتژی سئو خارجی کمک کنند.

تعداد ایونت­های آنلاین مانند وبینارها بیش از هر زمان دیگری است و می توانند به شما کمک کنند تا برند خود را ایجاد کنید. شما با استفاده از این ایونت­ها می­توانید سروصدا ایجاد کنید و کاری کنید که برند شما دیده شود و به چشم بیاید، همچنین این کار باعث تعامل بیشتر در فضای مجازی خواهد شد و احتمال اینکه بقیه سایت­ها به سایت شما لینک دهند نیز وجود دارد.

یکی از سایت­های خارجی که می­شود ایونت­های خود را میزبانی کنید سایت Meetup.com است. موتور جستجوی دیگر برای جلسات تخصصی محلی Meetup.com است.

 1. روابط عمومی PR

قبل­تر­ها، روابط عمومی و سئو به‌عنوان دو رشته تبلیغاتی کاملاً مجزا در نظر گرفته می‌شدند، اما اخیراً این دو در کنار هم قرار گرفته‌اند.

روابط عمومی دیجیتال در حال حاضر استراتژی ایجاد لینک برای سئوکاران مختلف است، با توجه به اینکه این یک روش ایده آل برای گرفتن لینک های معتبر می­باشد.

می‌توانید از استراتژی‌های PR برای تبلیغ، یک داستان خارق‌العاده ایجاد کنید و assetهای قابل لینک بسازید، و احتمال اینکه حجم زیادی از بک­لینک­ها را دریافت کنید وجود دارد.

بر اساس یک نظرسنجی که اخیر انجام شد، کمپین ها بطور متوسط ​​بین 10 تا 24 دامنه لینکی مختلف، لینک دریافت می کنند.

سیگنال‌های سئو خارجی فراتر از ایجاد لینک و به کمک PR شکل خواهد گرفت.

یک کمپین PR موفق همچنین می تواند:

 • باعث ایجاد ترافیک خوبی خواهد شد.
 • می­توانید کسب و کار خود را در مقابل مخاطبان هدف خود ارائه دهید و آنها را تشویق کنید که درباره­ی شما صحبت کنند و این خود بهترین تبلیغ برای برند شماست.
 • آگاهی از برند و همچنین نتایج جستجوی برند را بهبود می بخشد.
 • شما را به عنوان یک لیدر در حوزه­ی فعالیت خود قرار خواهید گرفت و به ایجاد اعتماد کمک زیادی می کند.
 1. سئوی محلی (GMB و نقل قول ها)

در حالی که سئوی محلی به خودی خود یک شاخه­ی جدا و کامل سئو است، برخی از بخش‌ها و روش‌های سئوی خارجی مهم نیستند، که ضروری‌ترین آنها Google My Business و citations‌ها هستند.

Google My Business

Google My Business بخش مهمی از حضور آنلاین تقریباً هر کسب و کار محلی است، و به راحتی می توان به این حقیقت پی برد که بهینه سازی صفحات سایت شما و رسیدن به رتبه­های برتر اساساً توسط سئوی خارجی صورت می­گیرد.

Google My Business در واقع مربوط به وب‌سایت خود شما نیست، این را به یاد داشته باشید که هر تلاشی که بر روی سایت شما متمرکز نباشد، خارج از صفحه یا خارجی در نظر گرفته می‌شود.

بر اساس گزارش های اخیر، 46 درصد از کل جستجوهای گوگل شامل اطلاعات محلی است و از هر 5 نفر 4 نفر از موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات محلی استفاده می کنند. این یک واقعیت ساده است که اگر کسب و کار شما در نتایج GMB محلی لیست نشده باشد، رقبا جای شما را در نتایج گوگل خواهند گرفت و از شما پیشی خواهند گرفت.

Citations

Citations اطلاعاتی است که در فضای اینترنت وجود دارد و به کسب و کار شما اشاره دارد، که اغلب نه تنها نام شرکت بلکه نام، شماره تلفن یا آدرس شما را نیز شامل می شود. در واقع آنها را به عنوان دایرکتوری های بیزنس شما در نظر می­گیرند.

اگر یک کسب و کار محلی دارید و قصد این را دارید که در جستجوهای محلی و جغرافیایی در نتایج جستجوی گوگل و SERPها دیده شوید و رتبه داشته باشید، یکی از فاکتورهای اصلی آن این است که بهینه سازی خارجی را انجام داده باشید که بخشی از این بهینه سازی خارجی ثبت Citationsها می­باشد. شما نمی توانید به سادگی ارتباط Citationsها را نادیده بگیرید. با این حال، ثبات یکی از کلیدهای موفقیت Citations است.

Citation‌های ناسازگار نشان‌دهنده عدم انسجام است، بنابراین برای بررسی مجدد اینکه همه منابع NAP شما مطابقت دارند یا نه باید وقت بگذارید و بررسی کنید.

 1. انجمن ها یا همان فروم­ها

شاید تعجب کنید اگر بدانید که انجمن ها به عنوان یک استراتژی سئوی خارجی پیشنهاد می شوند. دلیل این امر چیست؟

از آنجایی که سئوکارها برای ایجاد لینک (به عنوان راهی برای ایجاد لینک های نه چندان خوب) در انجمن ها، نظرات و سایر سایت های UGC اسپم ایجاد می کنند.

در نتیجه برخی افراد فعالیت در فروم­ها را بطور کامل کنار گذاشته اند. با این حال، یک نکته را باید یک بار دیگر باید تاکید کنیم که: سئوی خارجی چیزی فراتر از لینک­ها است.

استفاده از فروم­ها هنگامی که به عنوان بخش کوچکی از یک استراتژی گسترده تر شما استفاده می شود، می تواند باعث تقویت تبلیغات برند شما شود.

برای ایجاد لینک در انجمن­ها شما می­توانید از انجمن­های تخصصی که مربوط به حوزه­ی کاری شما هستند استفاده کنید و در این پلتفرم­ها فعالیت کنید، مانند Quora و Reddit که یکی از بزرگترین پلتفرم­های خارجی می­باشد و سعی کنید با فعالیت اصولی و مفید در این فروم­ها از دیگر رقبایتان متمایز شوید.

بنابراین سعی کنید در انجمن­های تخصصی حوزه خود فعالیت کنید، به سوالات کاربران پاسخ دهید، سعی کنید به درستی آنها را راهنمایی کنید، این کار باعث خواهد شد که شما علاوه بر گرفتن بک­لینک به عنوان یک متخصص شناخته شوید و یک نوع برندسازی برای سایت شما نیز خواهد شد.

شما می توانید به سرعت یک جامعه قوی و مورد اعتماد از مخاطبان در انجمن ها با کمی کار و تلاش ایجاد کنید. اگرچه Reddit و Quora سایت‌های مهمی در مقیاس بزرگ هستند، انجمن­های کوچکتر و تخصصی­تر نیز می­توانند به همان اندازه مفید باشند.

اگر چه محبوبیت انجمن ها از زمان ظهور آنها که در دهه 2000 بود کاهش یافته است.

بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که رقیبان شما آنجا نباشند و این یک مزیت برای شما بحساب می­آید و فرصتی است تا با مخاطبان هدف خود ارتباط بگیرید.

 1. اینفلوئنسر مارکتینگ

در سال 2021، اینفلوئنسر مارکتینگ در تالارهای گفتگوی مختلفی برگزار شد. اگر به چند سال قبل برگردید، استراتژی­ها تماماً مربوط به نوشتن محتوای حمایتی توسط وبلاگ نویسان بود. یوتیوب و اینستاگرام این روزها در هر کجای دنیا پر طرفدار هستند. اگر می‌خواهید از اینفلوئنسر مارکتینگ برای توسعه لینک­ها استفاده کنید، مطمئن شوید که آنها فالو هستند. لینک‌های موجود در محتواهای حمایتی برخلاف دستورالعمل‌های گوگل وبمستر هستند.

اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند به شما کمک کند تا برند خود را به افراد بشناسانید، سعی کنید محتواهای باکیفیت خود را گسترش دهید و به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنید.

 1. بررسی

به شهرت رسیدن در فضای مجازی و اینترنت بسیار مهم است، آیا متوجه شدید که بررسی های آنلاین بر 93 درصد از تصمیمات خرید افراد تأثیر می گذارد؟ استراتژی های سئو خارجی مانند بررسی ها بسیار مهم و دست کم گرفته شده اند و مدیریت شهرت آنلاین چیزی است که هیچ کسب و کاری نباید آن را نادیده بگیرد.

شرکتی که بازخورد مثبتی در سایت های دیگر دریافت کرده است در حال تثبیت خود به عنوان یک برند است. گفتگو و بار دیگر اعتماد با ارزیابی های مثبت کمک می کند.

 1. سندیکاها محتوا

برای تکمیل محتوای یونیک، ناشر ممکن است به دنبال انتشار اطلاعات از منابع دیگر باشد.

انجام این کار برای آنها آسان تر از توسعه مداوم محتوای جدید است. محتوا اغلب در بین سایت هایی که خود بخشی از یک شبکه هستند که معمولا نیز توسط یک گروه تلویزیونی یا رادیویی کنترل و هدایت می شود منتشر می شود. از سوی دیگر، ناشران شروع به سوء استفاده از این موضوع برای گسترش محتوایی که روزانه در سایت آنها منتشر می شود، کرده اند.

یاهو یکی از محبوب ترین پلتفرم هایی است که محتوا را از منابع مختلف به اشتراک می گذارد.

در این روش به منظور گسترش دسترسی و خوانندگان خود، ممکن است محتوای خود را در رسانه های دیگر پخش کند.

 1. پادکست

پادکست ها امروزه بسیار همه­گیر شده اند و بسیاری از کاربران بجای اینکه محتوای نوشتاری را مطالعه کنند، ترجیح می­دهند که پادکست صوتی آن محتوا را گوش دهند. به همین دلیل در سالهای اخیر پادکست بسیار محبوب شده است. در حقیقت طبق آماری که اعلام شده، 44 درصد از آمریکایی ها حداقل یک بار در طول زندگی خود پادکست گوش داده­اند و 73 میلیون آمریکایی این کار را به صورت ماهانه انجام می دهند.

پادکست­ها مهم هستند و اگر آنها را در استراتژی بازاریابی خود قرار ندهید، ممکن است فرصت های زیادی را از دست بدهید.

بیایید مروری بر مزایای آن داشته باشیم:

 • پادکست­ها فرصتی عالی برای ارتباط با افراد جدید هستند، باعث می­شود که دانش خود را به اشتراک بگذارید و در موتورهای جستجو غیر از گوگل قابل مشاهده باشید.
 • از آنجایی که بیشتر مشاغل هنوز از پادکست ها به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود استفاده نمی کنند، این یک راه عالی برای به دست آوردن مزیت رقابتی است.
 • پادکست اپل هنوز یک موتور جستجو است و به شما امکان می دهد از کلمات کلیدی برای شناسایی پادکست های مرتبط استفاده کنید.
 1. ارسال پست مهمان

ارسال پست مهمان، زمانی که به درستی انجام شود، ممکن است به شما کمک کند تا کسب و کار خود را در مقابل مخاطبان هدف خود قرار دهید، ترافیک هدفمندی را بدین صورت می­توانید دریافت کنید و خود را به عنوان یک متخصص در حوزه کسب­وکار خود معرفی کنید.

و در واقع، گرفتن لینک­ نباید تنها دلیل انتشار شما از پست مهمان باشد. بنا را باید بر این بگذاریم که اگر توانستیم لینک باکیفیت از این طریق بگیریم بهتر است.

هدف اصلی ارسال پست مهمان باید جذب مخاطب جدید، زمانی که شما از این طریق ترافیک مفیدی را به سایت خود بگیرید متوجه خواهید شد که این یک استراتژی سودمند برای سایت شما و سئوخارجی سایت است.

 1. نظرات خود را در وبلاگ­ها درج کنید

برخی می گویند که این کار بسیار خطرناک است زیرا ممکن است به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته شود.

درج کامنت در وبلاگ­ها یک تمرین سئو خارجی عالی برای افزایش ترافیک ارگانیک به سایت شما و بهبود رتبه SERP است.

مقالات متعددی در اینترنت وجود دارد که توضیح می‌دهند چگونه به درستی در وبلاگ‌ها نظرات خود را ارسال کنید، و تنها چیزی که باید بدانید تنها با یک کلیک فاصله دارد. با این حال، تاکید بر این است که شما باید این کار را بصورت “سفید” انجام دهید و اسپم و زیاده­روی در این کار خودداری کنید، زیرا ممکن است برای سئو سایت شما خطرناک باشد.

نظر خود را در مورد موضوعات بیان کنید و سعی کنید مخاطب را به خود جلب کنید، اما نظرات خود را در امضا درج نکنید. به سادگی نام برند خود را در بخش اصلی و بصورتی که بی­ربط به موضوع نباشد درج کنید و به کاربران خود پیشنهاد دهید که به وب­سایت شما سر بزنند و اطلاعات بیشتر کسب کنند.

 1. ایجاد اعتماد

سئوی خارجی معمولا اعتماد را نیز در بر می گیرد. شما با تعامل و ارتباط با کاربران خود در شبکه­های اجتماعی می­توانید کم کم این اعتمادسازی را ایجاد کنید. این کار یکی از الزامات غیرقابل انکار در ایجاد اعتماد است. محتوای با ارزش ارسال کنید و سعی نکنید خوانندگان خود را با عناوین زرد و محتوای بی کیفیت فریب دهید. این بدون شک راه ایجاد ترافیک ارگانیک نیست!

 1. از ویدئو و تصاویر استفاده کنید

امروزه پلتفرم­هایی که بر مبنای ویدئو و عکس هستند در بین کاربران محبوبیت بیشتری دارند، شما با استفاده از ویدئو و تصاویر به راحتی می­توانید منظور خود را برسانید و خدمات و محصولات خود را معرفی کنید.

به همین دلیل است که میلیون­ها کاربر در شبکه­های اجتماعی و پلتفرم­هایی مانند: اسنپ چت، اینستاگرام و فیسبوک عضو شده اند و فعالیت دارند و هر روز این شبکه­های اجتماعی را چک می­کنند و هوبی و سرگرمی­های خود و آنچه را که به آن علاقه دارند را دنبال می­کنند.  و این AR با ویدیو و تصاویر ارتباط مستقیمی دارد.

ویدئوها و تصاویر این روزها ویروسی شده اند، بنابراین باید روی آنها سرمایه­گذاری کنید. فکر می کنید پلتفرم هایی مانند Vimeo  (ویدئو)، پینترست، یوتیوب، فیسبوک،  Flickr، اینستاگرام، Photobucket photo)، اسنپ چت (ویدئو و تصویر) چگونه به اینجا رسیده اند و دلیل موفقیت آنها چه بوده است؟

سئو خارجی فرآیند جذب بازدیدکنندگان به وب سایت شما توسط رویدادهای غیر مرتبط با محتوای صفحات شما است. در نتیجه، از ویدئوها، پادکست ها، نقل قول ها، اینفوگرافیک ها و سایر رسانه ها برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنید. همچنین می­توان Tasty توسط Buzzfeed یا Tastemade را مثال زد. آنها دیوانه وار ویدیوها را منتشر می کنند و اغلب مردم آن را دوست دارند.

من مطمئن هستم که تعداد بازدیدها، منشن­ها، اشتراک‌گذاری‌ها بسیار بیشتر از یک پست وبلاگی است که توسط یک متخصص در بازاریابی دیجیتال و سئو نوشته شده است.

صفحاتی مانند یوتیوب، پینترست و سایرین دارای آتوریتی بالایی هستند و جزو سایت­های معتبر و شناخته شده بین کاربران هستند، بنابراین می توانید با ارسال محتوایی در مورد محصولات خود در این سایت­ها به این سایت­ها بپیوندید و فعالیت خود را در این پلتفرم­ها بیشتر کنید.

به لطف اشتراک گذاری و سیستم لایک، رای مثبت آن ها، از طریق اشتراک گذاری و لایک به شناخت برند خود کمک خواهید کرد.

علاوه بر این، با لینک ها و توضیحات متا که از ویدیوهای یوتیوب دریافت می کنید بسیار مفید هستند و به شما کمک می کنند سئوی خارجی خود را تقویت کنید. اما قبل از انتشار ویدئو­های خود در این پلتفرم­ها مطمئن شوید که بصورت بهینه توضیحات و لینک خود را قرار داده­اید. برای مثال نام فایل ها، لینک ها و بخش های توضیحات را با دقت انتخاب کنید.

 1. یک باکس عضویت RSS اضافه کنید

افزودن توضیحات فید RSS یکی از تکنیک های سئو خارجی است. خوب است که تعدادی عضو داشته باشید که به طور مداوم از وب سایت شما بازدید می کنند، سپس اولویت بعدی داشتن مهمان­های جدید به سایت است. به همین دلیل است که همه وبلاگ ها و برندهای معتبر یک باکس عضویت RSS را در سایت خود قرار می دهند. RSS مخفف عبارت Rich Site Summary است. علاوه بر این، باکس­های RSS داده‌های صفحه را در قالب XML قابل دسترسی می‌سازند.

افراد جذب کلمه “عضویت” می شوند و آدرس ایمیل خود را برای دریافت اطلاعات در اختیار شما قرار می­دهند تا بدون اینکه جستجویی انجام دهند اطلاعات و مقالات جدید شما را در قالب ایمیل دریافت کنند.

با استفاده از این نوع فرم­ها، و فرم تماس و … می­توانید ارتباط خود را با کاربران خود بیشتر کنید و از این قضیه به نفع خود در بازاریابی و ایمیل مارکتینگ استفاده کنید. شما می توانید Google Feedburner را انتخاب کنید.

کاربران غالباً از دسترسی مداوم به اطلاعات، داده ها و اخبار غنی بدون نیاز به جستجوی دستی لذت می برند و نسبتاً از دریافت آنها از طریق ایمیل در خانه یا محل کار خود خوشحال می­شوند.

 1. در وب حضور داشته باشید

مک دونالد، کوکاکولا و بیک همه جا هستند. اغلب افراد نام این برند­ها را شنیده­اند و از حوزه­ی کاری آنها خبر دارند و می­دانند که چه محصولاتی دارند. این برند­ها با داشتن تکنیک­های بازاریابی اصولی و دادن خدمات به مشتریان خود توانسته اند رضایت اغلب مشتریان خود را جلب کنند و این باعث شده است که همه آنها را تحسین کنند و مشتری دائمی آنها بشوند.

استراتژی های سئو خارجی که به خوبی پیاده­سازی شده باشد، آتوریتی و اعتبار برند را افزایش می دهد. در دسترس بودن، یعنی دقیقا همین لحظه که کاربر نیاز دارد اگر در کنار آنها باشید، شما را به خوبی بخاطر خواهند سپرد. رویکردهای ساده ای را برای برندسازی در نظر بگیرید و آنها را با خدمات عالی و محصولات با کیفیت جذب کنید. به آنها احساس خاص بودن بدهید. مخاطب هدف خود را مشخص کنید، سعی کنید مخاطب خود را بدون اینکه سرگردان کنید به نیازهای آنها پاسخ دهید. این کار باعث خواهد شد که در ذهن­ها ماندگار شوید.

 1. به اشتراک گذاری داکیومنت­ها برای شما خوب است

به اشتراک گذاری سند یکی دیگر از تکنیک های سئو خارجی است. با به اشتراک گذاری محتوای مرتبط با برند خود در پلتفرم های مختلف، شما این امکان را خواهید داشت که برای بهینه سازی کلمات کلیدی خود و کسب رتبه بهتر در نتایج جستجو اسناد را در وب‌سایت‌های اشتراک‌گذاری اسناد مانند SlideShare، Academia و Scribd آپلود کنید تا کاربرانی که نیاز به این فایل­ها داشتند از آن استفاده کنند و از این طریق خواهید توانست لینک با ارزشی نیز بگیرید.

این سند به عنوان یک محتوای معمولی در نظر گرفته می شود، تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید و آنها را کاملاً بهینه کنید: رونوشت ها، نام فایل، عناوین. در هر نقطه‌ای که قابل توجه و امکان‌پذیر است، تماس‌ها و لینک­هایی را به سایت خود بدهید.

مزیت ارسال یک داکیومنت یا فایل در چنین پلتفرمی این است که فایل های پاورپوینت و PDF توسط موتورهای جستجو قابل خزیدن نیستند، اما این سایت ها به آنها کمک می کنند تا آن را شناسایی کنند.

اسکرول به بالا